تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

فرید کریمی: آقای فغانی! چطور پنالتی نگرفتی؟

پنج‌شنبه 25 اردیبهشت 1399

فرید کریمی می‌گوید قهرمانی با تراکتور می‌توانست آینده فوتبال او را متحول کند.

فرید کریمی ستاره سابق تراکتور که حالا پیراهن ماشین سازی را برتن دارد، در گفتگو با خبرنگار ما درخصوص بازی با نفت و از دست رفتن قهرمانی تراکتور به سوالات پاسخ داده است.

صحنه مشکوک پنالتی روی خودش

هر سال آن صحنه را در کل فضای مجازی می‌گذارند و من مطمئنم پنالتی بود. من با علیرضا بیرانوند تک به تک میشدم و ادینیو هم بود و می‌توانستیم یک گل دیگر را بزنیم و خیالمان راحت شود اما آقای فغانی پنالتی تشخیص ندادند و با این که نزدیک بودند، دستور به ادامه بازی دادند که بسیار عجیب بود و نمی‌دانم چطور آقای فغانی آن را پنالتی نگرفت.

نمی‌دانم از عمد بود یا نه، اما در فوتبال به هر حال اشتباه هست. بعضی اشتباهات مهلک هستند و باعث ناامیدی مردم یک شهر می‌شوند. مردم تبریز ناامید شدند و از استادیوم قهر کردند و خیلی فضای بدی بود. نمیشود گفت که عمدی بود و این را خدا می‌داند و آقای فغانی.

تاثیر آن بازی بر دوران فوتبالش

آن اتفاق خیلی در زندگی من و بازیکنان و مردم تبریز تفاوت ایجاد کرد. شرایطی پیش آمد که ما متضرر شدیم. قهرمانی می‌توانست حداقل به صورت روحی روانی در من اثر بگذارد یا یک قهرمانی را به رزومه هم اضافه کند. من هر سال ۲۵ اردیبهشت حسرت میخورم که نتوانستیم به عنوان قهرمانی برسیم. مخصوصا این که آن قهرمانی قرار بود اولین جام تراکتور در لیگ برتر هم باشد.

وضعیت ورزشگاه یادگار امام

جو ورزشگاه خیلی سنگین بود. ما از قهرمانی خوشحال بودیم و فکر کردیم بازی تمام شده و همین موضوع کار را برایمان سخت کرد. طرفداران تشویق می‌کردند اما به هر حال سنگینی جو استرس هم به ما می‌داد. جو همیشه در همه ورزشگاه‌ها بوده، ما از شانس بدمان اتفاقی افتاد که باعث شد جو به ضررمان شود.

مربیان تراکتور در آن فصل

واقعا ما در یک سال خیلی زحمت کشیدیم و سال خوبی را شروع کردیم و وقتی آقای اولیویرا آمد هم وضعیت را ادامه دادیم. ما اصلا فکرش را نمی‌کردیم که قهرمانی از دست برود و روی آن برنامه داشتیم. حتی ما لیگ قهرمانان آسیا را از دست دادیم چون می‌خواستیم در لیگ برتر قهرمان شویم.

دروغ نتیجه بازی سپاهان

نمی‌دانم چه کسی این شایعه را به راه انداخت، ما داخل زمین بودیم و از روی نیمکت شنیدیم، انگار یک نفر به نیمکت ما گفته بود و آقای آنتونیو پسر تونی هم که از بالا فهمیده بود. ما باور کردیم و بازی را نگه داشتیم تا قهرمان شویم اما اتفاقی رخ داد که باورکردنی نبود.

منبع: ورزش سه