تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

موضع باشگاه تراکتور درباره احتمال عفو بیرانوند

یک‌شنبه 17 شهریور 1398

معاون حقوقی باشگاه تراکتور می‌گوید در آیین نامه انضباطی مصداقی به نام بخشش وجود ندارد.

روز گذشته مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که عذرخواهی علیرضا بیرانوند از هواداران تراکتور به خاطر حرکتش در بازی هفته گذشته بهتر از تنبیه کردن او است و این موضوع اعتراض‌های شدیدی را به همراه داشت.

ما در آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال هیچ ماده قانونی برای بخشش نداریم. در قانون مجازات اسلامی مبحثی تحت عنوان عفو داریم اما در اینجا مصداقی ندارد. به همین خاطر نمی شود قانون را نادیده گرفت. اگر این کار را انجام دهیم، برخورد سلیقه‌ای است.

پخش بازی‌های تراکتور با کیفیت بالا

یک‌شنبه 17 شهریور 1398

با اعلام استاندار آذربایجان شرقی بازی‌های تراکتور با کیفیت بالا پخش خواهد شد.

محمدرضا زنوزی مالک تراکتور روز جمعه در برنامه ورزش و مردم خواهان پخش مستقیم بازی‌های این تیم با کیفیت خوب و از شبکه سوم سیما شده بود که حالا استاندار آذربایجان شرقی در این خصوص اقدام‌هایی انجام داده است.

بر اساس اعلام محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان حدود 8 میلیارد تومان از اعتبارات رویداد «تبریز 2018» که تاکنون هزینه نشده است، به عنوان 50 درصد اعتبار مورد نیاز برای خرید واحد سیار جدید صدا و سیمای مرکز استان اختصاص می‌یابد و مابقی اعتبار مورد نیاز نیز با پیگیری‌های مدیرکل صدا و سیمای استان از سوی مرکز تامین شده است.

واحد سیار جدید صدا و سیما از جمله خواسته هواداران پرشور تراکتور برای ارتقای کیفیت پخش بازی‌های خانگی تراکتور بود. خودروی واحد سیار جدید انتخاب شده و به زودی خریداری خواهد شد.

گفتنی است، واحد سیار کنونی صدا و سیمای مرکز استان بیش از 25 سال عمر دارد.

اسدی در یک قدمی مدیرعاملی نساجی مازندران

شنبه 16 شهریور 1398

علیرضا اسدی در یک قدمی صندلی مدیرعاملی باشگاه نساجی مازندران قرار گرفت.

شنیده‌ها حاکی است پس از برگزاری چند جلسه با کاندیداهای مدیرعاملی باشگاه نساجی مازندران، شانس دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال و مدیرعامل فصل قبل تراکتور تبریز برای نشستن روی صندلی مدیرعاملی باشگاه نساجی مازندران بیشتر از سایر گزینه‌هاست.

تیم نساجی مازندران در صورتی لیگ برتر را آغاز کرد که هنوز سرمربی و کادر فنی این تیم قراردادشان به ثبت نرسیده است و تیم سرپرست و مدیرعامل ندارد و هنوز ارکان باشگاه از جمله قائم‌مقام، معاونین و مدیران این تیم معرفی نشدند.

لازم‌ بذکر است، علیرضا اسدی که از حمایت ویژه برخی نزدیکان فرهاد صنیعی فر برخوردار است شانس بسیار زیادی برای مدیرعاملی باشگاه نساجی مازندران دارد.

جمعیت طرفداران از جمعیت ایران بیشتر است!

شنبه 16 شهریور 1398

صحبت‌های روز گذشته محمدرضا زنوزی مالک تیم تراکتور در خصوص تعداد طرفداران تیم تراکتور، بحث‌های گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی و میان هواداران تیم‌ها به وجود آورده است.

از سال‌ها پیش موضوع پرطرفدارترین تیم فوتبال ایران، محل مناقشه بین هواداران تیم‌های مختلف بوده است. پیش از دهه 80 و قهرمانی تیم سپاهان در لیگ برتر، فضایی کاملا دو قطبی بر فوتبال ایران حاکم بود اما پس از اوج گیری سپاهان و بازگشت تراکتور به لیگ، این تیم‌ها نیز نشان دادند که پتانسیل هواداری گسترده‌ای حداقل در شهر، استان و منطقه خود دارند.

اما سوال مهم تر از این که کدام تیم پرطرفدار است، به تعداد هواداران تیم‌های ایرانی بازمی‌گردد؛ جایی که سرخابی‌ها ادعای ارتش 40 میلیونی هواخواه خود را دارند و حالا تراکتوری‌ها نیز به جمع مدعیان اضافه شده اند و به زعم مالکشان، تیمی با پشتوانه 30 میلیون هوادار محسوب می‌شوند. در این بین سپاهان، سپیدرود، صنعت نفت و… نیز هر کدام می‌توانند چنین صحبت‌هایی را باتوجه به جمعیت شهر و استان خود مطرح کنند که البته در صحت آن تردیدهایی جدی وجود خواهد داشت.

عیادت زنوزی از مدیرعامل ماشین سازی

شنبه 16 شهریور 1398

مالک باشگاه‌های تراکتور و ماشین سازی به عیادت مدیرعامل باشگاه سبزپوش تبریزی رفت.

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه ماشین سازی تبریز امروز به عیادت جمشید خطیبی رفت و با او دیدار کرد.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی، چندی پیش دچار حمله قلبی و به همین خاطر در بیمارستان بستری شد. خطیبی روند بهبودی خوبی را در پیش گرفته و قرار است طی روزهای آینده از بیمارستان مرخص شود.

گفتنی است؛ هوشنگ نصیرزاده به عنوان عضو هیات مدیره باشگاه ماشین سازی، در غیاب جمشید خطیبی عهده‌دار امور و وظایف مدیرعاملی است.

فورچونه؛ چهارمین آقای گل تراکتور از فرانسه؟

شنبه 16 شهریور 1398

کوین فورچونه مهاجم فرانسوی تیم تراکتور با این هدف خریداری شده که در پایان فصل آقای گل لیگ باشد.

تراکتور این فصل هم مهاجم خارجی در ترکیب خود دارد. آن‌ها که در لیگ هجدهم آنتونی استوکس و لی اروین را در فهرست می‌دیدند، این فصل کوین فورچونه را به عنوان مهاجم نوک دارند و امیدوارند این بازیکن که به گفته تراکتوری‌ها «گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران» است، در حد و اندازه‌های نام خود بدرخشد و کفش طلا را به دست آورد.

در تاریخ فوتبال ایران، تیم تراکتور 3 آقای گل در لیگ‌های سراسری داشته است. فصل 77-78 کوروش برمک با پیراهن تراکتور 14 گل به ثمر رساند و به صورت مشترک با عبدالجلیل گل چشمه، عنوان آقای گلی را تصاحب کرد. 15 سال بعد نوبت به مهاجم اردبیلی تی تی‌ها رسید که با همین تعداد گل عنوان آقای گلی را تصاحب کند. کریم انصاری فرد پس از کسب کفش طلا راهی اوساسونا شد.

سال بعد لوسیانو ادینهو با پیراهن تراکتور خوش درخشید و در فصلی که تراکتوری‌ها تا آستانه کسب جام قهرمانی پیش رفتند، 20 گل زد و عنوان آقای گلی را به دست آورد. حالا باید دید فورچونه که برخلاف استوکس در تمرینات نیز تاخیر ندارد، آیا می‌تواند رکورد بهترین آقای گل تاریخ تراکتور یعنی ادینهو را بشکند یا نه؟

تاج: بیرانوند گفت که منظوری نداشته/ شورای تامین مخالف برگزاری داربی در روز جمعه بود

شنبه 16 شهریور 1398

رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید در شورای تامین گفته شده که امکان برگزاری داربی در روز جمعه میسر نیست.

این را باید حتما از سازمان لیگ بپرسید. آنچه که من می‌دانم این است که فینال مسابقات والیبال در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی و در روز جمعه برگزار می‌شود. این مسابقه داخلی هم نیست. در شورای تامین که من حضور داشتم تاکید شد که این بازی در روزی غیر از روز داربی برگزار شود چون برای نیروی انتظامی سخت است که همزمان بازی داربی و والیبال را سامان بدهد. می‌دانم بهتر است جمعه مسابقه برگزار شود اما به هر حال ما یک ورزشگاه آزادی داریم و استقلال و پرسپولیس هر دو در این ورزشگاه بازی می‌کنند. سالن ۱۲ هزار نفری هم در آزادی است و باید رویدادهای بین المللی هم سامان داده شود.

بعضی وقت‌ها بازی‌های بین المللی اتفاقاتی را رقم می‌زند مثل بازی مقدماتی ما در جام جهانی که شب عاشورا در ورزشگاه آزادی گذاشتند و ما راضی نبودیم این اتفاق بیفتد اما مجبور شدیم که بازی کنیم.

بازگشت‌هافبک پرویی به تمرینات تراکتور

شنبه 16 شهریور 1398

هافبک پرویی تراکتور از روز گذشته به تمرینات این تیم در تبریز اضافه شد.

ویلیان میمبلا کاسرس‌هافبک پرویی تراکتور که در بازی با پرسپولیس اولین حضورش در ترکیب تیم آذربایجانی را تجربه کرد، بعد از چند روز غیبت در تمرینات تیمش حضور یافت.

تمرینات تراکتور بعد از چند روز تعطیلی از سه شنبه آغاز شد اما میمبلا از کادرفنی تراکتور مرخصی گرفته بود تا چند روز دیرتر به تمرینات اضافه شود که این اتفاق روز گذشته رخ داد و او در کنار سایر شاگردان مصطفی دنیزلی کارش را برای دیدار با ذوب آهن استارت زد.

از جمع بازیکنان خارجی تراکتور علاوه بر میمبلا، فورچونه و سوگیتا نیز در تمرینات حضور دارند اما مازولا وینگر برزیلی هنوز به ایران برنگشته و احتمالا طی یکی، دو روز آینده کارش را با تراکتوری‌ها آغاز خواهد کرد.

گفتنی است؛ تراکتور در هفته سوم لیگ برتر روز یکشنبه 24 شهریور ماه از ساعت 19:45 میهمان ذوب آهن در اصفهان است.

شکاری دور از تیم ملی در پی جلب اعتماد دنیزلی

جمعه 15 شهریور 1398

رضا شکاری این روزها در تمرینات تراکتور با انگیزه بالا تمرین می‌کند تا بتواند نظر مصطفی دنیزلی را جلب کند.

یکی از اتفاقات عجیبی که در لیست تیم ملی امید برای اردوی ازبکستان رخ داد، غیبت رضا شکاری ستاره تراکتور بود. شکاری که یکی از نفرات کلیدی تیم تحت هدایت فرهاد مجیدی محسوب می‌شود، در بین 23 بازیکن دعوت شده قرار نگرفت و در واکنش به این موضوع اعلام کرد که به دلیل مشکلات خانوادگی تیم امید را همراهی نمی‌کند.

با این وجود شکاری از روز سه شنبه و همزمان با شروع دور جدید تمرینات تراکتور در تبریز حضور یافته و با انگیزه بالا تمریناتش را دنبال کرده است. این ستاره جوان که در دو بازی گذشته تراکتور در لیگ برتر فرصتی برای بازی کردن نداشته امید زیادی دارد بتواند با تمرینات خوب نظر دنیزلی را جلب کند و در ترکیب اصلی قرار بگیرد.

او در تمرینات تراکتور نیز انگیزه بالایی دارد و با روحیه بالا کارش را جلو می‌برد تا آینده خوبی را برای خودش در فوتبال آذربایجان بسازد.

زنوزی: زمان سعیدلو مالکیت استقلال را قبول نکردم/ بیرانوند باید اخلاقش را اصلاح کند

جمعه 15 شهریور 1398

مالک باشگاه تراکتور می‌گوید مالک اصلی باشگاه، هواداران آن هستند.

جا دارد که اعلام کنم مالک اصلی باشگاه تراکتور هواداران هستند و من به عنوان نماینده به همراه مدیرعامل و هیات مدیره کارهای باشگاه را انجام می‌دهم. امیدوارم که بتوانیم تراکتور را به جایگاه اصلی‌اش بازگردانیم.

‌ وقتی تیم‌ها از خودشان هزینه نمی‌کنند و از راه‌های دیگر هزینه می‌کنند، اتفاقات ناخوشایندی می‌افتد. وقتی ما از جیب ۸۰ میلیون نفر برای باشگاه‌ها هزینه می‌کنیم،‌ سوء مدیریت این مساله به خودمان برمی‌گردد و این موجب می‌شود تا در مجامع بین المللی نتوانیم موفق شویم.

گفت‌وگوی مفصل با زنوزی مالک تراکتور؛ از شرایط این تیم در لیگ تا قراردادهای بازیکنان و شکایت از بیرانوند

جمعه 15 شهریور 1398

سایت رسمی برنامه نود با تهیه کنندگی عادل فردوسی پور و پوشش اخبار مسابقات فوتبال، نتایج زنده، جدول‌ها و ویدئوهای مسابقات لیگ ایران، اروپا و سایر نقاط جهان

مذاکره روزبه چشمی با تراکتور

دوشنبه 11 شهریور 1398

باشگاه تراکتور با روزبه چشمی صحبت کرده و اگر توافقی بین دو طرف صورت بگیرد، طی روزهای آینده مدافع ملی‌پوش فصل گذشته استقلال به این تیم ملحق می‌شود.

روزبه چشمی، ملی‌پوش فصل گذشته استقلال برای پیوستن به تیم فوتبال تراکتور مذاکراتی با این باشگاه انجام داده و قرار است در صورت توافق نهایی این انتقال، رسمی شود.

همچنین سایت معتبر ترنسفرمارکت چشمی را با قراردادی دو ساله بازیکن تراکتور دانسته است ولی مدیران تراکتور این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

باشگاه تراکتور: حرکت بیرانوند را پیگیری می‌کنیم

دوشنبه 11 شهریور 1398

معاونت حقوقی باشگاه تراکتور اعلام کرد که حرکت دروازه‌بان پرسپولیس را پیگیری می‌کند.

به دنبال انتشار فیلمی از حرکت علیرضا بیرانوند خطاب به هواداران تراکتور در بازی روز جمعه (۹۸/۶/۸) معاونت حقوقی باشگاه تراکتور خبر از پیگیری این قضیه داد.

معاونت حقوقی باشگاه از طریق کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال این حرکت غیر ورزشی را پیگیری خواهد کرد و قطعا باشگاه به هیچ عنوان اجازه پایمال شدن حق و حقوق هواداران پرشور تراکتور را نخواهد داد.

تحلیل حسین عبدی از شکست پرسپولیس مقابل تراکتور

شنبه 09 شهریور 1398

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید با یک شکست نباید همه چیز را تمام شده قلمداد کرد.

شکست پرسپولیس برابر تراکتور

پرسپولیس در نیمه نخست بازی خوبی را به نمایش نگذاشت و در بیشتر مواقع این تراکتوری‌ها بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند و فرصت‌های خوبی برای گلزنی ایجاد می‌کردند. البته در طول بازی شاهد یک بازی درگیرانه درون میدان بودیم به طوری که وقتی بازیکنی توپی از دست می‌داد بازیکن تیم مقابل سعی می‌کردند دوباره آن توپ را پس بگیرند. همین امر هم سبب شد کار برای هر دو تیم سخت باشد و فرصت گل زیادی را نبینیم.

ترابی: تراکتور با این همه هزینه خوب وقت‌کشی کرد/ پرسپولیس همیشه اول است

جمعه 08 شهریور 1398

بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید با وجود شکست برابر تراکتور تیمش عملکرد بهتری نسبت به حریف داشت.

بازی خیلی خوب بود و تیم ما خیلی بهتر از تراکتور بازی کرد، مخصوصا در نیمه دوم. توپ‌های ما گل نشد و این بعضی وقت‌ها پیش می‌آید. در ادامه فصل بهتر از این عمل می‌کنیم.

با هزینه‌ای که تراکتور کرده است امروز خیلی خوب وقت‌کشی کرد. حریف کار خاصی نکرد. ما خیلی خوب بازی کردیم ولی به نتیجه دلخواه نرسیدیم. تیم‌های مدعی زیاد هستند ولی مدعی اول قهرمانی پرسپولیس است.

در ادامه خبرنگار از او پرسید پرسپولیس بعد از تراکتور مدعی اول است یا خیر که ترابی پاسخ داد: پرسپولیس هیچوقت بعد از هیچ تیمی نیست و همیشه اول است.

حاج صفی: روی کرنرها کار کرده بودیم/ دنیزلی مربی با دانشی است

جمعه 08 شهریور 1398

بازیکن تیم فوتبال تراکتور تبریز می‌گوید از اینکه تیمش برد شیرینی به دست آورده خوشحال است.

خوشحالیم که توانستیم سه امتیاز باارزش را به دست بیاوریم. ما احتیاج به این برد داشتیم. ما روی شیوه گلزنی هم کار کرده بودیم و دقیقا می‌دانستیم کرنرها راباید چگونه ارسال کنیم تا به گل برسیم. خوشحالیم که این فرصت به دست آمد به گل تبدیل شد و بازی را بردیم.

ما مربی خوب و بادانشی داریم چون او برای هر بازی تفکرات جدیدی دارد. بازیکنان خیلی خوبی هم داریم. امیدوارم که بتوانیم به روند خوبمان ادامه دهیم.

هواداران تراکتور

هواداران ما بی‌نظیر هستند. خوشحالم که امروزشرمنده آن‌ها نشدیم.

مظاهری: بیرانوند به خاطر تیمش بهترین گلر شده است/ دیگر به مراسم برترین‌ها نمی‌روم

جمعه 08 شهریور 1398

دروازه‌بان تیم فوتبال تراکتور اعتقاد دارد علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس به خاطر عملکرد کل تیمش به عنوان بهترین دروازه‌بان ایران در چند فصل گذشته انتخاب شده است.

نمی‌شود اینگونه گفت. بیرانوند دروازه‌بان خیلی خوبی است. این قدرت تیم‌ها است که بهتر بودن دروازه‌بان‌ها را نشان می‌دهد. در چند سال گذشته بیرانوند به خاطر تیمش دروازه‌بان برتر شد. من به هیچ دروازه‌بانی فکر نمی‌کنم ولی امروز تیم ما برنده شد.

شرایط تیمش

واکنش دنیزلی به صحبت‌های کالدرون: شاید حق با او باشد!

جمعه 08 شهریور 1398

سرمربی تراکتور می‌گوید پیروزی تیمش مقابل پرسپولیس عادلانه بوده است.

در آغاز فصل با یکی از تیم‌های قدرتمند لیگ بازی کردیم. ۳ امتیاز این بازی برای ما خیلی مهم بود. لیگ یک ماراتن بزرگ است. امروز هواداران عالی بودند. در درجه اول آن‌ها را خوشحال کردیم. بازیکنانم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. از همه آن‌ها متشکرم. پرسپولیس تیمی است که چند سال است که قهرمان می‌شود. این بازی برای هر دو تیم مشکل بود. در تیمم مصدوم‌هایی داشتیم. برای این بازی آخرین مسابقه پرسپولیس را آنالیز کرده بودیم. این مسابقه می‌توانست با تساوی به پایان برسد. ما همچنان یک مسیر طولانی خواهیم داشت.

در فوتبال بعضی اوقات عدالتی نیست. بازی خوبی انجام می‌دهید ولی شکست می‌خورید. موقعیت‌های خوبی داشتیم ولی نتوانستیم استفاده کنیم. در هر صورت این ۳ امتیاز برای ما ارزشمند است.

کالدرون: بودجه ما از تراکتور و استقلال کمتر است/ از ارسال‌های بلند تیمم خوشم نیامد

جمعه 08 شهریور 1398

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید از نحوه بازی تیمش برابر تراکتور به جز دقایقی پایانی رضایت دارد.

‌ بازی خیلی خوبی انجام دادیم و من از بازی تیمم بسیار راضی بودم.

حملات تیمش از جناحین

حلالی: بیرانوند به خاطر شرایط زمین گل خورد و با وزش باد، توپ‌هایش به اوت رفت!

جمعه 08 شهریور 1398

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید شرایط زمین دیدار این تیم برابر تراکتور و وضعیت هوا کار را برای شاگردان کالدرون سخت کرده بود.

شکست سرخ‌پوشان پایتخت مقابل تراکتور در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر

بازی جذاب و تماشایی از هر دو تیم شاهد بودیم البته روی گلی که پرسپولیس دریافت کرد، زمین هم تاثیر گذار بود چون وقتی توپ در مقابل دروازه به زمین خورد، ارتفاع زیادی گرفت و بیرانوند نتوانست توپ را مهار کند. معتقدم علاوه بر زمین، شرایط جوی هم در این نتیجه تاثیر داشت چون باد زیادی در ورزشگاه می‌وزید که همین باعث شده بود شروع مجددهای بیرانوند مستقیم به اوت برود. بادهایی که در تبریز می‌وزد گاهی آنقدر زیاد است که توپ را مثل یک بادکنک در هوا تکان می‌دهد. همین امر سبب شد تیم‌ها بازی مستقیم نتوانند انجام بدهند.