تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

سلیمی: پرسپولیس فکر می‌کند قهرمان شده‌ اما فصل ادامه دارد

سه‌شنبه 29 بهمن 1398

مدافع موفق تراکتور از انگیزه تیمش در ادامه مسیر برای حضور در صدر و قهرمانی پایان فصل خبر داد.

تراکتور با یک برد شیرین برابر سایپا توانست بار دیگر در جمع مدعیان حضور یابد و اکنون امیدواری‌ها در تبریز برای موفقیت شاگردان ساکت الهامی و موفقیت این تیم افزایش یافته است. ایمان سلیمی بعد از پشت سر گذاشتن یک جلسه محرومیت در شرایطی به ترکیب این تیم بازگشت که توانست برابر سایپا نمایش موفقی از خود به جا بگذارد.

دیدار برابر شاگردان ابراهیم صادقی

بازی خیلی خوبی بود و می‌دانستیم کار سختی در پیش داریم و در ابتدای بازی هم با دریافت گل از حریف عقب افتادیم ولی خیلی زود به بازی برگشتیم و مزد برتری خودمان را گرفتیم و توانستیم با این 3 امتیاز مهم در جدول صعود کنیم و شرایط بهتری از قبل برای خودمان رقم بزنیم.

فاصله گرفتن پرسپولیس از رقبا در صدر جدول و اینکه عده‌ای کار این تیم را برای قهرمانی در لیگ تمام شده می‌دانند

فکر می‌کنم فقط هواداران پرسپولیس چنین عقیده‌ای دارند. درست است که اختلاف امتیاز با پرسپولیس زیاد شده است ولی دقت کنید این تیم چند بازی مستقیم با تیم‌های بالای جدول دارد و از طرفی شک نکنید تیم‌های پایین جدول در نیم فصل دوم برای فرار از خطر سقوط انتحاری بازی می‌کنند و به این راحتی به هر تیمی امتیاز نمی‌دهند. 10-11 هفته دیگر مانده و هنوز خیلی چیزها تعیین کننده هستند و مطمئن باشید شرایط تغییر می‌کند و به همین شکل نمی‌ماند.

شانس قهرمانی این تیم

ما بازی قبلی مقابل گل‌گهر 2 امتیاز از دست دادیم و با وجود اینکه آنها تیم خوبی هستند و در خانه سخت امتیاز می‌دهند ولی هدف ما پیروزی در بازی بود و 2 امتیاز حساس از دست دادیم و باعث شد در کورس بالای جدول کمی کارمان سخت شود و فرصتی که برای نزدیک شدن به صدر داشتیم را از دست بدهیم ولی بازی مقابل سایپا به نوعی برگشتن ما به روند پیروزی‌هایمان بود.

نتایج خوب تراکتور با الهامی و اینکه کسی فکرش را نمی‌کرد این تیم با مربی ایرانی نتیجه بگیرد

آقای الهامی ابتدای فصل کنار ما بود و به نوعی تیم با نظر او بسته شد و بازیکنانی که جذب شدند را زیر نظر داشت و می‌شود گفت این تیم، تیمی است که خودش بسته است و وقتی هم که برگشت آشنایی کامل با شرایط ما داشت. آن اوایل من هم شنیدم که خیلی‌ها می‌گفتند مربی بزرگ خارجی جای دنیزلی بیاید ولی آقای الهامی از مربیان باسواد و زحمتکش فوتبال ما هستند و خیلی با نکته سنجی و ریزبینانه با شرایط تیم برخورد می‌کنند و دیدید که با نتایج خوب نشان داد گزینه مناسبی برای هدایت تیم ما بود و مطمئن باشید در ادامه همین روند خوب ادامه خواهد داشت و بهترین نتایج ممکن را دیدیم.

تراکتور در ابتدای فصل کلین‌شیت‌های زیادی داشت ولی در ادامه این روند کمی مختل شد

کلین شیت کردن در شرایط حال حاضر لیگ برتر که قدرت تیم‌ها به هم نزدیک شده و تیم ضعیف نداریم واقعاً کار سختی شده است. ما در مقطعی مصدومیت‌هایی داشتیم که ترکیب خط دفاعی تیم را به هم زد و در هر بازی یک چینش را شاهد بودیم ولی از وقتی آقای الهامی آمده دیگر یک ثبات را شاهد بودیم و اوضاع کمی بهتر است و هر بازیکن در پست تخصصی خودش بازی می‌کند و امیدوارم بازهم شرایطی پیش بیاید که بتوانیم آمار کلین‌شیت‌ها را بالا ببریم چون خط دفاع هدف اصلی‌اش بسته نگه داشتن دروازه تیم است.

تقابل با مس در جام حذفی

بازی سختی در جام حذفی مقابل مس در پیش داریم. رقابت‌های جام حذفی یک راه میان‌بر برای بالا بردن جام و قهرمان شدن و گرفتن سهمیه آسیایی است و می‌شود با تعداد بازی‌های خیلی کمتر از لیگ در آن به این عنوان دست پیدا کرد ولی به هیچ وجه کار راحتی نیست و نمی‌شود بگوییم چون مس در لیگ دسته اول است مقابل ما از پیش بازنده است. در 2-3 فصل گذشته دیدیم که تیم‌های دسته‌های پایین‌تر تا مراحل بالای جام حذفی و حتی فینال صعود کردند و تا همین‌جا هم تیمی مثل ذوب‌آهن را حذف کردند و در جدول لیگ یک هم صدرنشین هستند و اگر این تیم را دست کم بگیریم پشیمان می‌شویم و با مجازات بزرگی همراه خواهد شد. با همه قوا برابر مس بازی می‌کنیم و امیدوارم با دست پر خارج شویم و جواز حضور در نیمه نهایی را کسب کنیم.

منبع: ورزش سه