تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

پیام تند خطیر به زنوزی: در دادگاه می‌بینمت

شنبه 06 اردیبهشت 1399

علی خطیر، معاون ورزشی سابق باشگاه استقلال نسبت به اتهاماتی که محمدرضا زنوزی نسبت به او وارد کرده بود واکنش نشان داد.

به گزارش"ورزش سه" مصاحبه جنجالی درباره ماجرای کوین کنستانت بازیکن سابق این تیم و اتهام تبانی او به علی خطیر باعث شد تا معاون ورزشی سابق استقلال به آن واکنش نشان بدهد. خطیر که روی یک برنامه رادیویی آمده بود حرف‌هایی را در رابطه با مساله کوین کنستانت، تراکتور و اتهامات زنوزی مطرح کرد که در زیر می‌خوانید.

داستان کنستانت

داستان کوین کنستانت را همه فوتبالی‌ها می‌دانند که چگونه و در چه شرایطی وارد فوتبال ایران شد؛ با پروپاگاندایی که باشگاه تراکتور براه انداخت که بازیکن میلان را آوردیم . بعد از آن هم آقای زنوزی به تلویزیون آمد و گفت من یک بیزنس من بزرگ هستم و بازیکن را یک تومان می‌خرم و شش تومان می‌فروشم. اما بعدها ادعا کردند بازیکن مریض بوده و اگر بازی می‌کرد می‌مرد به خاطر این قرارداد را فسخ کردیم که به نظر من این مسایل مصرف داخلی داشت. ماجرا مربوط به 5 ماه قبل و اواخر نوامبر است. تراکتور پرونده‌ای داشت مربوط به کوین کنستانت که وکیل این بازیکن دوست خود بنده آقای لودوویچ بود که در دنیای حقوق ورزشی شناخته شده است و ده سال در راس مسایل حقوقی فیفا بوده است.

قانون فیفا

فیفا قانون مشخص دارد قبل از قرارداد با هر بازیکنی موظف هستید تست‌های پزشکی را انجام بدهید و تست بعد از قرارداد به هیچ عنوان برای فیفا قابل قبول نیست. متاسفانه با این بازیکن در حدود سالی 400 هزاردلار برای چهارسال قرارداد بستند. حتی من شنیدم در زمان قرارداد یکی از نزدیکان زنوزی که در دفتر بوده گفته قرارداد را یکساله ببندیم که آقای زنوزی با تشر گفته چهارساله ببند. این حال باموقع پرداخت پول گفتند این بازیکن مریض است که این مسایل برای فیفا قابل قبول نیست.

شکایت کنستانت

قرارداد یکطرفه فسخ می‌کنند و بازیکن شکایت می‌کند . پرونده کنستانت دست رفیق من بود و طبق ارتباطی که با نصیرزاده داشتم گفتند که زنوزی می‌خواهد با وکیل کنستانت توافق کند چون او درخواست دریافت یک میلیون و ششصد هزار یورو داشته است. بعد از طریق من آقای نصیرزاده با لودوویچ تماس گرفت. این اوج بیشرمی است که کسی بخواهد مشکلات مدیریتی خودش شانه خالی کند و بدون پذیرش هیچگونه مسئولیتی گردن یکسری آدم‌های دیگربیندازد.

اتهامات زنوزی

زنوزی اتهاماتی را به من وارد کرده که من حتما از طریق وکیلم در دادسرای فرهنگ و رسانه پیگیری می‌کنم و ایشان باید بیاید جواب بدهد و حرفهایش را اثبات کند. یک جایی باید ریشه این تهمت زدن‌ها و اتهام زدن‌های بدون سند و مدرک خشک شود. تبانی، دزدی، دلالی کلمات سنگینی است ایشان چطور جرات کرده این کلمات را استفاده کرده است. حتما سند و مدرکی دارد. من از کمیته اخلاق خواهش می‌کنم، اصلا نیازی هم به شکایت من یا آقای زنوزی نیست، کمیته اخلاق می‌تواند به عنوان مدعی العموم به این پرونده که اتهامات اخلاقی در آن وجود دارد ورود کند ،هرچند من به کمیته اخلاق هم شکایت خواهم کرد. آقای زنوزی گفته من تحقیق کردم که تبانی کردند و همین اتهامات بی اساس سال گذشته درمورد محسن فروزان مطرح شد و ایشان ناجوانمردانه فروزان و خانواده اش را به شرط بندی متهم کرد و در آخر هم اثبات نشد.فوتبال محسن فروزان نابود شد. نمی دانم بعد از آن چه اتفاقی برای فروزان افتاد. من قطعا از زنوزی شکایت می‌کنم. بنده فقط یک پیام به ایشان فرستادم این پیام را عینا برای هواداران عزیز می‌خوانم:ببخشید با ادبیات تندی به ایشان پیام دادم. بدون سلام و هیچ چیزی دیگری:“ در دادگاه همدیگر را می‌بینیم.با بد کسی درافتادی. فکر کردی پول داری هر … که خواستی می‌توانی بکنی؟”

تبانی با کی؟

واقعا این اتهام ایشان برای من سنگین بود که عصبانی ام کرد. من به تراکتور و آقای زنوزی لطف کردم چون وظیفه خودم می‌دانستم و به این موضوع به چشم یک مساله ملی نگاه می‌کردم. گفتم اگر کاری از دست من بربیاید انجام می‌دهم. آقای زنوزی به کسی پولی نداده است که تبانی اتفاق افتاده باشد. تبانی کی با کی؟ شما که می‌گویی تحقیق کرده ام تحقیقاتت را منتشر کن تا همه بدانند علی خطیر چه غول دو سری است! نکند تحقیقاتت مثل محسن فروزان باشد؟این درست نیست به هرکسی بدون سند و مدرک به خاطر اینکه در گرداب باشگاه گیر کردی و پول نداری، قراردادهای بی حساب و کتاب بستی و به استوکس یک میلیون ششصد هزاردلاری می‌گوید آقای خطیر این را با 50 هزاردلار تمام کن می‌گویم آقای زنوزی چطوری من این را با 50 هزارتا تمام کنم؟ می‌گوید کار نکرده پول نگیرد.

گفتم توافق کن

من پول بلیطم را هم خودم دادم و آقای نصیرزاده هم در جریان است، پول ناهار و شامم را هم در هتل خودم دادم. این‌ها با یک میلیون ششصدهزارتا در حضور وکیل و زنوزی اینها توافق کردند پانصدهزاردلار به آقای کوین کنستانت پرداخت کنند آن هم در 5-6 قسط . خودم به زنوزی گفتم نصیرزاده شاهد است گفتتم این توافق را انجام بده چوان بازیکن در فیفا رای می‌گیرد و مطمئن هستم رای می‌گیرد. این رای گرفتن بازیکنان در فیفا هم به خاطر تبحر وکلا نیست به خاطر قوانین حمایتی فیفا برای بازیکنان است. در تمام کیس‌ها نگاه کنید بالای نود درصد بازیکنان در پرونده برنده و باشگاه‌ها بازنده هستند. گفتم توافق کن و یکی دو قسط را بده و بقیه رانده و آن خودش یک دعوا و یک پرونده دیگر است و از آن شدت جریمه و محکومیت کاسته می‌شود. من اگر بخواهم تبانی کنم به شما می‌گویم برو توافق کن و 50 هزارتا بده و بقیه را هم نده. آقای زنوزی چرا فکر می‌کنی به راحتی می‌توانی با هرکسی هرجود دلت می‌خواهد بدون سند و مدرک اتهام بزنی.

شریک جرم

مشکلات فوتبال این آدم ‌ها هستند که معلوم نیست از کجا به فوتبال آمده اند. یک شبه ثروتمند شده اند و برای شهرت به فوتبال می‌ آیند و از این کیس در این فوتبال کم نداشته ایم. در این سال‌ها آدم‌های زیادی آمدند و همه گرفتار قانون شدند. آقای زنوزی گیر کردی و الان دنبال شریک جرم می‌گردی. این وضعیت کسانی است حرفه‌ای نیستند ، اصالت حرفه‌ای ندارند به بن بست می‌رسند زیر میز می‌زنند. اینها عامدانه این کار را می‌کنند و بحران سازی می‌کنند. آقای زنوزی اتهام تبانی دقیقا شایسته و بایسته خود شماست.

منبع: ورزش سه