تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

جای خالی اشکان و مسعود در ترکیب تراکتور

دوشنبه 09 تیر 1399

تیم تراکتور در حالی مقابل نساجی شکست خورد که جای خالی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه در ترکیب این تیم نمایان بود.

تراکتور در اولین بازی بعد از کرونا نیز شکست خورد تا در دو بازی متوالی بازنده باشد؛ آن‌ها در آخرین مسابقه به پارس جنوبی باخته بودند و حالا در برابر نساجی مازندران شکست خوردند تا اوضاع نامطلوبی در لیگ برتر فوتبال ایران داشته باشند.

در بازی شب گذشته خط‌هافبک پنج نفره تراکتور متشکل از سه‌هافبک دفاعی یعنی مهری، ایمانی و اسدی بود که رضا اسدی به اجبار کمی جلوتر بازی می‌کرد و همچنین مهدی تیکدری و احسان حاج صفی که در طول فصل بازی در پست‌های دفاعی را هم تجربه کرده‌اند.

اگرچه این دو مشخصه هجومی خوبی هم دارند اما در بازی دیروز هرگز نتوانستند آنطور که باید برای مهاجمان تراکتور موقعیت سازی کنند و توپ را در یک سوم دفاعی نساجی به گردش دربیاورند و همین موضوع شکست تلخی را برای تی تی‌ها به ارمغان آورد.

نکته مهم این بود که جای اشکان دژاگه و مسعود شجاعی در ترکیب تراکتور کاملا به چشم می‌زد. این دو اگرچه نسبت به گذشته افت کرده‌اند اما همچنان ستاره‌های تیم تبریزی هستند و به خصوص در ارسال پاس‌های آخر مهره کارآمدی به شمار می‌روند.

جای خالی آن‌ها زمانی بیشتر به چشم آمد که‌هافبک تراکتور پس از عبور از میانه میدان اغلب اقدام به شوت زنی می‌کردند چرا که از ارسال پاس عمقی دقیق، سانتر از جناحین و به طور کلی خلاقیت ناکام بودند.

این در حالی است که اشکان باتوجه به وضعیت فیزیکی فوق العاده‌اش می‌تواند حفظ توپ خوبی هم داشته باشد و شجاعی نیز با دریبل‌های خود و قدرت بازیسازی این کار را انجام می‌دهد. نکنه مهم این است که مسعود از بازی بعدی به میدان بازخواهد گشت اما خبری از اشکان دژاگه نیست؛ باوجود آغاز فوتبال در بیشتر نقاط دنیا او همچنان در برلین روزهای خود را سپری می‌کند و علاقه به بازگشت هم ندارد.

منبع: ورزش سه