تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

مظاهری در جمع برترین دروازه‌بان‌های آسیا

یک‌شنبه 14 اردیبهشت 1399

کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم دارد تا تیم‌های منتخب چهار دوره از لیگ قهرمانان آسیا را انتخاب کند. در این میان رشید مظاهری گلر ملی پوش تراکتوری‌ها نامزد رسیدن به عنوان بهترین دروازه بان سال ۲۰۱۶ است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا از امروز به دنبال انتخاب تیم‌های منتخب چهار دوره از لیگ قهرمانان آسیا به انتخاب کاربران است و در اولین گام پنج دروازه بان منتخب این بازی‌ها را اعلام کرد تا پس از آن با رای کاربران سایت، گلر اصلی لیگ قهرمانان آسیا 2016 را انتخاب کند.

محمدرشید مظاهری از ذوب آهن ایران، خالد عیسی از العین امارات، ایگناتی نستروف از لوکوموتیو ازبکستان، شوساکو نیشیکاوا از اوراواردز ژاپن و جانجتویچ از اف سی سیدنی استرالیا، پنج نامزدی هستد که با توجه به عملکرد خوب خود در بازی‌های 2016، حالا به دنبال رسیدن به عنوان بهترین گلر رقابت‌ها هستند.

مظاهری که این روزها با پیراهن تیم تراکتور در لیگ برتر حضور پیدا می‌کند در لیگ قهرمانان آسیا 2016 با پیراهن ذوب آهن به میدان می‌رفت و در پایان نیز توانست عملکرد درخشانی از خود به جا بگذارد. او در 8 بازی ذوبی‌ها 5 بار دروازه خود را باز شده دید و بارها برابر حملات مهاجمان تیم‌های مختلف ایستادگی کرد.

گلر ملی پوش وقت ذوب آهنی‌ها در 8 بازی که برابر رقبای آسیایی ایستاد در 5 بازی موفق شد کلیت شیت کند و دروازه خود را بسته نگه دارد. او البته در سیوهای خود مهارت ویژه‌ای هم داشته چرا که از مجموع سیوهای او برای مهار توپ در 85.3 درصد موفق بود که در نوع خود درصد جالبی به نظر می‌آید.

سایت رسمی‌ای اف سی درباره مظاهری می‌نویسد: همراه با لخویا که اکنون الدحیل نامیده می‌شود، ذوب‌آهن مستحکم‌ترین خط دفاع را در مرحله گروهی داشت و در شش بازی تنها دو گل خورد. این عملکرد بیشتر به‌خاطر نمایش چشمگیر محمدرشید مظاهری در دروازه ذوب‌آهن بود. کسی که یک دروازه‌بان برجسته در این مسابقات بود. ذوب‌آهن در مرحله یک‌هشتم نهایی با شکست مقابل العین حذف شد، اما مهارهای مظاهری جلوه‌ای ماندگار از او به جای گذاشت.

در هر صورت رای گیری‌ای اف سی برای انتخاب بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا در سال 2016 از صبح امروز آغاز شده و در این میان مظاهری تاکنون موفق شده عنوان بهترین را در اختیار داشته باشد. خالد عیسی از العین امارات نزدیک ترین رقیب به گلر ملی پوش ایرانی است.

نکته جالب درباره مظاهری و لیگ قهرمانان آسیا اینکه، رشید در بازی‌های سال 2018 موفق شده بود با کیفیتی بالاتر در مسابقات حضور داشته باشد و در نهایت عنوان بیشترین سیو و درصد موفقیت را پس از پایان بازی به نام خود بزند. با این حال باید دید آیا نام او در میان نامزدهای سال‌های بعدی لگ قهرمانان آسیا نیز دیده خواهد شد یا خیر.

جهت شرکت در این نظرسنجی کلیک کنید.

منبع: ورزش سه