تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

گل محمدی: از قول پرسپولیس به شهرخودرو بی‌اطلاعم/استوکس بازیکن زمان تراکتور نبود

جمعه 05 اردیبهشت 1399

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اطلاعی ندارم پرسپولیس چه قولی به شهر خودرو داده است اما آنها هم نسبت به دریافتی خود حق دارند.

شرایط پرسپولیس

شرایط ویروس فقط مختص فوتبال نبوده و کل جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. کار سخت شد. این تعطیلی برای ما شرایط سختی ایجاد کرد. ناچار لیگ تعطیل شد.

باید ببینیم شرایط در آینده چگونه خواهد شد و ستاد مبارزه با کرونا چه تصمیمی می‌گیرد. وزارت ورزش و بهداشت هم باید شرایط را بسنجند.

*بازیکنان آمادگی قبل را ندارند

کار واقعا سخت می‌شود، البته مربی بدنساز تمرینات را برای بازیکنان در نظر گرفته است و آنها تا حدود زیادی انجام می‌دهند اما نمی‌توان انتظار داشت با آمادگی کامل سر تمرین بیایند و بازیکنان آمادگی قبل را نخواهند داشت. فکر می‌کنم در ۲۰ روز یا سه هفته می‌توان بدن‌ها را آماده کرد. بازیکنان هم باهوش شده‌اند، از خود مراقبت می‌کنند و می‌توانند شرایط آمادگی خود را تا حدودی حفظ کنند تا به تمرینات برگردند.

*عکسی که در اسفندماه از بازیکنان منتشر شد را چند بار بازنشر کردند

یک عکس قبل از سال نو در اسفند ماه منتشر شد، همان عکس را چند بار باز پخش کردند، کافی بود همان موقع توضیح می‌دادند. بچه‌های ما قرنطینه بودند و در واقع کسی جرات نمی‌کرد بیرون بیاید همه عکس‌ها قدیمی بود.

*هر وقت نگران می‌شدم به هواداران پرسپولیس فکر می‌کردم

لطف خدا بود، من خیلی نگران نبودم با وجود مشکلاتی که وجود داشت اما حضور هواداران برایم مهم بود. هر وقتی نگران می‌شدم به هواداران پرسپولیس فکر می‌کردم. دلیل اصلی پیروزی‌های ما همین هواداران بودند که ما را دلگرم می‌کردند. تصمیم گرفتن کار سختی بود، من به تیمی آمدم که مشکلات زیادی داشت مثل مشکلات مالی و بعد هم مسائل مدیریتی پیش آمد، شکایتی هم از تیم شده بود،زمین تمرین هم نداشتیم ما مشکلات زیادی را طی کردیم.

* شرایط پرسپولیس نگران کننده است و امیدوارم زودتر مشکلات حل شود

مشکلات مالی هنوز هم وجود دارد

بله من چند جلسه با هیات مدیره داشتم. محور صحبت‌ها بحث حل شدن مشکلات مالی و شکایات بود. بعضی از بازیکنان ما از پارسال و امسال طلب دارند شرایط نگران کننده است. امیدوارم زودتر حل شود. بچه‌ها با تمام وجود تمرین و بازی می‌کنند، با این شرایط عملکرد خوبی هم داشتند، دلیل اصلی ما شاد کردن دل هواداران است.

*از قولی که پرسپولیس به شهر خودرو داده، بی‌اطلاعم؛ البته آن‌ها هم حق دارند

اطلاعی ندارم پرسپولیس چه قولی به شهر خودرو داده است اما آنها هم نسبت به دریافتی خود حق دارند. پرسپولیس تعهد داده که باید این مبالغ پرداخت شود نمی‌توان از شهر خودرو ایراد گرفت هر چه جلو می‌رویم کار سخت می‌شود.

* گفتم اگر استوکس همان بازیکن زمان تراکتور باشد خوب است؛ اما این گونه نبود

وضعیت آنتونی استوکس و اینکه گفته می‌شد شما علاقه‌ای

زمانی که صحبت آمدن من مطرح بود، صحبتی راجع به استوکس با انصاری‌فرد شد که برای جذب این بازیکن اقدام کنیم. باشگاه از سوی هواداران تحت فشار قرار گرفته بود که بازیکن فوروارد بگیریم. ۲- ۳ بازیکن هم بیشتر روی میز نبود. گفتم اگر استوکس مثل همان زمان حضورش در تراکتور باشد خوب است اما او آن شرایط را نداشت.

*باشگاه پیگیر باشد می‌تواند پول قرارداد استوکس را پس بگیرد

وضعیت قرارداد او

مشکلات بدنی زیادی داشت در کل باعث ایجاد حاشیه برای تیم پرسپولیس شد. از شرایط قرارداد و نوع پرداختی آن اطلاعی ندارم و نمی‌دانم چطور بود بحث نوع جذب بود آن زمان هنوز کار من هم برای حضور در پرسپولیس درست نشده بود شرایط طوری بود که باید انتخاب می‌کردیم. ما قرارداد محکمی هم بستیم. اگر باشگاه پیگیر باشد می‌تواند این پول‌ها را پس بگیرد.

*اوساگونا بازیکن خوبی بود و در شرایطی هم به ما کمک کرد

وضعیت اوساگونا

بازیکن خوبی بود در شرایطی هم به ما کمک کرد، در دربی پاس گل خوبی داد. در مجموع از او راضی بودم اما مشکلات مالی هم تاثیر خودش را گذاشت، واقعا مشکلات مالی هنوز هست و ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

روشنگری پرسپولیس در مورد نامه باشگاه بلژیکی +عکس

*بازیکنان ما در شرایط سخت تصمیمات خوبی گرفتند

شما را

شرایط در هر زمانی شرایط فرق می‌کند، درصد ریسک گاهی پایین می‌آید که طبیعی است. پرسپولیس بازیکنان خوبی دارد، یکی از سخت‌ترین کارها دادن لیست ۱۸ نفره بود چه برسد به این که لیست ۱۱ نفره را بخواهیم معرفی کنیم. پرسپولیس بازیکنانی دارد که در شرایط سخت تصمیمات خوبی گرفتند و هر روز انگیزه شان بیشتر می‌شود در هیچ تیمی این را ندیدم. من به بازیکنان توصیه می‌کنم، اما آنها خیلی جدی تمرین می‌کنند که این شرایط را برای ما راحت تر کرده است.

*95 درصد بازیکنان پرسپولیس در فصل بعد حفظ می‌شوند

تغییر و تحولات در لیست فصل آینده پرسپولیس

ما نیاز زیادی به تغییر و تحول بازیکنان نداریم و سیاست ما برای فصل آینده حفظ اکثر بازیکنان است. فکر می‌کنم حدود ۹۵ درصد از بازیکنان را حفظ کنیم و آن ۵ درصد هم بازیکنی نظیر علیرضا بیرانوند است که قرارداد فصل آینده خود را بسته است.

*رفتن نعمتی به شهر خودرو صحت ندارد

شایعه رفتن سیامک نعمتی

در این تعطیلات برخی زیاد در خانه بودند و زیاد فکر کردند این شایعه اصلا صحت ندارد و اتفاقا یکی از کسانی که دوست دارد فصل آینده در پرسپولیس باشد سیامک نعمتی است که بازیکن خوب و با اخلاق است. دلیلی ندارد بازیکنان خوب خود را به تیم‌های دیگر بدهیم.

* پرسپولیس اصلا لیست خروج ندارد

به هم ریختن زمان بندی آماده‌سازی تیم‌ها و همچنین شایعاتی که لیست خروج

ما اصلاً لیست خروج نداریم و در شرایطی هستیم که منتظر ادامه بازیهای لیگ خواهیم بود. با توجه به برنامه‌ریزی بازی‌ها آن زمان می‌توان در خصوص این مسائل صحبت کرد. ۹ بازی در لیگ برتر و دو بازی در جام حذفی داریم که این ۱۱ بازی یک سوم بازی‌های لیگ است و نمی‌توانیم از حالا در خصوص لیست ورودی و خروجی صحبت کنیم چرا که تمرکز بازیکنان بهم می‌خورد.

ما در زمان حساسی هستیم و باید تمرکز داشته باشیم هر چند که اختلاف امتیاز خیلی خوبی نسبت به تیم‌های دیگر در لیگ برتر داریم اما این نباید باعث شود که فکر کنیم قهرمان شدیم. برای صحبت در خصوص نقل و انتقالات زمان هست هرچند که تیم ما تیم کاملی است و نیاز زیادی به تغییرات نداریم.

*اول باید سلامت جامعه مدنظر باشد بعد به دنبال ادامه لیگ بود

از طرف سازمان لیگ چندین بار با باشگاه تماس گرفته شده و نظرات ما را برای ادامه یا لغو لیگ خواستار شدند، اما نظر شخصی خود من این است که اول باید سلامت جامعه مدنظر باشد بعد به دنبال ادامه لیگ بود. برنامه به من ندادند اما اولویت باشگاه پرسپولیس همواره سلامتی مردم بوده و راضی نیستیم که به خاطر گرفتن جام حتی سلامتی یک هم وطن به خطر بیفتد البته نباید به گونه‌ای باشد که فوتبال هم نابود شده و ضربه بخورد چرا که خیلی‌ها از راه فوتبال نان میخورند یا در فوتبال سرمایه گذاری کردند به همین خاطر باید تصمیمی گرفته شود که اول سلامت مردم تامین شود و سپس به فوتبال ضربه وارد نشود.

شما گران‌ترین مربی لیگ برتر هستید

من از قرارداد مربیان دیگر خبر ندارم و راجع به آن صحبت نمی‌کنم اما به این مسائل هم فکر نخواهم کرد. به هر حال بحث انتقال من به پرسپولیس کمک ویژه شد هرچند که خودم هنوز چیزی گیرم نیامده است. با این همه، بودن در پرسپولیس برای من افتخار است و طی یک روز و یک سال آنجا باشم به این مسائل افتخار می‌کنم و دیگر به موارد دیگر فکر نخواهم کرد.

*پشت پیروانی را خالی نخواهیم کرد

پیروانی از پرسپولیس حمایت کرده و ما را تحت فشار گذاشتند از همین تریبون اعلام می‌کنم که ما همه جور از او حمایت می‌کنیم و پشت پیروانی را خالی نخواهیم کرد. همچنین از پیشکسوتان می‌خواهم که احترامات را حفظ کنند و نباید حرف‌هایی زده شود که باعث حاشیه و هتک حرمت شود تا شاهد ریشه کن کردن ویروس منحوس کرونا باشیم.

منبع: مشرق نیوز