تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

واکنش سرمربی تراکتور به قهرمان اعلام شدن پرسپولیس

سه‌شنبه 19 فروردین 1399

ساکت الهامی درباره اینکه باشگاه تراکتور مخالف اعلام قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم است، گفت: در حال حاضر وقت فکر کردن درباره اینکه چه تیمی قهرمان می‌شود و چه تیمی سقوط می‌کند نداریم.

وضعیت بازی‌های لیگ برتر

ما اطلاعی از تصمیم مسئولان برای لیگ برتر نداریم و در بلاتکلیفی به سر می‌بریم. در حال حاضر مربی بدنساز ما برنامه تمرینی را در اختیار بازیکنان قرار داده است تا آن‌ها تمرین کنند.

بازیکنان تمرینات را در فضای کم خانه انجام می‌دهند، اما این تمرینات باعث می‌شود که فقط وزنشان کنترل شود و کیفیت لازم را ندارد. به نظرم تمرین در خانه زیاد مفید نیست و بازیکنان آمادگی لازم را بدست نمی‌آورند.

وضعیت بازیکنان خارجی تراکتور

بازیکنان خارجی به علت لغو پرواز‌ها نتوانستند به کشورشان برگردند و به همین علت به صورت اینترنتی با خانواده‌های خود ارتباط برقرار می‌کنند. علاوه بر این میمبلا مصدوم است و فیزیوتراپی می‌کند تا بتواند به مسابقات فوتبال بازگردد.

گفته می‌شود میمبلا فصل آینده از این تیم تبریزی جدا می‌شود

وضعیت فصل آینده لیگ برتر هنوز مشخص نشده و قرارداد میمبلا هم برای فصل بعد معلوم نیست، تا در این باره تصمیم بگیریم. این موضوع که من تمایلی به ماندن میمبلا ندارم شیطنت رسانه‌ای است. به هر حال از زمانی که هدایت تراکتور را برعهده گرفتم میمبلا مصدوم بوده است و این بازیکن نتوانسته زیاد بازی کند.

گفته می‌شود میمبلا را

زمانی که من به تراکتور آمدم بازیکنان خارجی همانند فورچونه و مازولا از تیم جدا شدند و سوگیتا هم با رضایت خودش از تراکتور رفت. به هر حال میمبلا بازیکن خوبی است، اما مصدومیتش خیلی طول کشید و هنوز هم مصدوم است و نمی‌تواند بازی کند.

نظرش برگزاری بازی‌های لیگ نوزدهم چیست

اروپایی‌ها حامی مالی و بلیت فروشی دارند، اما فوتبال در کشورمان برای لذت بردن مردم برگزار می‌شود. اگر قرار باشد بازی‌های لیگ برتر به علت شیوع ویروس کرونا بدون تماشاچی برگزار شود در آن صورت عایدی نخواهد داشت. معتقدم شرایط مهیا نیست تا هواداران هم بتوانند در ورزشگاه حضور یابند و تیم محبوب خود را تشویق کنند به همین علت برگزاری بازی‌ها بدون تماشاگر فایده‌ای ندارد.

کسر مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان

به هر حال این موضوع باید کارشناسی شود که چقدر از مبالغ قرارداد باید کسر شود و قرارداد‌های بازیکنان برای فصل بعد معلوم شود. به هر حال نوع قرارداد‌های داخلی‌ها با خارجی‌ها فرق می‌کند. فوتبالیست‌های سایر کشور‌ها حقوق ماهیانه خود را بخشیدند و بخشی از قراردادهایشان را کسر کردند. اگر‌‌ای اف سی و فدراسیون فوتبال بیانیه بدهند، در آن صورت مربیان و بازیکنان ایرانی هم بیشتر از حقشان نمی‌خواهند. البته باشگاه تراکتور به همه تعهدات خود عمل کرده است و مشکلی در این باره ندارد. علاوه بر این وضعیت سقوط تیم‌ها در این شرایط هم مهم است.

مخالفت یوفا با نیمه تمام ماندن بازی‌های لیگ بلژیک

از بازی‌های لیگ بلژیک فقط یک هفته مانده بود و فاصله صدرنشین با تیم‌های دیگر ۱۵ امتیاز بود به همین علت قهرمانی صدرنشین بازی‌ها مسجل بود. اطلاعی از موضوع صعود و سقوط تیم‌ها در صورت ناتمام ماندن لیگ برتر ندارم و وضعیت مالی و قرارداد‌های بازیکنان مشخص نیست. به هر حال ما باید مسائل بهداشتی را رعایت کنیم تا هر چه سریعتر ویروس کرونا از بین برود و تکلیف ما مشخص شود.

باشگاه تراکتور مخالف اعلام قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم است

در حال حاضر وقت فکر کردن درباره اینکه چه تیمی قهرمان می‌شود و چه تیمی سقوط می‌کند نداریم. البته اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون بیانیه بدهد در آن صورت همه تیم‌ها تبعیت می‌کنند، اما هر تصمیمی بگیرند به طور حتم مخالفان و موافقانی خواهد داشت.

سازمان لیگ اصرار

اگر بازی‌ها برگزار شود تیم‌ها آمادگی لازم را ندارند و شرایط برای شروع بازی‌ها باید مهیا شود. به هر حال تیم‌ها به ۴، ۵ هفته نیاز دارند تا به وضعیت ایده آل برسند. در حال حاضر بازیکنان اجازه تمرین کردن در فضای آزاد ندارند و در خانه تمرین می‌کنند و از آمادگی پیش فصل خود خارج شدند. اگر بازیکنان با شرایط موجود بازی کنند در آن صورت احتمال این وجود دارد که مصدوم شوند. علاوه بر این اگر بازی‌ها چند روز یک بار برگزار شود در آن صورت بازیکنان بعد از یک بدنسازی پرفشار باید بازی کنند که این موضوع نیاز به یک بحث علمی و کارشناسی دارد.

منبع: افکار نیوز