تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

فرصت ۴۵ روزه فیفا به تراکتور درباره کنستانت

یک‌شنبه 17 فروردین 1399

فدراسیون جهانی فوتبال به باشگاه تراکتور ۴۵ روز فرصت داده تا بتواند در پرونده کوین کنستانت از خود دفاع کند.

کوین کنستانت ستاره گینه‌ای سابق تیم میلان ایتالیا بود که نیم فصل لیگ هجدهم در یک اتفاق جالب به تراکتور تبریز پیوست. جذب این بازیکن باتجربه بسیار مورد توجه فوتبالدوستان آذربایجانی قرار گرفت و همه از یک خرید بزرگ حرف می‌زدند. کنستانت اما با وجود حضور چند روزه در تمرینات تراکتور اما هیچ وقت برای تراکتور به میدان نرفت و بعدها مشخص شد که او بیماری قلبی داشته است.

از این رو باشگاه تراکتور به صورت یک طرفه قرارداد این بازیکن گینه‌ای را فسخ کرد و او را روانه کشورش کرد. کنستانت که قراردادی یک سال و نیمه با تراکتور داشت اما از این باشگاه به فیفا شکایت کرد و توانست حکم هم بگیرد.

حالا فدراسیون جهانی در پی شکایت کنستانت باشگاه تراکتور را به پرداخت مبالغ 820 هزار یورو بابت کل مبلغ قرارداد محکوم کرده است. از این رو مسئولان تراکتور اعتقاد دارند این مبلغ برای قرارداد یک سال و نیمه بوده در صورتی که قرارداد سال دوم باید به توافق طرفین می‌رسیده است.

از این رو تراکتور اعتراض خود به حکم صادر شده را به فیفا ارسال کرد و حالا فدراسیون جهانی در جدیدترین اقدام خود 45 روز به باشگاه سرخپوش آذربایجان مهلت داده تا مستندات و دفاعیات خود را به طور کامل و به صورت مکتوب ارسال کند.

معاونت حقوقی باشگاه تراکتور هم این روزها در تلاش است تا همه مستندات در خصوص این پرونده را جمع آوری و به فیفا ارسال کند. از آنجایی که در حکم فیفا آمده تراکتور در صورت عدم پرداخت 820 هزار دلار به محرومیت از نقل و انتقالات مواجه می‌شود حالا مسئولان باشگاه باید تمام تلاش خود را برای برنده شدن در این پرونده انجام دهند و باید دید چه اتفاقاتی در آینده در این خصوص رخ می‌دهد.

منبع: ورزش سه