تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

به خاطر دنیزلی می‌خواستند پرونده درست کنند

چهارشنبه 28 اسفند 1398

سال ۸۵ که مصطفی دنیزلی به عنوان سرمربی تیم پاس به تهران آمد سرشناس ترین مربی خارجی فوتبال ایران به حساب می‌آمد.

، پاس تهران در ابتدای دهه هشتاد در اوج قرارداشت. یک قهرمانی در سومین دوره لیگ برتر، یک نایب قهرمانی در لیگ دوم و حضور در رتبه چهارم در اولین دوره رقابت‌های لیگ حرفه‌ای این تیم را تبدیل به یکی از مهمترین تیم‌های حاضر در مسابقات کرده بود بخصوص که از نظر مهره پاس یکی از پرستاره ترین‌ها بود، جواد نکونام، خداداد عزیزی، آرش برهانی، محسن بیاتی نیا و تعداد دیگر از بازیکنان مطرح زمان در این تیم بازی می‌کردند. بعد از قهرمانی در لیگ سوم ، مصطفی آجرلو که اهداف بلندپروازانهای با پاس داشت مجیدجلالی که تیم را به قهرمانی رسانده بود کنار گذاشت و به جای او مصطفی دنیزلی مشهور را به ایران آورد تا تیم پرستاره و مدافع عنوان قهرمانی را به آرزوهای بزرگش برساند. هرچند که در نهایت مشکلاتی که پیش آمد مانع از قهرمانی پاس در لیگ برتر و آسیا شد اما تیم تا زمانی تا زمانی که مشکلات سربیرون نیاورده بودند نمایشی بسیار خوب داشت.

“ وقتی دنیزلی به تهران آمد نمی خواست قرارداد ببندد. شب باهم رفتیم یک دوری زدیم و وقتی برگشت قرارداد را امضا کرد. ساعت 11:30 بود که آقای قالیباف به من زنگ زد که قرارداد را امضا کردی؟ گفتم چطور؟ آقای قالیباف بیست، سی ثانیه‌ای سکوت کرد و انگار داشت تجزیه و تحلیل می‌کرد که چه اتفاقی می‌افتد. گفت اشکالی ندارد و من گفتم می‌خواهید قرارداد به هم بخورد که ایشان گفت نه به تعهدتان عمل کنید.”

“ به برخی فشار آمده بود که چرا ما دنیزلی را آوردیم. کلی پرونده برای ما درست کردند که چرا در نیروی انتظامی رفته ایم این مربی را آورده ایم. ما دنیزلی را آوردیم که فوتبال رشد پیدا کند و خواستیم از مانع‌های کوچک بگذریم و فضای باز برای فوتبال ایران ایجاد کنیم.”

مصطفی دنیزلی یک فصل و نیم در تیم پاس تهران حضور داشت و با آنکه جامی همراه این تیم کسب نکرد اما به خاطر سبک بازی تهاجمی و بازی‌های خوبش در فوتبال ایران مطرح و حتی گزینه اصلی جانشینی برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی به حساب می‌آمد.

منبع: ورزش سه