تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

سلیمی: نمی‌توانند بازیکنان را قرنطینه کنند!

یک‌شنبه 11 اسفند 1398

ایمان سلیمی می‌گوید: فیلم برداری بازی‌ها به شکلی است که حتی بعد از بازی هم نمی‌شود درباره صحنه‌ها نظر قطعی داد.

مدافع جوان تیم تراکتور در دو فصل اخیر یکی از بازیکنان اصلی سرخپوشان تبریزی بوده است. او در مقابل تیم سابقش پارس جنوبی هم در ترکیب اصلی به میدان رفت اما نتوانست مانع از باخت تیمش شود. او در گفتگو با خبرنگار ما به سوالات مختلف پاسخ داده است.

* کیفیت بازی ما کاهش داشت

شکست مقابل پارس جنوبی

این هفته تیم‌های مدعی نتیجه نگرفته بودند و فرصت خوبی داشتیم تا فاصله را کم کنیم اما تیم‌هایی که برای بقا می‌جنگند سخت امتیاز می‌دهند. کیفیت بازی ما هم به نسبت بازی قبلی کاهش داشت که باید در بازی‌های بعدی جبران کنیم.

* هرچقدر هم اعتراض کنیم فایده ندارد

صحنه‌های مشکوک پنالتی

متاسفانه فیلم برداری و شرایط بعد از بازی به شکلی است که ما هم نمی‌توانیم تشخیص بدهیم و با این کیفیت نمی‌توانیم نظر صددرصد بگوییم. ما معترض بودیم چون نوع سوت زدن طوری بود که ما را اذیت کرد. تیم ما در کورس قهرمانی است و نباید داورانی که بازی‌های کمی را قضاوت کرده اند، انتخاب شوند. با چند سوت ساده توانستند روند را عوض کنند و البته در طول بازی هم اتفاقاتی مانند قطعی برق بود که تمرکز ما را برهم زد. الان ما هر چقدر هم اعتراض کنیم، فایده‌ای ندارد.

* هم کلین شیت می‌کنیم و هم گل می‌زنیم

ضعف تراکتور در گلزنی خارج از خانه و عدم ثبت کلین شیت

اینطور که می‌گویید نیست، ما ابتدای فصل کلین شیت‌های زیادی داشتیم و در بازی‌های خارج از خانه هم مقابل پیکان و سایپا و… خیلی خوب گل زدیم. در بازی با گل گهر هم یک تساوی گرفتیم که خیلی‌ها فکر کردند نتیجه بدی است اما دیدید که گل گهر بدون حضور تماشاگرانش استقلال مدعی را شکست داد. تیم‌های پایین جدول خیلی سخت امتیاز می‌دهند و مثلا همین پارس جنوبی را دیدید که شب قبل از بازی شارژ مالی شدند و انگیزه زیادی داشتند.

* نمی‌توانند من را قرنطینه کنند

شیوع ویروس کرونا و عدم تعطیلی لیگ

من می‌خواهم یک موضوع را بگویم. اگر تصمیم بگیرند بازی‌ها کنسل شود، بازیکنان فوتبال که نمی‌توانند خودشان را قرنطینه کنند و باید هرروز تمرین کنند و به جاهای مختلف می‌روند. این باید کارشناسی بشود. اگر مبنا بر این است که لیگ بیست روز تعطیل شود، فکر می‌کنم بازیکنان هم آمادگی خود را از دست بدهند. این که بدون تماشاگر شده، خوب است چون سلامت هواداران اهمیت زیادی دارد. از نظر شخصی، من را نمی‌توانند قرنطینه کنند و همه جای دنیا هم بازی برگزار می‌شود.

* در خانه راحت تر هستیم

بازی مقابل نساجی بدون حضور تماشاگر

ما دو بازی داخل خانه داریم که باید ببریم، البته ما در داخل خانه و خارج از خانه ذهنیت برد داشتیم. بعضی بازی‌ها شرایط گره می‌خورد اما ما همیشه برای کورس بالای جدول می‌جنگیم. در خانه طبیعتا راحت تر هستیم چون حمایت هواداران را داریم اما در این بازی هم باید برنده شویم تا طرفدارانمان خوشحال باشند.

* وزیر پرسپولیسی؟ سوال سیاسی نپرسید!

شایعاتی چون وزیر پرسپولیسی و…

بزرگترهای تیم در این باره صحبت کردند و من نمی‌خواهم به سوالات سیاسی پاسخ دهم. من در جریان چیزی نبودم اما فوتبالل ما به سمتی رفته که همه در این باره صحبت می‌کنند. فوتبال هرروز یک چیز جدیدی است و من نمی‌خواهم درباره مسائل فنی فکر کنم، ما بازی‌های حساسی را داریم که باید ببریم چون همگی شش امتیازی هستند.

* باخت به پارس، بد موفع بود

قهرمانی در دو جام کار سختی است اما هواداران ما لیاقت قهرمانی را دارند، ما تنها هستیم و آقای زنوزی هم تنهاست، ما هفته‌های گذشته چند برد متوالی داشتیم و حالا یک باخت بد موقع مقابل پارس هم پیش آمده اما باید از این بازی درس بگیریم و در بازی‌های بعدی برنده شویم. تراکتور در جام حذفی هم بازی حساسی را دارد که بسیار اهمیت دارد.

* چرا به مربیان ایرانی توجه نمی‌شود؟

نتایج خوب تراکتور با ساکت الهامی

نمی‌دانم چرا وقتی یک مربی خارجی می‌آید و نتایج خوبی می‌گیرد همه به آن می‌پردازند و روی بورس می‌آید اما متاسفانه تیم ما در بدترین وضعیت بود که آقای الهامی آمدند و اگر کارشناسان نگاه کنند می‌بینند ایشان چه نتایج خوبی گرفتند و نمیدانم دلیلش چیست که بعضی‌ها نمیخواهند توجه کنند.

منبع: ورزش سه