تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

شباهت‌های تراکتور الهامی با تیم تونی اولیویرا

پنج‌شنبه 01 اسفند 1398

تراکتور در فصل جاری لیگ برتر شباهت‌های زیادی با تیم ۶ سال پیش خود دارد.

تراکتور روز گذشته در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی موفق شد مس کرمان را شکست دهد و به جمع 4 تیم برتر این رقابت‌ها برسد. اتفاقی که بعد از چند سال برای سرخپوشان تبریزی رخ داده و حالا هواداران این تیم را به قهرمانی امیدوار کرده است.

این در حالی است که تراکتور در لیگ برتر هم بار دیگر اوج گرفته و یکی ازشانس‌های قهرمانی محسوب می‌شود. مدعی بودن در هردوجام برای کسب عنوان قهرمانی اتفاقی است که هواداران تراکتور چند سالی است آن را تجربه نکرده اند. به همین خاطر تیم کنونی با هدایت ساکت الهامی شباهت‌های زیادی با تیم 6 سال پیش تراکتور با هدایت تونی اولیویرا دارد.

در لیگ 92-93 تراکتور فصل را با مجید جلالی آغاز کرد. آنها در ابتدای فصل ستاره‌های بزرگ فوتبال ایران را به خدمت گرفتند تا تیم قدرتمندی شوند. ستاره‌هایی نظیر علی کریمی، جواد کاظمیان، مرتضی اسدی، کریم انصاری فرد، محمد نصرتی، میلاد فخرالدینی، مهدی کیانی، سعید دقیقی و… آن سال در تراکتور عضویت داشتند و نتایج خوبی را به دست آوردند. در میانه راه مجید جلالی از جمع سرخپوشان جدا شد و جای خود را به تونی اولیویرا پرتغالی داد.همان تیم تا پایان فصل نتایج خوبی گرفت و علاوه بر اینکه در جام حذفی به عنوان قهرمانی رسید در لیگ برتر هم با بدشانسی نتوانست عنوان اولی را کسب کند.

حالا بعد از 6 سال تراکتور بار دیگر چنین شرایطی را تجربه می‌کند. آنها که فصل را با دنیزلی شروع کردند، در میانه راه ساکت الهامی به عنوان سرمربی شان انتخاب شده است. حضور ستاره‌هایی مثل مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، احسان حاج صفی، محمدرضا خانزاده، ساسان انصاری و… باعث شده تا تراکتور یک تیم پرمهره هم باشد. از سوی دیگر سرخپوشان آذربایجان برای قهرمانی در هردو جام تلاش می‌کنند، اتفاقی که پرشورها را یاد تیم رویایی شان با تونی اولیویرا می‌اندازد.

نکته قابل توجه اینکه نسبت به تیم 6 سال پیش میلاد فخرالدینی تنها بازیکن مشترک است. فخرالدینی آن سال در تراکتور سرباز بود و بعد از چند سال بار دیگر پیراهن این تیم را برتن دارد. همچنین علیرضا پژمان نیز آن زمان دستیار تونی بود و حالا به عنوان مربی در کادرفنی الهامی فعالیت می‌کند.

منبع: ورزش سه