تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

سهرابی: کسر قرارداد فوتبالیست‌ها به مشکل می‌خورد

یک‌شنبه 31 فروردین 1399

مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز می‌گوید شیوه نامه‌ای که فیفا برای کسر قرارداد فوتبالیست‌ها در نظر گرفته، در ایران به مشکل می‌خورد.

در این جلسه درباره رای‌هایی که از سوی فیفا صادر شده بود، صحبت کردیم. همچنین آسیب‌شناسی صورت گرفت درباره پرونده‌هایی که باشگاه‌های ایرانی در فیفا دارند و اینکه چرا در اکثر پرونده‌ها باشگاه‌های ایرانی شکست می‌خورند‌. همچنین در مورد بحث صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها نیز گفته شد اگر باشگاه‌ها معوقات خود را پرداخت نکنند در این زمینه نیز به مشکل خواهد خورد.

همان‌طور که می‌دانید فدراسیون فوتبال نیز امسال به خاطر صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها جریمه شد، به همین دلیل از این به بعد در این مورد کمی سخت‌گیرانه‌تر برخورد خواهد شد. در مورد مبالغ قرارداد بازیکنان و مطالبات آنها نیز مقرر شد از این به بعد باشگاه‌ها دقت بیشتری کنند. به طور کلی به نظرم جلسه خوبی بود و انشاالله از این به بعد شاهد رءی صادره علیه باشگاه‌های کشورمان نباشیم.

پیشنهاد ما این بود که آسیب‌شناسی شود که چرا اکثر رای‌ها بر علیه باشگاه‌های ایرانی صادر می‌شود. سپس هم باید چارچوبی تهیه شود و در اختیار باشگاه‌ها قرار گیرد تا باشگاه‌ها در چارچوب آن با بازیکنان قرارداد ببندند.

تمدید قرارداد ساکت الهامی سرمربی تراکتور

با توجه به نتایج خوبی که تراکتور با الهامی کسب کرده بود و روند رو به رشد تیم‌مان، هیئت مدیره رضایت کاملی از عملکرد الهامی داشت و به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا قرارداد او تمدید شود. امیدواریم با حمایت هواداران و بازیکنان خوبی که داریم در ادامه لیگ نتایج مدنظر کسب شود.

تعطیلی مسابقات لیگ برتر

درست است جام مهم است و ما هم در دو جام مدعی هستیم، ولی برای ما جان انسان‌ها مهمتر است. هر تصمیمی ستاد ملی مبارزه با کرونا بگیرد حتما به نفع مردم است و ما هم تابع آن هستیم.

بحث کسر قرارداد بازیکنان

شیوه نامه‌ای در این خصوص از سوی فیفا ارائه شده است اما فکر می‌کنم این شیوه‌نامه در فوتبال ما کمی به مشکل بخورد. همانطور که می‌دانید قرار داد لیگ‌های معتبر دنیا بر اساس حقوق ماهیانه بسته می‌شود اما قرارداد بازیکنان ما فصلی است به همین خاطر شیوه نامه فیفا باید بررسی و بومی سازی شود. بعد از آن هم هر تصمیمی فدراسیون ما بگیرد تا به آن هستند.

قرارداد بازیکنان این تیم برای فصل بعد

اکثر بازیکنان ما با باشگاه قرارداد دارد.

جفرسون یوری و شایعه فسخ قرارداد او

ما قرار داد هیچ بازیکنی را فسخ نکرده ایم. این بازیکن به دلیل اتفاقات پیش آمده از ما مرخصی می‌خواست که ما هم با توجه به تعطیلی لیگ با آن موافقت کردیم. قرار است با شروع تمرینات هم به ایران برگردد.

منبع: ورزش سه