تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

پرسپولیس- تراکتور فصل بعد، رفت و برگشت بدون تماشاگر!

یک‌شنبه 25 اسفند 1398

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هر دو تیم پرسپولیس و تراکتور را از میزبانی‌های فصل آینده مقابل یکدیگر محروم کرد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص حواشی دیدار تیم‌های پرسپولیس و تراکتور از چارچوب هفته 17 لیگ برتر آرای خود را صادر کرد که نکات کم سابقه‌ای در آن دیده می‌شود.

دژاگه سابقه نداشت، تبرئه شد

1- در مورد عمل اشکان دژاگه با بررسی و بازبینی فیلم‌های موجود تعداد فحاشی‌های طرفداران باشگاه پرسپولیس به ایشان و نظر به دفاعیات و فقدان سابقه از سوی مشارالیه وفق ماده 95 رای برائت اشکان دژاگه را صادر و اعلام می‌دارد .

جریمه نقدی برای پرسپولیسیِ سابق تراکتور

2- در مورد تخلفات صورت گرفته از سوی محمد رضا خانزاده، بازیکن تیم تراکتور و نظر به بازبینی فیلم مسابقه و گزارش مقامات رسمی و دفاعیات ایشان در جلسه رسیدگی تخلف صورت گرفته مصداق بند ج ماده 54 مقررات انضباطی بوده و با اعمال ماده 93 همین مقررات به لحاظ فقد سابقه با تبدیل محرومیت ، ایشان به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می‌شود.

سرمربی تراکتور؛ تبدیل محرومیت به جریمه نقدی

3- در مورد تخلف صورت گرفته از سوی ساکت الهامی و پس از بررسی فیلم مسابقه و گزارش مقامات رسمی مسابقه و دفاعیات ایشان در جلسه رسیدگی تخلف صورت گرفته از سوی مشارالیه را مصداق بند 3 ماده 89 مقررات انضباطی دانسته و با عنایت به فقد سابقه و با اعمال ماده 93 همین مقررات با تبدیل محرومیت ، ساکت الهامی به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

محرومیت تعلیقی شجاع فعال می‌شود

4- در مورد تخلفات صورت گرفته از سوی شجاع خلیل زاده بازیکن تیم پرسپولیس و نظر به بازبینی فیلم مسابقه ، گزارش مقامات رسمی و دفاعیات ایشان در جلسه رسیدگی تخلف صورت گرفته از سوی مشارالیه مصداق بند ج ماده 54 مقررات انضباطی دانسته و شجاع خلیل زاده را 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می‌شود . قابل ذکر است که چنانچه این رای قطعی گردد یک جلسه محرومیت تعلیقی مشارالیه در هفته چهارم لیگ نیز در اولین بازی رسمی لیگ برتر اعمال خواهد شد.

جریمه نقدی سنگین برای هر دو تیم

5 و 6 - در مورد تخلفات تماشاگران منتسب به باشگاه پرسپولیس و پس از بازبینی فیلم‌ها و عکس‌ها و بررسی گزارش مقامات رسمی مسابقه ، تخلفات تماشاگران پرسپولیس محرز بوده و وفق مواد 85 و 86 مقررات انضباطی باشگاه پرسپولیس را به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال و باشگاه تراکتور را به پرداخت 500 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

پرسپولیس - تراکتور فصل بعد، کلا بدون تماشاگر!

5 و 6 - همچنین کمیته انضباطی هر دو تیم پرسپولیس و تراکتور را به یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگران بعنوان میزبان و در مسابقه لیگ برتر در بازی با یکدیگر محکوم می‌نماید. (یعنی هر دو بازی پرسپولیس و تراکتور در فصل آینده لیگ بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.)

این رای بغیر از بند 1 و 3 در باقی بندها در مهلت یک هفته پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر در مرجع محترم استیناف است.

منبع: ورزش سه