تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

سپاهان، تراکتور و بقیه با خارجی‎ها تقویت شوند، استقلال و پرسپولیس نه؟!/ سیاست وزارت ورزش غلط است

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399

پیشکسوت استقلال گفت: اینکه ممنوعیت خرید خارجی‌ها را فقط به دو تیم سرخابی تهرانی محدود کنیم ناعدالتی در حق این دو تیم و میلیونها هوادار آنهاست.

سرویس ورزش مشرق – پیرو دستورالعمل وزارت ورزش برای دو باشگاه تهرانی استقلال و پرسپولیس که دیگر نباید سراغ مربی یا بازیکن خارجی بروند، موافقان و مخالفان زیادی در این بحث ورود کرده و نظرات مختلفی را ارائه دادند. موافقان از کمک بزرگ این اقدام به دو تیم تهرانی بدهکار حمایت می‌کنند که دیگر بیش از این بر بار بدهی‌های شان اضافه نشود و مخالفانش معتقدند این شکل کار صحیح نیست و باید عوامل جذب خارجی‌های بی کیفیت را مؤاخذه کرد.

ستار همدانی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با مشرق، پیرامون وضعیت این روزهای باشگاه همچنین دستورالعمل اخیر وزارت ورزش در بحث ممنوعیت خرید بازیکن و مربی خارجی از سوی باشگاه استقلال حرف زد.

* آقای همدانی! اوضاع این روزهای باشگاه استقلال با حضور مدیرعامل جدید اش را چطور ارزیابی می‌کنید؟

  • من چون شناخت زیادی از آقای سعادتمند ندارم نظر خاصی هم نمی توانم بدهم .فقط این را می‌دانم که ایشان از روز اولی که به باشگاه آمده در حال قول دادن و امیدوار کردن هواداران است. البته هنوز در عمل چیزی ندیده ایم اما فکر می‌کنم برای قضاوت کردن کمی زود است و باید به او زمان داد.

* فکر می‌کنید چند درصد از وعده‌های سعادتمند عملی می‌شود؟

-به هر حال مدیرعامل جدید در تلاش است اما قطعاً همه وعده‌هایی که داده عملیاتی نمی‌شود. چرا که در باشگاه بزرگی مانند استقلال آزمون و خطا زیاد داریم. متاسفانه پیش از این شاهد تغییرات زیادی در بخش مدیریت باشگاه بودیم که هر بار شکست مواجه شده و به مخاطب می‌فهماند انتخاب‌ها بدون مطالعه بوده اند. از این رو حالا باید تصمیمات درستی که در خور استقلال باشد برای این مجموعه گرفته شود تا بتوانیم بهتر از دیروز حرکت کنیم.

* فکر می‌کنید سیاست وزارت ورزش در ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی موثر واقع شود؟

  • این سیاست غلط است!

* چطور؟

  • چون مشخص می‌شود که ما دنبال ریشه‌کن کردن مشکلات نیستیم. چون ریشه این بدهی‌ها و جذب نیروهای ناکارآمد خارجی به مدیران برمی گردد.

بیشتر بخوانید:

ممنوعیتی که دست دلالان را از فوتبال قطع کرد

ورود خارجی‌ به فوتبال ممنوع شود، نه فقط سرخابی‌ها!

* این ممنوعیت باعث تضعیف استقلال یا پرسپولیس نمی‌شود؟

  • قطعاً این موضوع به هیچ عنوان کارشناسی شده نیست. یعنی سپاهان و تراکتور و بقیه بروند خرید کنند و سه تا بازیکن خارجی بگیرند ولی استقلال و پرسپولیس نتوانند؟ خب طبیعی است که این روش غیر اصولی است و تنها برای پوشش نقاط ضعف مدیریتی در دو باشگاه اتخاذ شده است.

* چرا باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نیروهای ناکارآمد خارجی جذب می‌کنند؟

  • برای اینکه مدیر فنی و متخصص برای این دو باشگاه انتخاب نمی‌شود. یکی از مشکلات بزرگ استقلال نداشتن ساختار مناسب است. برای همین هم مدیریت‌های عاملشان اینقدر زود تغییر می‌کنند. در باشگاه و در بخش‌های حقوقی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و فنی متخصصانی وجود ندارند و کمیته‌های مشخصی برای این موارد نیست. پس طبیعتاً یک جای کار می‌لنگد. هر زمان از این افراد متخصص در باشگاه استفاده شود مشکلات به حداقل می‌رسند.

منبع: مشرق نیوز