تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

خیال‌ پرشورها راحت، تراکتور محروم نمی‌شود

چهارشنبه 21 اسفند 1398

معاون حقوقی باشگاه تراکتور توضیحاتی را درباره محکومیت این باشگاه توسط فیفا ارائه کرد.

احکامی که فدراسیون جهانی فوتبال

قراردادهایی که فصل گذشته به امضا رسیده با مشاوره یکی از دوستان بوده و بندهایی در این قراردادها گنجانده شده که کارایی خاصی در شکایت‌ها ندارد. مثلا در یک قرارداد ذکر شده که در صورت غیبت در تمرینات 30 درصد جریمه در نظر گرفته شود اما این بندها برای فیفا مورد قبول نیست. جریمه باید متناسب با روزهای قرارداد باشد و چنین بندی مورد تایید فدراسیون جهانی قرار نمی‌گیرد.

از طرف دیگر در فصل گذشته با توجه به اینکه انتقال مالکیت به بخش خصوصی دوستان اقداماتی انجام دادند که هواداران خوشحال شوند و با قید سرعت قراردادهایی بسته شده که به مشکلاتی خورده است.

قصور لودویک دلشات وکیل سوییسی

من احساس می‌کنم وکیل سوییسی که بر حسب تصمیم مدیریت باشگاه تراکتور برای دفاع از حق باشگاه در فیفا انتخاب شده، ضعیف عمل کرده است. دیروز دیدم فردی که هیچ دخل و تصرفی به این پرونده‌ها ندارد اظهارنظر کرده و گفته وکیل سوییسی برنده شده است؛ من اما می‌گویم این وکیل باخته، بد هم باخته است. دلیل من برای باختن این وکیل آنجا است که طبق قوانین وقتی یک بازیکن با باشگاه جدیدی قرارداد می‌بندد، برای محاسبه غرامت، مبلغ دستمزد آتی نیز مدنظر قرار می‌گیرد. استوکس با وجود بستن قرارداد با آدانا اسپور ترکیه نمی تواند مبلغ سال دوم قراردادش را به طور کامل از تراکتور طلب کند و فیفا برای محاسبه غرامت، قطعا این موضوع را مدنظر قرار می‌دهد، حتی اگر فقط دو جمله برای دفاعیه ارسال شود.

بر اساس مستندات موجود 103 روز غیبت در تمرینات اتفاقی بوده که استوکس مرتکب آن شده است که 77 روز آن غیبت‌های غیرموجه هستند. اگر فرض کنیم قراردادهای فوتبالی حدود 300 روز است، یعنی بازیکن یک سوم فصل را حضور نداشته است. پس نمی‌شود گفت او را مثلا فلان درصد جریمه کرده‌ایم. در این شرایط باید مستندات غیبت‌ها شامل بلیت‌هایی که برای استوکس گرفته شده و دیگر مستندات ضمیمه دفاعیه بشود تا فیفا بتواند بر اساس آن حکم بدهد. وگرنه فیفا بدون مستندات چیزی را قبول نمی‌کند.

برخی می‌گویند تیم حقوقی باشگاه تراکتور در این پرونده‌ها قصور کرده در صورتی که این موضوع هیچ ارتباطی به معاونت حقوقی باشگاه ندارد. این قراردادها توسط افراد دیگری بسته شده و مسئول دفاع از آنها در فیفا نیز وکیل سوییسی بوده است. ما فقط قرارداد عکاشه حمزاوی و یوری جفرسون را در نیم فصل امسال امضا کردیم که خیالم راحت است هرکسی جای من بیاید برای پدرم صلوات می‌فرستد. متاسفانه هجمه‌هایی علیه تیم حقوقی باشگاه به راه افتاده است که اگر حقایق بیان شود، هم موجب سرافرازی ما خواهد شد و هم موجب سرافکندگی حامیان وکلای خارجی.

شانس تراکتور برای برگرداندن احکام صادر شده

ما تلاش می‌کنیم این احکامی که علیه باشگاه صادر شده را برگردانیم. البته در پرونده‌های حقوقی چیزی صد درصد نیست اما در ماجرای استوکس با توجه به اینکه اسنادی داریم که ثابت می‌کند او یک سوم مدت قراردادش در تمرینات غیبت داشته می‌توانیم آن را ثابت کنیم. از این رو 45 روز زمان داریم.

من در یک متن 3 صفحه‌ای نواقصی که در پرونده استوکس و اروین و دفاع از آنها وجود داشته را نوشتم و به مدیریت باشگاه ارائه کردم. تصمیم گیری دراین خصوص با مدیریت تراکتور است اما فکر می‌کنم اگر به جای خوردن فریب این وکلای چشم آبی به افراد داخلی اعتماد شود، نتایج بهتری می‌گیریم. ما زمان برای دفاع کردن داریم و انشاالله همه چیز خوب پیش برود.

احتمال محرومیت تراکتور

شک نکنید این پرونده‌ها منجر به صدور حکم قطعی و محرومیت برای تراکتور نمی‌شود. چون زمان وجود دارد و می‌شود یا رای را برگرداند یا اینکه جریمه را پرداخت کرد.

منبع: ورزش سه