تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

وکیل خارجی هم برای تراکتور نتوانست کاری کند

یک‌شنبه 18 اسفند 1398

باشگاه تراکتور در فیفا برای سومین بار محکوم شد تا شرایط دفاع این باشگاه در کمیته انضباطی فدراسیون جهانی خیلی خوب نباشد.

وضعیت باشگاه تراکتور در فیفا وخیم شد و این باشگاه برای سومین بار متوالی در این مدت کوتاه از سوی فیفا به پرداخت پول به بازیکن خارجی خود محکوم شد.

اخبار ورزشی- اولین حکمی که علیه تراکتور صادر شد همین چند وقت قبل بود. کنستانت بازیکنی بود که اولین حکم را علیه تراکتور گرفت. فیفا بابت پرداخت نشدن حق و حقوق این بازیکن باشگاه تبریزی را به پرداخت 820 هزار دلار محکوم کرد.

نفر بعدی استوکس بود. بازیکنی که با بی اخلاقی‌های تمام از این تیم جدا شد به جای اینکه بابت همه تخلفاتش در فیفا محکوم شود این او بود که توانست تراکتور را محکوم کند. این مهاجم ایرلندی با حکم فیفا باید 400 هزار دلار از تراکتور بگیرد به اضافه غرامت دیرکرد.

نفر سومی که علیه تراکتور حکم گرفته اروین است. بازیکنی که تقریبا با رفتارهای مشابه استوکس از این تیم جدا شد و توانسته باشگاه تبریزی را در فیفا محکوم کند و طبق تصمیم کمیته انضباطی فیفا این باشگاه باید 100 هزاردلار به این بازیکن بدهد.

این باشگاه بابت هر کدام از این احکام صادره 45 روز فرصت اعتراض دارد. نکته جالب اینجاست که مسئولان این باشگاه در اقدامی قابل توجه وقتی پای این بازیکنان به فیفا باز می‌شود و در مراحل ابتدایی کار این باشگاه فرصت داشته تا از خود دفاع کند با استخدام یک وکیل خارجی از کشور ترکیه به دنبال دفاع از خود بوده اما این وکیل خارجی ظاهرا در همان روزهای ابتدای هر کدام از این پرونده‌ها نتوانسته دفاع مناسبی از باشگاه تراکتور کند و در نهایت این تیم تبریزی در فیفا در هر سه پرونده محکوم شده است.

باشگاه تراکتور در شرایطی با این احکام روبرو شده که میراث دار قراردادهای گذشتگان بوده است. همه این پرونده‌ها برای دو سال قبل است و متاسفانه من هم در این باشگاه نبودم و در مسیر ابتدایی تشکیل پرونده در فیفا نبوده ام.

این روزها به من انتقاد می‌شود که در دفاع از این باشگاه ضعیف عمل کرده ام در حالی که اصلا من در جریان امور دفاعیه از این پرونده‌ها نبوده ام. صادقانه هم باید بگویم که وکلا قرار نیست معجزه، شق القمر کنند و رنگ سیاه را سفید کنند.

باشگاه بابت هر کدام از این پرونده‌ها 25 روز فرصت اعتراض دارد و بابت همه این پرونده‌ها اعتراض صورت گرفته است. به خصوص در پرونده استوکس که به قدری تخلف رد قرارداد وجود دارد که می‌توان از حق باشگاه دفاع کرد. اگر قرار بر این شد که بنده روند دفاع از این پرونده‌ها را برعهده گیرم همه سعی خود را می‌کنم که به نفع باشگاه این مسئله تمام شود.

در مصاحبه‌هایی که من داشتم تاکید کردم اگر روند پرونده در فیفا به سمت محکومیت استوکس برود این محکومیت برای این بازیکن و پرسپولیس تبعات دارد و هرگز از پیروز شدن در این پرونده صحبت نکردم.

در پرونده استوکس ما خواستار رای اصلی شدیم که وقتی چنین درخواستی از فیفا می‌شود روند رسیدگی به پرونده سه ماه طول می‌کشد و از تایمی که رای اصلی که شامل اسناد دفاعیات طرفین و نظر قاضی پرونده می‌شود فرصتی برای اعتراض داریم. فیفا به شروط قرارداد یک طرفه اعتقادی نداردو مثلا اگر باشگاهی اعلام کند در قرارداد شروطی را برای بازیکن در نظر گرفته بررسی می‌کنند اگر شروط یک طرفه باشد مورد توجه فیفا قرار نمی گیرد. آنها به شروط برد- برد اعتقاد دارند.

منبع: افکار نیوز