تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

وقتی بعضی‌ها پروتکل را رعایت نمی کنند!

شنبه 10 خرداد 1399

محمدرضا زنوزی در گفتگوی امروزش تاکید کرد تیم‌هایی در لیگ برتر هستند که قادر به رعایت پروتکل بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا نخواهند بود.

این پروتکل پس از جلسات مکرر به سازمان لیگ و تیم‌های شاغل در فوتبال ایران ارسال شده تا آن‌ها برای انجام مسابقات مو به موی آن را رعایت کنند.

در حال حاضر و باتوجه به انتشار اخباری در مورد آلودگی برخی از اعضای تیم‌ها به ویروس کرونا، این نگرانی که باشگاه‌های فوتبال ایران قادر به رعایت بندهای این پروتکل نیستند، به وجود آمده است. به خصوص در لیگ دسته اول که نظارت کافی روی تمرین تیم‌ها انجام نمی‌شود و از تصاویری که از گوشه و کنار ایران روی صفحات تلگرامی باشگاه‌ها منتشر می‌شود، می‌توان متوجه شد که حداقل بسیاری از فوتبالیست‌های حاضر در لیگ، با دغدغه صددرصد بهداشتی در تمرینات حاضر نمی‌شوند.

این در شرایطی است که انجام تست‌های کرونا هزینه سنگینی روی دست تیم‌ها نمی‌گذارد و هم در لیگ برتر و هم در لیگ یک قادر به پرداخت صورت حساب آزمایشگاه‌هایی که در حال حاضر از فروش کیت کرونا مشغول کسب کرونا هستند، نیستند. دو تیم سپیدرود و داماش که نمایندگان رشت در لیگ دسته اول به حساب می‌آیند، با هزار مکافات و لابی و مذاکره توانستند مجوز تست کرونای رایگان را از نهادهای بالا دستی بگیرند و تازه تیم داماش فردا بازیکنانش را برای تست به آزمایشگاه خواهد فرستاد.

اینک با افزایش مخالفت‌ها نسبت به برگزاری لیگ برتر، جای خالی یک همگرایی مناسب و فعالیت همه جانبه از سوی سازمان لیگ برای رفع کسری‌ها و هماهنگی‌های کشوری برای بهبود شرایط تیم‌های فوتبال به چشم می‌خورد و طبعا با این بی تفاوتی تیم‌هایی که قرار به قهرمانی در لیگ ندارند یا با انجام نشدن مسابقات از سقوط نجات پیدا می‌کنند، بر طبل تعطیلی بازی‌ها خواهند کوبید.

این وظیفه نهاد برگزار کننده فوتبال ایران (فدراسیون یا سازمان لیگ) است که شرایطی را ایجاد کند که تیم‌ها ترغیب به همکاری هرچه بیشتر و علاقه مند به حضور در مسابقات را رعایت موارد بهداشتی بشوند. اتفاقی که باعث خواهد شد تیم‌های خصوصی هم از نامه ارسالی به فدراسیون کوتاه بیایند. کما این که مالک نساجی در گفتگویش با ورزش سه تاکید کرد که انتظارش از فدراسیون فوتبال، حداقل برگزاری یک جلسه و شنیدن صحبت مدیران عامل پیش از انجام مسابقات لیگ است.

منبع: ورزش سه