تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

تغییر رژیم تمرینی؛ تراکتور به دروازه قفل می‌زند

چهارشنبه 21 اسفند 1398

تراکتور باوجود نتایج خوبی که با ساکت الهامی کسب کرده اما در بخش دفاعی عملکرد چندان خوبی نداشته اند و مدت‌هاست که طرفداران این تیم شاهد کلین شیت تیمشان نبوده اند.

سرخ پوشان آذربایجانی پس از حضور ساکت الهامی در راس کادرفنی این تیم، روزهای تقریبا خوبی را تجربه کرده اند و هم اکنون با ۳۷ امتیاز و باتوجه به تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان در رده سوم جدول لیگ برتر قرار دارند. هم چنین تی تی‌ها یکی از چهار تیم حاضر در نیمه نهایی جام حذفی هستند تا همچنان امیدواری برای کسب هر دو جام در اردوی این تیم وجود داشته باشد.

تراکتور در ابتدای فصل سکان هدایت خود را به مصطفی دنیزلی، مربی باتجربه و پرافتخار ترک تبار سپرد و فصل را هم با این مرد کهنه کار خوب شروع کرد. تیم تحت امر دنیزلی، امتیازات کسب شده در ابتدای فصل را مرهون عملکرد فوق العاده خط دفاعی این تیم و البته سیوهای نجات بخش رشید مظاهری خرید بزرگ این تیم در تابستان امسال بود. در حالی که نگرانی‌ها و انتقادهای زیادی بابت وجود تراکم کم در خط دفاع و بسته بودن دست سرمربی در صورت محرومیت یا مصدومیت یکی از عناصر خط دفاعی به خصوص دفاع وسط‌های این تیم وجود داشت، تراکتور آقا مصطفی در هفت بازی ابتدای فصل خود در لیگ برتر حتی یک بار هم دروازه خود را باز شده ندید تا علاوه بر شکست ناپذیری و کسب امتیازات مناسب، صدای منتقدان بابت عدم جذب مهره دفاعی در تابستان را هم به حداقل ترین ولوم ممکن برساند.

اما باوجود عملکرد قابل تحسین رشید مظاهری و البته خط دفاعی تراکتور در ابتدای فصل که رکورد کلین شیت‌های پیاپی تراکتور در لیگ برتر را نیز شکستند و حتی نزدیک به شکست رکورد تاریخ لیگ برتر نیز بودند، عملکرد خط دفاعی این تیم این روزها بسیار متفاوت است و تیم تحت امر ساکت الهامی، تقریبا هر بازی یک گل می‌خورد. باوجود تقویت سرخ‌ها در نیم فصل و اضافه شدن نفراتی چون جفرسون برزیلی و میلاد فخرالدینی در فاز دفاعی، تی تی‌ها ۸ مسابقه پیاپی در لیگ برتر و جام حذفی است که نتوانسته اند دروازه خود را بسته نگه دارند و آخرین کلین شیت آن‌ها به بازی هفته شانزدهم این تیم مقابل نفت مسجدسلیمان برمی گردد که با یک گل موفق به شکست حریف خود شدند.

قرمز‌ها در این هشت مسابقه، 10 گل دریافت کرده اند یعنی به طور میانگین هر بازی 1/25 گل خورده اند، تقریبا یک گل در هر بازی. البته تیم ساکت الهامی در خط حمله خوب کار کرده و با زدن 16 گل در این هشت بازی و میانگین دو گل زده در هر دیدار، موفق به کسب نتایج تقریبا خوبی هم شده است. الهامی البته دلیل گل خوردن‌های تیمش را بازی هجومی تیمش می‌داند و اعتقاد دارد چون با نفرات زیاد در حمله حاضر می‌شوند و میل به هجوم زیادی دارند، گل هم می‌خورند و مدعی شد که بازی هجومی تاوان‌های خاص خودش را هم دارد. البته باتوجه به موفقیت فوتبال دفاعی در لیگ برتر کشورمان که نمونه اش صدرنشینی پرسپولیس با کمترین گل خورده در این فصل است، آقا ساکت باوجود دست بازی که از لحاظ بازیکن دارد باید علاوه بر خط حمله، روی خط دفاع خود نیز کار کند تا تی تی‌ها علاوه بر لذت بردن از سبک بازی هجومی تیم خود، با آرامش خاطر بیشتری در راه کسب دو جام گام بردارند.

این در حالی است که احتمالا در سال جدید رژیم تمرینی تیم تراکتور باتوجه به رقابت‌های فشرده تغییر خواهد کرد و انتظار می‌رود که عملکرد دفاعی تراکتور نیز بهتر شود.

حامد حاجی محمدی

منبع: ورزش سه