تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

بایرامی: برای تراکتور بهتر است مهاجم خارجی بخرد

شنبه 20 اردیبهشت 1399

مهرداد بایرامی اعتقاد دارد که برای خط حمله تیم تراکتور بازیکنان بومی کارساز نیستند و باید مهاجم خارجی جذب شود.

پنج سال پیش در چنین روزی تیم تراکتور موفق شد در دیداری حساس استقلال را با نتیجه 4-1 شکست دهد. مهرداد بایرامی که در آن بازی به میدان رفته، در گفتگو با خبرنگار ما به 20 اردیبهشت 94 می‌پردازد و می‌گوید: آن بازی تاریخی بود و من یک نتیجه فوق العاده را به دست آوردیم. برد مقابل استقلال با آن نتیجه در تهران یک اتفاق فوق العاده بود و باعث شد که هواداران را خوشحال کنیم. تیم ما در لیگ چهاردهم بسیار یکدست بود و حاشیه هم کم داشت و واقعا حیف شد که قهرمان نشدیم.

وقتی استقلال را بردیم در فرودگاه تهران و تبریز هواداران تراکتور آمده بودند و جو فوق العاده‌ای شکل گرفت. آن شب به قهرمانی فکر نمی‌کردیم و فقط از برد استقلال خوشحال بودیم اما روزهای بعد در تمرین فکر می‌کردیم که قهرمان شده‌ایم و کار تمام است. البته یک مقدار هم استرس داشتیم اما می‌گفتیم تیمی که استقلال را 4-1 شکست داده حتما نفت را هم می‌برد.

دیدار مقابل نفت

ما مقابل نفت 10 نفره شدیم و همین کار را خراب کرد. هواداران آن روز حضور پرشوری داشتند و روی تپه‌ها هم حضور یافتند و جو سنگینی در استادیوم وجود داشت. آقای تونی هم اشتباهاتی را مرتکب شدند و همه گل‌ها را به یک شکل خوردیم. بعد از 3-1 فکر نمی‌کردیم قهرمانی را از دست بدهیم اما تیم آقای منصوریان که خیلی هم خوب بود، چیزی برای از دست دادن نداشت و همه جانبه حمله کرد و متاسفانه قهرمانی از دست رفت. یک بار دیگر هم می‌گویم آن تیم واقعا حیف شد، بازیکنان یک دل بودند و هیچ حاشیه‌ای وجود نداشت، الان هم از طرفداران تراکتور بپرسید همان تیم را مثال می‌زنند.

ضعف بازیکنان بومی تراکتور در خط حمله

روی بازیکنان بومی به طور عادی فشار زیادی وجود دارد و این فشار روی مهاجمان چند برابر است. وقتی یک مهاجم چند بازی گل نزند فشار رویش بیشتر می‌شود و کار از دستش در می‌رود. برای همین فکر می‌کنم برای تراکتور بهتر است که مهاجم خارجی بخرد، مثل ادینیو که آقای گل شد یا همان استوکس که عملکرد خوبی داشت.

ما یک جلسه تست پزشکی داشتیم اما تمرین نه. خودم انفرادی تمرین می‌کنم و وزنم را ایده آل نگه داشته ام. تمرینات انفرادی سنگینی را دارم و کادرفنی هم برنامه داده اند تا آماده شروع مسابقات باشیم.

ادامه لیگ چیست

به نظر من لیگ باید برگزار شود چون هنوز 9 هفته و 27 امتیاز باقی مانده است. اما اگر نشود حق پرسپولیس است که قهرمان باشد. این تیم اختلاف امتیازی خوبی درست کرده و باید با انصاف درباره اش صحبت کنیم. اما انصافا در این 9 هفته می‌تواند اتفاقات زیادی در بالا و پایین جدول رخ دهد و من امیدوارم که لیگ برگزار شود.

منبع: ورزش سه