تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

پزشک تراکتور: مگر اینجا آلمان است؟

پنج‌شنبه 25 اردیبهشت 1399

پزشک تیم تراکتور معتقد است فوتبال ایران امکانات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا را ندارد.

باشگاه تراکتور یکی از سرسخت ترین مخالفان برگزاری لیگ برتر است. از این رو اعضای سرخپوشان تبریزی هرروز مصاحبه‌هایی در نقد تصمیم مسئولان برای شروع لیگ برتر فوتبال انجام می‌دهند.

در جدیدترین اظهارنظر پدرام خداقلی زاده پزشک تراکتور به بیان برخی مسائل بهداشتی در خصوص شروغ لیگ پرداخته. او گفته است: با توجه به شیوع کرونا ویروس، تعدادی از لیگ‌های فوتبال، بازی‌های فصل جاری را به طور کامل لغو کرده‌اند و تعداد معدودی از لیگ‌ها با صدور مجوز آغاز تمرینات باشگاه‌ها، در صدد فراهم کردن شرایط برای برگزاری ادامه مسابقات هستند. بر اساس مطالعات بنده و اخبار منتشر شده، تمرینات برخی از تیم‌های فوتبال اروپایی تحت تدابیر شدید بهداشتی آغاز شده که تیم‌های ایرانی، امکانات و زیرساخت‌های لازم را برای رعایت این پروتکل‌ها ندارند.

ایجاد تونل‌های ضدعفونی، استفاده از چند زمین تمرین و چند رختکن برای بازیکنان، تست‌های پزشکی مکرر، پرواز و هتل اختصاصی و … تنها بخشی از تدابیر بهداشتی این تیم‌هاست. با قاطعیت اعلام می‌کنم که هیچ تیم ایرانی امکانات لازم برای رعایت این موارد را ندارد. اینجا تیم‌ها از داشتن یک زمین تمرین خوب محروم هستند؛ چه برسد به اینکه از چند رختکن، دو زمین تمرین و … به صورت همزمان استفاده کنند.بسیاری از بازیکنان با یک خودرو و به صورت گروهی به محل تمرین می‌آیند و با توجه به فشردگی فضای رختکن‌ها و استفاده مشترک از حمام، سرویس بهداشتی و … رعایت فاصله بین اعضای تیم غیر ممکن است.

جای تاسف دارد که رختکن تعدادی از ورزشگاه‌های میزبان مسابقات لیگ برتر آب گرم و سرویس بهداشتی مناسب ندارد، چگونه می‌خواهیم در چنین شرایطی از ابتلای بازیکنان به کرونا جلوگیری کنیم؟ اگر ورزشگاه‌های ما هم امکاناتی نظیر ورزشگاه تیم‌های رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکو مادرید، بایرن مونیخ و … را داشت، برگزاری مسابقات تحت شرایط خاص ممکن بود.

با توجه به تعطیلی چند ماهه‌ی مسابقات و فرصت اندک برای بازگشت بازیکنان به مسابقات فشرده، احتمال مصدومیت بازیکنان در صورت آغاز مجدد مسابقات، بسیار بالاست. همچنین از سوی دیگر مطمئن باشید که در صورت ابتلای یک بازیکن به کرونا، فوتبال و آینده‌اش نابود خواهد شد. معتقدم برای اینکه لیگ پویایی در سال آتی داشته باشیم، بهتر است مسابقات فصل جاری به طور کامل لغو شود تا پس از فروکش شدن کرونا، بازیکنان تمریناتشان را آغاز کرده و پس از طی دوره بدنسازی، وارد مسابقات شوند.

منبع: ورزش سه