تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

بیات: خطیر غلط می‌کند درباره زنوزی حرف بزند!

یک‌شنبه 07 اردیبهشت 1399

کشمکش جدید فوتبال به اظهارات مالک باشگاه تراکتور و معاون سابق استقلال مربوط است که اکنون با پاسخ تند مشاور زنوزی همراه شده است.

زنوزی چندی پیش در واکنش به شکایت‌های دردسرساز بازیکنان خارجی علیه این باشگاه مدعی شده بود که ردپای خطیر و مشاوره او در این مساله وجود دارد. بعد از آن خطیر نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و اکنون نیز بیات به عنوان مشاور مالک باشگاه پاسخ تندی را متوجه معاون اسبق آبی‌ها کرده است.

بیات که با رادیو تهران گفتگو می‌کرد در واکنش به صحبت‌های خطیرگفت: خطیر فرافکنی کرده و به مردم آذربایجان و زنوزی توهین کرد. زنوزی وقتی ندارد برای این آدم‌ها بگذارد که پاسخشان را بدهد. اگر من هم صحبت می‌کنم به خاطر توهین خطیر به مکتب تراکتور و مردم آذربایجان است. تیم‌های وزارت‌خانه‌های مختلف در اموراتشان مانده‌اند ولی زنوزی به تنهایی دو تیم را اداره می‌کند. مردم آذربایجان این را توهین به خودشان می‌دانند. خطیر در زمان حضورش در استقلال با همه درگیر بود از جمله با کاپیتان‌های این تیم. او اخیراً علیه مهران مدیری، علیرضا حقیقی و برنامه دورهمی هم مصاحبه کرد. انگار این حربه‌ای شده است که خطیر دوست دارد در رسانه‌ها باشد. به نظرم باید مکان جدیدی در دادگاه‌ها برای او تشکیل شود. خطیر هر لحظه خواست می‌تواند برود از تراکتور شکایت کند. ما هم استقبال می‌کنیم. معاونت حقوقی باشگاه تراکتور هم با ادله از او شکایت کرده است.

حرف را اگر وسط بیندازید صاحبش آنرا بر می‌دارد. زنوزی مصاحبه‌ای کرد و هرکسی بر اساس عقل و شعورش از آن برداشت می‌کند. خطیر دیروز ابتدا عذرخواهی و سپس شروع به توهین به زنوزی کرد. آقای محترم! کسی شرافت ندارد که به سردار کارآفرینی ایران توهین می‌کند! همین الان ده‌ها هزار نفر از طریق زنوزی کسب روزی حلال می‌کند.

خطیر می‌گوید زنوزی یک شبه به فوتبال آمده است. آقای خطیر! غلط را شما می‌کنی که به خودت اجازه می‌دهی به بزرگتر از خودت توهین کنی! فرق زنوزی باش ما این است که تنها فردی است که از جیبش هزینه می‌کند و نیازی به شهرت ندارد. زنوزی از قبل مشهور بود و این فوتبال است که به زنوزی نیاز دارد. تمام مسئولیتش با من است. آقای خطیر شما غلط می‌کنی؛ بی شرافت و بی شرم شما هستی!

در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است، به جای اینکه این آقا تلاش کند این پول‌ها در ایران و چرخه تولید بماند برنامه ریزی می‌کند تا پول‌ها در بانک‌های سوئیس بنشیند. از ریاست قوه قضائیه و نیروهای امنیتی خواهش می‌کنم به این قضایا ورود کنند. الان بحث منافع ملی است نه تراکتور. منافع ملی ایران در خطر است. این اتفاقات یک فساد سازمان یافته است که اگر ریشه اش خشک نشود، می‌تواند کل ایران را در بربگیرد.

ما با توهین مخالف هستیم. در مصاحبه زنوزی هم توهین نبود ولی خطیر از روز گذشته توهین را شروع کرد. سه روز پیش با خطیر صحبت کردم و بحثمان فنی بود و محترمانه جلو رفت. کسی به شما توهین نکرد. به جای دفاع کردن چرا از این الفاظ استفاده می‌کنید؟

مصاحبه‌ای انجام شده و متنش موجود است. هرکسی می‌تواند هر برداشتی داشته باشد. من و زنوزی مسئولیت نداریم داخل فکر افراد را بررسی کنیم. در آن مصاحبه توهین نشده است.

عقب نشینی راجع به مصاحبه زنوزی نکردیم و نخواهیم کرد. حرفهایی که زنوزی زده پابرجاست و هرکسی می‌تواند برداشتی داشته باشد. راجع به برداشت باید بگویم خطیر کاملا در اشتباه است.

بحث ما الان استوکس و اروین است. تمام صحبت‌های زنوزی درباره اروین و استوکس بود. لودوویچ وکیل خارجی ما یک روز به ترکیه آمد و گفت با مستنداتی که شما دارید پرونده این دو بازیکن را جلو می‌برم. قرارداد خوبی امضا شد. روزی که رای دو بازیکن آمد شوکه شدیم. لایحه این وکیل که برای فیفا نوشته بود را به چند وکیل داخلی و خارجی دادیم. ۵ نفر متفق القول می‌گویند این لایحه‌ای که نوشته شده از نظر حقوقی در حد این است که یک نفر چهار ماه به دانشکده حقوق رفته و از این وکیل بعید است.

بازیکنی به نام کوین فورچونه داشتیم. عجیب است؛ پرونده‌های ما به صورت هدایت شده علیه باشگاه انجام می‌شود. لودوویچ تحت قرارداد با تراکتور بوده اما حالا می‌بینیم شکایتی شده و این پرونده فورچونه هم به او رسیده است. چرا باید دو نفری که با هم ارتباط ندارند تمام پرونده‌هایی که علیه ما است دستش برسد. چه کسی اینها را معرفی می‌کند؟ اگر فکر کنیم به یکسری نتایج می‌رسیم.

منبع: ورزش سه