تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

سهرابی:‌ نمی‌دانم چرا بعضی‌ها مصرانه به دنبال شروع تمرینات و مسابقات هستند

یک‌شنبه 14 اردیبهشت 1399

سرپرست مدیرعاملی باشگاه تراکتور گفت: فاجعه‌ی ابتلای بازیکنان به کرونا در صورت شروع تمرینات تیم‌ها و ادامه لیگ، نابخشودنی است.

آخرین وضعیت تیم تراکتور

از همان روز اولی که ستاد مقابله با کرونا، انجام تمرینات ورزشی را پرخطر اعلام کرد، تصمیم به تعطیلی تمرینات‌مان گرفتیم و تا کنون تمرینات تیم‌مان تعطیل بوده و بازیکنان‌مان به انجام تمرینات انفرادی می‌پردازند.

مربی بدنساز تیم، هر روز به طور مرتب برنامه‌ای را برای تمرین در منزل در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد تا سطح آمادگی آنان حفظ شود تا در ادامه فوتبال‌شان دچار مشکل نشوند؛ هر چند که با توجه به تعطیلی نزدیک به دو ماهه‌ی تمرینات‌مان، مطمئناً نیاز زیادی برای آماده‌سازی مجدد بدن بازیکنان است تا به شرایط مطلوب پیشین برگردند.

متولیان امر و آن ارگان و اشخاصی که به ادامه مسابقات لیگ نوزدهم اصرار می‌ورزند، آیا می‌دانند که حتی اگر خدایی نکرده، یک بازیکن لیگ به این ویروس کرونا مبتلا شود، چه فاجعه‌ای رخ می‌دهد؟! آیا این موضوع را در نظر گرفته‌اند که به چه قیمتی به دنبال پیگیری لیگ هستند؟!

بیش‌تر بازیکنان و ورزشکاران، با استناد به نظر کارشناسی شده‌ی کمیته پزشکی فیفا، بر این عقیده‌اند که در صورتی که به کرونا مبتلا شوند، عمر فوتبالی‌شان به پایان خواهد رسید و دیگر قادر به ادامه‌ی ورزش حرفه‌ای نخواهند بود و این بزرگ‌ترین ضربه را به فوتبال حرفه‌ای آن شخص و سرمایه‌های فوتبال کشور ما خواهد زد و مسوولان مربوطه باید این موارد را در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ کنند.

باید این را در نظر بگیریم که شرایط فوتبال حرفه‌ای با سایر مشاغل متفاوت است؛ چرا که فوتبال، شغل بازیکنان و منبع درآمد آن‌هاست و درصورتی که فوتبالیستی دچار مشکلی شود، عمر ورزشی‌اش به پایان می‌رسد و دیگر قادر به بازگشت به فوتبال حرفه‌ای و شغلش نخواهد بود.

فوتبالیست‌ها حق دارند و به دنبال این موضوع هستند که در صورت بروز مشکل احتمالی، چه کسی پاسخگوی پایان عمر فوتبالی شان خواهد بود؟ آیا وزارت ورزش پاسخ آن‌ها را خواهد داد یا فدراسیون و یا باشگاه‌ها و …؟! جان انسان‌ها بسیار مهم‌تر از همه‌چیز است و در اولویت نخست ارزش‌های انسانی قرار دارد و حتی کمیته پزشکی فیفا نیز اخیراً اعلام کرده که هیچ‌چیز به اندازه جان انسان‌ها مهم نیست و فدراسیون‌ها نباید عجله‌ای برای شروع تمرینات و ادامه‌ی مسابقات داشته باشند و این نکته‌ای است که مطمئناً به طور کامل کارشناسی شده و قابل استناد است. حتی بسیاری از لیگ‌های معتبر در سرتاسر جهان، در حال تعطیل کردن و نیمه‌تمام گذاشتن لیگ امسال کشورهایشان هستند؛ اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها مصرانه به دنبال شروع تمرینات و پیگیری مسابقات هستند و به این موضوع پافشاری می‌کنند.

منبع: ایسنا