تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

واکنش سرمربی تراکتور به بلاتکلیفی لیگ برتر

چهارشنبه 06 فروردین 1399

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: به نظرم ورزشکاران اروپایی به علت کاهش فشار تمرینات دچار ویروس کرونا شدند.

وضعیت تمرینات این تیم

ما زمان تمرینات را روز پنج‌شنبه ۷ فروردین ماه اعلام کردیم و بازیکنان هم به تبریز آمدند، اما ما منتظر تصمیم فدارسیون پزشکی ورزشی و ستاد مبارزه با ویروس کرونا هستیم و هر تصمیمی بگیرند تبعیت می‌کنیم. همچنین جلسه‌ای امروز برگزار می‌کنیم تا تکلیف تمرینات را مشخص کنیم.

جریمه را

بحث جریمه مطرح نیست و اعتقاد ما این است که جان افراد مهم‌تر از فوتبال است و فوتبال ارزش چندانی ندارد که اتفاق ناگواری رخ بدهد. بازیکنان ما به ۱۵، ۱۶ استان رفتند و به نظرم بهتر است آن‌ها در شهر تبریز قرنطینه شوند. ما بازیکنان را جمع می‌کنیم تا از آن‌ها تست بگیریم و مسائل بهداشتی را هم رعایت می‌کنیم. به هر حال زمانی که سیستم ایمنی فرد کاهش می‌یابد ویروس کرونا می‌گیرد. معتقدم ورزشکاران اروپایی میزان فشار تمریناتشان بالا بوده است و بعد از اینکه تمرینات خود را رها کردند به ویروس کرونا دچار شدند. ما در صورتی که فشار تمرینات بازیکنان را تنظیم کنیم سیستم ایمنی‌شان پایین نمی‌آید.

بازیکنان خارجی ما به علت لغو پرواز‌ها نتوانستند به کشورشان بازگردند و در هتل قرنطینه شدند و تمرینات را به صورت شخصی انجام می‌دهند. همچنین جودکی مربی بدنساز ما برنامه تمرینی به بازیکنان داده است تا در خانه تمرین کنند.

سازمان لیگ هر دفعه زمانی را برای شروع بازی‌های لیگ برتر اعلام می‌کند و ما بلاتکلیف هستیم که تمرینات خود را شروع کنیم یا به تعویق بیاندازیم. ما با وزارت ورزش، وزارت بهداشت، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ صحبت کردیم تا اطلاعاتی درباره شرایط موجود جامعه بدست آوریم. البته در صورتی که تمرینات خود را از روز پنج‌شنبه ۷ فروردین ماه آغاز کنیم تمهیدات لازم را انجام می‌دهیم و قرار است یک پایگاه بهداشتی سیار در محل تمرین ما حضور یابد و از بازیکنان تست بگیرد و اگر مشکلی نداشتند تمرین کنند. همچنین همه وسایل را ضدعفونی و ایزوله می‌کنیم تا مسائل بهداشتی را رعایت کرده باشیم.

اگر مسابقات لیگ برتر از اواخر فروردین ماه آغاز شود، در آن صورت ما ۱۰ روز فرصت داریم تیم را آماده کنیم و در این زمان اندک بازیکنان به آمادگی کامل نمی‌رسند و احتمال مصدومیت بازیکنان ما وجود دارد.

منبع: افکار نیوز