تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

ماموریت سخت؛ مربی‌ای برای دو جام قهرمانی

پنج‌شنبه 01 اسفند 1398

تراکتور حتی برای دقایقی کوتاه مس کرمان را در مرحله‌ی یک چهارم نهایی جام حذفی دست کم نگرفت و با تحمیل شکست سنگین به این تیم یک گام دیگر به جام قهرمانی این بازی‌ها نزدیک شد.‌

بدون شک با انگیزه بازی کردن تراکتور در برابر مس کرمان به تفکرات ساکت الهامی برمی گردد که تیمش را با نفرات اصلی ارنج کرد و پیش از بازی به آنها فهماند که این یک مسابقه جدی برای آنهاست و اگر حریف را دست کم بگیرند به آسانی قافیه را خواهند باخت.

ساکت الهامی که اولین فصل حضور درلیگ برتر را به عنوان سرمربی تجربه می‌کند تا به اینجای کار خیلی پخته عمل کرده و نشان داده روی نیمکت به عنوان نفر اول هم می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. قطعا به این دلیل که در سال‌های اخیر دستیار مربیان باتجربه و کاربلدی بود. مربیانی چون یحیی گل محمدی، فیروز کریمی، ناصر حجازی فقید، صمد مرفاوی، اصغر شرفی و… ساکت اگر از هر یک از این‌ها فقط یک تجربه اندوخته باشد اکنون دارای تجربیات مختلفی در مربیگری است و همان طور که اشاره شد تا به این جای کار به همراه تیم قابل تحسین نتیجه گرفته است. می‌شود به این نکته اشاره کرد او تیمی را تحویل گرفت که در هفته‌های پایانی زمان حضور مصطفی دنیزلی به امتیاز دهی عادت کرده بود و از جمع مدعیان خارج شد.

زنوزی؛ مالک باشگاه تراکتور حالا دو ماموریت سخت برای ساکت الهامی جوان تعیین کرده است. قهرمانی در هر دو جام حذفی و لیگ برتر. این یک ماموریت سخت است که البته ساکت الهامی و شاگردانش دوست دارند با جدیت در این مسیر گام بردارند. اما فوتبال است و هزار و یک اتفاق غیر قابل پیش بینی. برای تماشاگران تراکتور البته قهرمانی در یک از جام‌ها و صعود به لیگ قهرمانان آسیا هم رضایت بخش خواهد بود. هر چند آنها بی صبرانه منتظر اولین قهرمانی تیم در لیگ برتر هستند.

موهای سپید کرده ساکت در اوج جوانی نشان می‌دهد او دنیایی از تجربه است و شاید به همین دلیل است که در اولین فصل حضور در لیگ برتر به عنوان سرمربی به خوبی از مدیریت تیم پرستاره تراکتور بر آمده است. در تیم او ستاره‌ها بهترین کیفیت را دارند و این نشان می‌دهد که رابطه خوبی با آنها برقرار کرده و به خوبی از آنها بازی می‌گیرد. این در هفته‌های آتی هم می‌تواند یکی از دلایل اصلی موفقیت تراکتور باشد.

منبع: ورزش سه