تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

حکم کمیته انضباطی مورد قبول پرسپولیس و تراکتور؟

یک‌شنبه 25 اسفند 1398

برخلاف دفعات قبلی که طرفداران فوتبال نسبت به احکام کمیته انضباطی موضع تند می‌گرفتند اما این بار واکنش آن‌ها به رای جدید این کمیته، بسیار کمرنگ بوده است.

صبح امروز کمیته انضباطی آرای خود در خصوص بازی پرسپولیس - تراکتور را صادر کرد و علاوه بر جریمه مالی بازیکنان دو تیم، تماشاگران را نیز از یک بازی محروم کردند. این در حالی است که این بار کمیته انضباطی به شکلی جالب و خلاقانه، طرفداران دو تیم را از بازی مقابل تیم مقابل در فصل آینده محروم کرده‌اند و در واقع فصل بعد بازی پرسپولیس - تراکتور در دیدار رفت و برگشت در استادیوم خالی برگزار خواهد شد.

این اولین بار است که تقابل پرسپولیس - تراکتور بدون تماشاگر خواهد بود. در سال‌های اخیر این دیدار جنجالی ترین مسابقه فوتبال ایران (بعد از دربی) بوده است که از یک نظر به خاطر حساسیت‌های جدولی و از نگاه دیگر به خاطر حواشی مختلف، به کانون بحث در مجامع هواداری و حتی نهادهای رسمی تبدیل شده است.

هر بار که طرفداران دو تیم در تبریز و تهران، علیه یکدیگر شعار می‌دادند یا اقدامات عملی مخرب را به نمایش می‌گذاشتند، کمیته انضباطی تیم‌ها را در بدترین حالت، به یک بازی بدون تماشاگر در دیدار بازی بعدی محکوم می‌کرد اما حالا به این شکل قصد دارد که حداقل در فصل آینده این جنجال‌ها را کم کند.

نکته مهم اما این است که پس از اعلام این مدل جدید از محرومیت، طرفداران دو تیم اعتراض خاصی انجام ندادند و به خصوص در توییتر که حالا به محل رسمی اظهارنظر هواداری تبدیل شده، اعتراض‌ها نسبت به کمیته انضباطی بسیار کم بوده است. با این حال اعتراض‌های مختلفی نیز وجود دارند که یکی از آن‌ها درباره کم شدن هیجان این دو بازی است. برخی از کاربران اعتقاد دارند که میزان حضور تماشاگر در لیگ ایران به خودی خود پایین است و حالا با محرومیت طرفداران از این دو بازی حساس، آمار به شکلی ملموس کاهش خواهد یافت و تیم‌ها نیز ضرر مالی خواهند کرد.

حالا باید دید که واکنش رسمی دو تیم پرسپولیس و تراکتور به این تصمیم چه خواهد بود و آیا آن‌ها برخلاف اکثر طرفدارانشان، نسبت به این حکم اعتراض خواهند داشت یا نه.

منبع: ورزش سه