تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

تراکتور و الهامی؛ فوتبال تهاجمی با نیت قهرمانی

یک‌شنبه 27 بهمن 1398

بر اساس آمار ارایه شده از سایت یازده نت تیم تراکتور با ساکت الهامی در بازی‌های خانگی تیم موفقی بوده است به طوریکه هر ۵ بازی انجام داده در خانه را با پیروزی پشت سر گذاشته و ۱۵ امتیاز ممکن را کسب کرده است.

تیم تراکتور در 5 بازی انجام داده در خانه 10 گل زده و تنها 3 گل خورده و دوبار هم دروازه بان این تیم در بازیهای خانگی کلین شیت کرده است. 24 موقعیت گل برای تراکتور در این بازی‌ها ثبت شده و میانگین مالکیت توپ تراکتور در این بازی‌ها هم 60 درصد بوده و همه این‌ها نشان می‌دهد ساکت الهامی به عنوان جانشین مصطفی دنیزلی توانسته به خوبی روی تراکتور تاثیر گذار باشد و اکنون هم با حضور در رده دوم جدول یکی از مدعیان قهرمانی در این فصل از لیگ برتر بشمار می‌رود.

ساکت الهامی اولین فصل حضور در لیگ برتر به عنوان سرمربی را تجربه می‌کند. البته او در کنار مربیان بزرگی چون فیروز کریمی، یحیی گل محمدی، صمد مرفاوی، اصغر شرفی، مرحوم ناصر حجازی فقید و… مربیگری در لیگ برتر و نشستن روی نیمکت تیم‌های بزرگ چون استقلال را تجربه کرده اما تا پیش از اعتماد باشگاه تراکتور تیمی در این بازی‌ها به او اعتماد نکرد. حالا با اعتماد باشگاه تراکتور یک مربی جوان دیگر به جمع مربیان جوان لیگ برتری اضافه شده است که این اتفاق خوبی است.

مربی پرهیاهو و البته خوب فوتبال ایران که در دوران بازیگری در تیم پاس بازی می‌کرد؛ الفبای مربیگری را زیر نظر فیروز کریمی آموخت و اگر بتواند روی رفتار خود در کنار زمین مدیریت بیشتری داشته باشد به طور حتم می‌تواند بعد از سال‌های سال سرمربیگری در لیگ یک و مربیگری در لیگ برتر تبدیل به یک نفر اول خوب شود و حتی در اولین فصل حضور در لیگ برتر به عنوان سرمربی قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کند و این همه عقب ماندگی او در سال‌های اخیر را جبران می‌کند.

10 گل در 5 بازی خانگی، نشان می‌دهد معدل گل زده تیم تراکتور در هر بازی 2 گل است و این اتفاق خوبی است. تیمی که در هر بازی دو گل بزند و در 5 بازی تنها 3 گل بخورد شانس زیادی برای موفقیت در بازی‌های لیگ برتر خواهد داشت. این آمار البته نشان می‌دهد ساکت الهامی جوان به خوبی فوتبال تهاجمی را در تیمش نهادینه کرده است. این طرز تفکر بازی‌های لیگ برتری را در هفته‌های پایانی جذاب خواهد کرد.

منبع: ورزش سه