تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

اخباری: می‌خواهم دوباره شماره یک شوم و جام بگیرم

پنج‌شنبه 28 فروردین 1399

دروازه بان باتجربه تراکتور می‌گوید صحبتی درباره حضورش در پرسپولیس نشده و می‌خواهد پیراهن شماره یک سرخپوشان تبریزی را پس بگیرد.

محمدرضا اخباری یکی از دروازه بان‌های بدشانس فوتبال ایران به شمار می‌رود؛ او که تا همین دو سال پیش پای ثابت اردوهای تیم ملی بود، به واسطه بازگشت اجباری به سایپا و اختلاف با برخی مسئولان این تیم روزهای سختی را گذراند. او اما در بازگشت به تراکتور انگیزه زیادی دارد تا دوباره با توجه به محبوبیتی که نزد هواداران این تیم دارد، دوران اوج خود را پس بگیرد.

اخباری که در اوایل بهمن ماه مینیسک پای خود را عمل جراحی کرد، حالا با آمادگی کامل برگشته و خودش را برای روزهای سخت آینده آماده می‌کند. او انگیزه زیادی دارد تا بتواند بار دیگر فیکس تراکتور شود.

این دروازه بان باتجربه در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” صحبت‌هایی را درباره شرایط کنونی خودش و برخی مسائل دیگر انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

**آماده بازی کردن برای تراکتور هستم

من روز 17 بهمن ماه عمل جراحی کردم و دوران نقاهتم را زیر نظر دکتر صادقی که قبلا در تراکتور حضور داشت و پزشک حاذقی است، گذراندم. ایشان خیلی کمک کرد تا بتوانم خیلی زود بهبود پیدا کنم. روز 28 اسفند ماه به تبریز برگشتم و تا امروز نزدیک به یکماه است که زیر نظر مربی گلرهای تراکتور تمرینات اختصاصی انجام می‌دهم. شرایط بدنی و جسمانی ایده آلی دارم وآماده ام تا در صورت ادامه لیگ برتر برای تراکتور بازی کنم.

**هواداران تراکتور شرمنده ام کردند

جا دارد از هواداران تراکتور تشکر کنم. از روزی که مصدوم شدم تا همین امروز آنها مثل همیشه به من محبت داشتند و شرمنده ام کردند. همیشه خودم را مدیون پرشورهای نازنین می‌دانم و امیدوارم بار دیگر بتوانم جواب محبت‌های آنها را بدهم. عاشق همه هواداران تراکتور هستم و قول می‌دهم هرچه در توان دارم مثل همیشه برای تیمم بگذارم.

**کرونا شوم بود اما به من کمک کرد

متاسفانه شیوع ویروس کرونا در ایران یک اتفاق شوم برای مملکت ما بود. همه مان روزهای سختی را می‌گذرانیم و امیدوارم هرچه زودتر این ویروس ریشه کن شود. با این حال وقفه‌ای که در مسابقات لیگ برتر افتاد باعث شد تا من بتوانم از مصدومیت بگذرم و خودم را برسانم و الان آماده بازی کردن هستم.

**درباره لیگ بهترین تصمیم را بگیرند

من فکر می‌کنم نظر افرادی که در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستند باید بهترین تصمیم را برای مسابقات لیگ برتر بگیرند. شک ندارم همه مسئولان با در نظر گرفتن سلامتی مردم و فوتبالی‌ها بهترین اتفاق را رقم می‌زنند. ما هم منتظریم تا تکلیف روشن شود و انشاالله اگر مسابقات ادامه پیدا کند، با قدرت کارمان را شروع می‌کنیم و لیگ را دوباره استارت می‌زنیم.

**نمی توانند پرسپولیس را به عنوان قهرمان معرفی کنند

من نمی دانم قوانین بین المللی درباره تعطیلی احتمالی مسابقات چه می‌گوید اما بعید می‌دانم هیچ کس بتواند لیگ را الان تمام کند و جام را به پرسپولیس بدهد. در همه جای دنیا هم فکر می‌کنم اینگونه باشد که وقتی 9 بازی و 27 امتیاز تا پایان فصل باقی مانده نمی توانند جام را به تیم صدرنشین بدهند. اگر قرار به تعطیلی است یا باید بدون تعیین قهرمان باشد وفقط تیم‌های حاضر در آسیا را مشخص کنند یا نمی شود تیمی را الان به عنوان قهرمان معرفی کنند.

**تعطیلی لیگ خیلی به ضرر تراکتور شد

قطعا تعطیلی مسابقات به همه تیم‌ها ضربه می‌زند و تراکتور هم از این قاعده استثنا نیست اما فکر می‌کنم ما بیشتر ضرر می‌کنیم. تیم ما بعد از آنکه در یک مقطع خوب نتیجه نگرفت، شرایط خوبی پیدا کرد و دوباره به کورس برگشت. ما در اوج بودیم که لیگ تعطیل شد و اگر این اتفاق نمی افتاد شانس زیادی برای کسب جام داشتیم. با این حال تلاش مان را در صورت ادامه لیگ انجام می‌دهیم و از طرفی در جام حذفی هم مدعی قهرمانی هستیم و خود را برای روزهای سخت آماده می‌کنیم.

**می خواهم شماره یک تراکتور را پس بگیرم

من هرروز تلاشم را انجام می‌دهم تا دوباره شماره یک پرشورها باشم. هیچ وقت برای بازی کردن دست از تلاش برنمی دارم و فکرمی کنم در معدود فرصت‌هایی که برای بازی کردن به من داده شد، استفاده کردم و توانایی‌هایم را ثابت کردم. من اثبات کردم که استحقاق پیراهن شماره یک تراکتور را دارم و این را هواداران عزیز تراکتور می‌دانند. البته که شماره 97 که به خاطر سال تولد دخترم آن را می‌پوشم هم چیزی از شماره یک کم ندارد اما دوباره می‌خواهم فیکس شوم و برای تیمم بازی کنم.

**واکنش به جایگزینی بیرانوند

درباره اینکه یکی از گزینه‌های بیرانوند در پرسپولیس برای فصل آینده هستم چیزی نشنیدم و صحبتی هم در این خصوص با ما نشده است. به این موضوعات و گمانه زنی‌ها فکر نمی کنم و تمام تمرکزم روی تراکتور است. انشاالله بتوانم با قدرت دوباره به ترکیب برگردم و روزهای خوشی را کنار هواداران رقم بزنیم.

**تشکر از زحمتکشان درمان

جا دارد از کادر درمانی بیمارستان‌ها تشکر کنیم. در این مدت که کرونا در کشور ما ایجاد شده این عزیزان زحمت زیادی کشیدند. آن از جان خود و خانواده شان مایه گذاشتندو تلاش کردند تا کرونا را شکست بدهیم. دست همه شان را می‌بوسم و بابت محبت‌هایشان به مردم عزیزمان تشکر می‌کنم.

منبع: ورزش سه