تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

وکیل‌سوئیسی اشتباه فاحشی در پرونده‌ استوکس داشت

یک‌شنبه 07 اردیبهشت 1399

معاون حقوقی باشگاه تراکتور معتقد است لودویچ دلشات، وکیل سوئیسی این باشگاه در پرونده‌های استوکس اشتباهات فاحشی داشته است.

ما همان ابتدا و پس از اعلام رای استوکس توسط فیفا، نامه‌ای سه صفحه‌ای از قصور و تخلفات لودویچ دلشات تهیه و به مالک و مدیرعامل باشگاه تحویل دادیم که به صورت آشکار تخلفات این وکیل در آن بیان شده بود.

حتی آقای زنوزی قصد داشت از این وکیل به فیفا شکایت کند که اعلام کردم چون دیگر این وکیل در حال حاضر سمتی در فیفا ندارد، نمی‌توانیم به کمیته اخلاق فیفا شکایت کنیم و اگر کوتاهی او اثبات شود، فقط می‌توانیم در دادگاه سوئیس از این وکیل شکایت و درخواست غرامت کنیم که اقدامات مقتضی در خصوص طرح دعوا علیه ایشان حسب فرمایش مالک باشگاه انجام شده است.

نقش وکیل سوئیسی در پرونده استوکس

متاسفانه در این پرونده یک سری از اسناد و مدارک تخلفات آشکار استوکس به پرونده او پیوست نشده بود، در حالی که تمام این مدارک از سوی باشگاه در اختیار وکیل سوئیسی قرار گرفته بود. متاسفانه در قسمت‌هایی از لایحه آقای دلشات نکات منفی وجود دارد که ما با توجه به سابقه ایشان توقع داشتیم، قوی‌تر و بهتر از حقوق باشگاه دفاع کنند.

صحبت‌های زنوزی نقش علی خطیر و نصیرزاده در سپرده شدن این پرونده

ابتدا قرار بر این بود که ما لایحه دفاعیه را آماده کنیم اما در فاصله چند روز مانده به پایان مهلت، درحالی که لایحه‌ای جامع به‌همراه مستندات بسیار محکم آماده شده بود، حسب صلاحدید پرونده به لودویچ دلشات سپرده و از حوزه اقدامات و اختیارات و مسئولیت معاونت حقوقی خارج شد. این که چه کسانی شرایط این انتقال را فراهم کردند، به‌ نظر می‌رسد با مصاحبه مالک باشگاه موضوع کاملا مطرح و تشریح شده است.

امیدوارم این پرونده‌ها موجبات اعتماد به وکلای داخلی و تیم حقوقی تراکتور را فراهم کرده باشد و باشگاه‌های ایرانی بدانند که خارجی بودن ملاک مناسبی برای انتخاب وکیل نیست!

قطعاً اشتباهات و قصورات فاحشی وجود دارد که کارآموزان وکالت هم در محاکم داخلی به ندرت انجام می‌دهند، این قصور دلشات یا از بی‌توجهی است یا عمد. البته فرض عدم دانش و آگاهی نیز مطرح هست که با توجه به مباحثه علمی و حقوقی بنده با او، زیاد هم دور از ذهن نیست.

متاسفانه شکست وکیل سوئیسی را عده‌ای به نام ما نوشتند که اصلا صحیح نیست. پرونده‌هایی که ما نه در انعقاد قرارداد و نه در جریان رسیدگی آن نقش نداشتیم، موجبات تخریب بنده شده بود و با خواست خدا واقعیت برای همه، خصوصا هواداران فهیم تراکتور، روشن شد. شاید بهتر باشد که ایرادات لایحه استوکس منتشرشود و همه فوتبال دوستان، خصوصا متخصصین حقوقی، با نظر به آن در این خصوص صحبت کنند.

منبع: ورزش سه