تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

مصاحبه جنجالی مالک خشمگین تراکتور

سه‌شنبه 06 اسفند 1398

کی‌روش را انداختند بیرون چون حرف حق می‌زد،او شخصا به من گفت که تا این دو تیم دردانه هستند و این شکلی مدیریت می‌شوند، فوتبال ایران پیشرفت نمی‌کند

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران در جدیدترین تصمیم خود، مسعود شجاعی را به علت اعتراض به داور، سه جلسه محروم کرد. این تصمیم که باعث خشم هواداران تراکتور شد، حالا با واکنشی تند از سوی مالک تی تی‌ها نیز همراه شده است.

محمدرضا زنوزی که بازی اخیر تراکتور را هم تماشا کرده بود، در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به محرومیت کاپیتان تیمش، به اتفاقات اخیر پرداخته و حرفهایی تند و جنجالی را علیه نهادهای تصمیم گیر فوتبال ایران به زبان اورده است

* مسعود را اذیت می‌کنند چون به تهران نرفت

محرومیت شجاعی

همه تصمیمهای این فوتبال بوی گند می‌دهد. این‌ها هم با تراکتور مشکل دارند و مسعود هم چون به دردانه‌های پایتخت نرفته و به تراکتور آمده، او را اذیت می‌کنند. من یک بار هم گفتم در تیم ملی مگر مسعود مقصر بود؟ مقصر اول ویلموتس بود و به مسعود چه ربطی دارد که او را تخریب می‌کردند. این‌ها دارند عقده خود را خالی می‌کنند چون مسعود به آن دو تیم نرفت. آقا مسعود خوشش نمی‌آید که آنجا برود، چرا اذیتش می‌کنید؟

این موضوع و همچنین تصمیم داوران

مگر مسعود چه کار کرده؟ داوران هرکاری دوست دارند ما حرفی نزنیم؟ من نمی‌دانم عدالت چرا رعایت نمی‌شود! در آن صحنه که کمک داور آفساید گرفت، اصلا بروید ببینید چه چیزی را آفساید گرفت؟ نمی‌گویم داوران ناسالم هستند اما با ذهنیت استقلال و پیروزی می‌آیند وناخودآگاه به سود این تیمها داوری می‌کنند.

* چرا با شجاع و بیرانوند برخورد نمی کنید؟

آدمی که قدرشناس نباشد، به هیچ دردی نمی‌خورد.مسعود شجاعی به جز خدمت به تیم ملی کاری کرده است؟ آقایان بیایند بگویند که چه کسی بیشتر از من و مسعود شجاعی به تیم ملی خدمت کرده اند؟ مسعود یک استوری در اینستاگرامش منتشر کرده که به نظر من توهین آمیز هم نیست چون داور بعد از بازی پرسپولیس تراکتور سه جلسه محروم شد.اگر مسعود اشتباه می‌گوید چرا این اتفاق افتاد؟ شجاعی یک مدیریت دارد که الان 15-16 سال است که به تیم ملی کمک کرده. چرا نمیفهمیم؟ مسعود شجاعی در سه جام جهانی حضور داشته و بیشترین تجربه اروپایی را دارد و اگر هم اعتراضی داشته، به حق است. اگر هم اعتراض اشتباه کرده، چرا با اعتراض بیرانوند و شجاع و سید جلال حسینی که مرتب با داورها بحث می‌کنند تابحال برخورد نشده؟ ایا این بازیکن‌ها با هم فرق دارند؟ شما در صندلی‌ای نشستید که امیرالمومنین نشسته بود، آیا قضاوت شما نسبت به همه تیم‌ها یکسان است؟ اگر یکسان نیست، من شما را به مولاعلی و خداوند می‌سپارم.

*اکبریان حالا برای استقلال سوت می‌زند

زنوزی در ادامه گفت : داور بازی پرسپولیس - تراکتور آقای اکبریان را سه جلسه محروم کردند اما وقتی محرومیتش تمام شد، داور بازی استقلال - گهر شده و برای آن یکی تیم پرطرفدار سوت می‌زند. این تصمیم کمیته داوران عجیب نیست؟ ما در این فوتبال زحمت می‌کشیم، آن‌ها تیم دولتی هستند اما ما از جیبمان هزینه می‌کنیم. آن‌ها مالیات نمی‌دهند ما مالیات هم می‌دهیم. آن‌ها از مردم پول می‌گیرند اما ما از جیبمان هزینه می‌کنیم. چقدر ناعدالتی؟

* حضور من را در تلویزیون لغو کردند

غیبت سئوال برانگیزش در یگ برنامه تلویزیونی پرسیدیم که او در پاسخ

من را به برنامه فرمول یک علی ضیا دعوت کردند، یک هفته مانده به بازی با پرسپولیس برنامه من را کنسل کردند. اما دو روز مانده به بازی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را به برنامه بردند. این چه معنی می‌دهد؟ همان برنامه‌ای که آقای انصاری‌فر تلفنی قرارداد استوکس را نهایی کردند.این خنده دار است. در کل به نظر من رسانه‌ها هم یا از ترس یا علاقه به تیم‌های تهرانی، حق تیم‌های شهرستانی را پایمال می‌کنند. در رسانه ملی هم همینطور است، به جای رسانه ملی، رسانه مجری داریم. آدم‌هایی که بعضی می‌گویند تیم ما امروز بازی دارد و این گرایش باعث تضییع حقوق تیم‌هایی مثل تراکتورو بقیه شهرستانی‌ها می‌شود.

* استوکس ساعت اشکان را دزدید

استوکس

اگر استوکس خوب بود من او را نگه می‌داشتم! با ما 4 سال قرارداد داشت و اصلا به آقایان نمی‌رسید اما برای یک نیم فصل 450 هزار دلار به او داده‌اند تا برود در دبی عشقش را کند. آن‌ها یک امتیاز بازی با استقلال را با استوکس گرفتند و برای این 450 هزار دلار پرداختند! درحالیکه من درباره این بازیکن قبلا تذکر داده بودم . استوکس ساعت اشکان را برداشته بود و به او پس نمی داد. ما ساعت را در دوبلین پیدا کردیم وبه زحمت و مشقت گرفتیم. اشکان یک نفر را فرستاد و اصلا یک مشکل اساسی درباره همین ساعت به وجود آمد. ایشان ساعت را برداشته بود و نمی‌داد و اشکان هم بسیارعصبانی شده بود.

* باشگاه ترکیه‌ای از پرسپولیس خسارت می‌خواهد

شکایت تراکتور از آدانا دمیراسپور

ما از باشگاه ترکیه‌ای شکایت کردیم و آن‌ها فهمیدند این را در دادگاه فیفا خواهند باخت . اما بعد استوکس به پرسپولیس آمد و به نظر من خسارتی که ما از باشگاه ترکیه‌ای می‌خواهیم را اینها می‌خواهند از پرسپولیس بگیرند چون ادعایشان این است که این بازیکن با ما قرارداد داشته. من به آقایان گفتم استوکس را نخرید و این به گردن شما می‌افتد اما فکر کردند که من دوست ندارم استوکس به پرسپولیس برود.

* پرسپولیس نام یونانی است؛ استفاده نکنید!

پرسپولیس نام کجایی است؟ یونانی است. یعنی پرسپولیس یونان؟ ما مگر ایرانی نیستیم، چرا باید تیممان اسم یونانی داشته باشد؟ ما نباید از اسم پرسپولیس استفاده کنیم چون یونانی است، فرهنگستان باید این را اصلاح کند، چون طرفدار هم زیاد دارد و همه باید تابع قانون باشیم. قانونا یک تیم ما نباید اسم اروپایی داشته باشد.اگر بگویند اسم تیم تخت جمشید است همه قبول می‌کنیم.

ریشه اسم تراکتور پرسیدیم هم زنوزی

تراکتور فارسی و ترکی و لاتین ندارد و اسم است.

* بازی سپاهان - پرسپولیس بالاتر از مهندسی است

بازی پرسپولیس - سپاهان

من یک موقعی گفته بودم که سه تیم اول مشخص هستند و بقیه برای رده چهارم به بعد تلاش می‌کنند و دیدید که حرف من حقیقت داشت.بوی گند فوتبال ما را برداشته و نمونه اش بازی سپاهان - پرسپولیس است که عدم برگزاری اش به دیگر تیم‌ها لطمه می‌زند و تنها معطوف به این دو بشگاه نیست. این که کمیته انضباطی تصمیمی بگیرد قطعا یک تیم از این ماجرا سود می‌برد و بقیه تیم‌ها ضرر می‌کنند . این بالاتر از مهندسی و یک ناعدالتی بزرگ است.

* دولت فقط مشکل دردانه‌های پایتخت را حل می‌کند

هرروز که رسانه‌های ورزشی را می‌خواهیم، می‌بینیم آقایان دولت، سفرا، معاونان در حال حل مشکلات دردانه‌های تهرانی هستند در حالی که تمام این افراد نماینده همه مردمند.اگر مربی خارجی تیمی شکایت می‌کند یا بازیکنی میخواهد جلوی فعالیت‌ای تیمها را بگیرد همه در حال کمک کردن هستند. سوال من این است که چرا وقتی مشکلی برای دیگر تیم‌ها هست، کسی پیش قدم نمی‌شود اما برای استقلال و پیروزی تمام سیستم به کار می‌افتد که مشکل را حل کند؟ البته من نیازی به آدمهای سیاسی ندارم و مشکلاتم را شخصا حل می‌کنم اما بقیه تیم‌ها مثل پارس جنوبی یا نفت یا هر تیم دیگری که مشکلی برایش پیش می‌ید چه گناهی کرده اند؟ آن موقع حتی یک نفر هست که رفع مشکل کند؟

* کی‌روش گفت تا این دو تیم هستند به جایی نمی رسیم

این آقایان که وابسته یک تیم خاص هستند باعث شدند کی‌روش برود. این همه برای یک مربی درجه سوم و چهارم هزینه کردند و باعث شدند مردم سرخورده شوند و بروند دو بازی را ببازند و مردم ناراحت شوند. اگر کی‌روش می‌ماند مردم این استرس را داشتند که تیم ملی به جام جهانی می‌رود یا نمی‌رود؟ این آقایان با طرفداری از یک تیم خاص باعث شدند کی روش برود چون آن تیم خاص نمی‌خواست کی‌روش بماند. . این‌ها به خاطر این که کی‌روش حرف حق می‌زد، او را در فشار گذاشتند.

بعضی مجری‌ها باید جواب پس بدهند. الان آن مجری‌ها کجا هستند که می‌گفتند کی روش به شخصیت ما توهین کرده؟ به مردم ما توهین کرده؟ کی روش به مردم ما توهین نکرد، فوتبال ما را در آسیا شماره یک کرد و به بالاتر از آسیا نشان داد. اما ما به خاطر یک سری مسائل همه چیزرا برعکس نشان دادیم. آن مجری‌ها کجا هستند؟ آن مسئولان که علیه کی روش صحبت می‌کردند کجا هستند؟

* جان مردم اهمیت بیشتری دارد

متخصصین باید درباره ویروس کرونا نظر بدهند. ما در هواپیما هم داریم خدمات می‌دهیم و در خدمت مردم هستیم. اگر متخصصان بگویند فوتبال تعطیل شود چه ایرادی دارد؟ جان مردم بیشتر اهمیت دارد.

منبع: ورزش سه