تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

فرصت صلایی تراکتور برای کاهش فاصله با صدر در سیرجان

جمعه 18 بهمن 1398

هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال امروز جمعه با برگزاری ۵ دیدار به پایان می‌رسد.

ماشین سازی تبریز- پیکان/ جمعه ۱۸ بهمن/ ساعت ۱۵/ ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

اخبار ورزشی - تیم احد شیخ لاری در نیم فصل دوم لیگ برتر بدون پیروزی مانده و پس از ۲ باخت و یک تساوی مقابل تیم بحران زده پیکان که پس از جدایی حسین فرکی برای اولین بار از عبدالله ویسی روی نیمکت خود استفاده می‌کند، به دنبال از بین بردن این روند ناکامی است.

ماشین سازان تبریزی که از دیدار‌های قبلی شان ۲۳ امتیاز اندوخته اند در جایگاه نهم قرار دارند. این تیم در صورت ثبت کردن هفتمین باخت متوالی خودروسازان و تساوی فولاد برابر شهرخودرو به رده هشتم می‌رود، اما باخت به پیکان هم تغییری در جایگاه فعلی این تیم ایجاد نمی‌کند.

از طرفی ویسی برای خارج کردن پیکان از روز‌های سخت کار دشواری در این بازی دارد. خودروسازان در صورتی که بتوانند تیم سرسخت تبریزی را شکست بدهند با باخت پارس جنوبی به سایپا می‌توانند ۱۶ امتیازی شده و تا رتبه سیزدهم بالا بیایند، اما با تداوم ناکامی‌های شان احتمال دارد به رده پانزدهم سقوط کنند.

محمد ستاری، مدافع پیکان به دلیل محرومیت این بازی را از دست می‌دهد.

در دیدار رفت تهرانی‌ها با نتیجه عجیب ۶ بر ۲ تیم تبریزی را بردند.

سایپا- پارس جنوبی جم/ جمعه ۱۸ بهمن/ ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه/ ورزشگاه دستگردی تهران

تیم جوان ابراهیم صادقی پس از پشت سر گذاشتن روز‌هایی سخت در دور رفت لیگ برتر، از سه بازی خود در دور برگشت هفت امتیاز کسب کرده و روزگار شیرینی طی می‌کند.

سایپا در بازی خانگی اش مقابل پارس جنوبی‌ قرار می‌گیرد که بازیکنان این تیم به دلیل مشکلات مالی تهدید به کناره گیری از لیگ برتر کرده اند و البته از لحاظ نتیجه گیری هم از زمان روی کارآمدن هومن افاضلی در ۲ بازی تنها یک امتیاز به دست آورده اند.

نارنجی پوشان ۱۸ امتیازی بوده و در رده یازدهم ایستاده اند. این تیم در صورت برتری مقابل جمی‌ها برای رسیدن به رده دهم باید امیدوار به امتیاز از دست دادن نساجی برابر شاهین باشد، اما باخت به تیم رده سیزدهمی پارس می‌تواند این تیم را تا همین رتبه پایین بیاورد.

تیم افاضلی هم برای صعود به رده یازدهم باید بازی را ببرد و منتظر باخت ذوب آهن به صنعت نفت بماند. پارس در صورت شکست هم احتمال دارد به رده چهاردهم سقوط کند.

سایپا برای این دیدار مصدوم یا محروم ندارد، اما فریبرز گرامی از پارس جنوبی محروم است.

بازی رفت این تیم‌ها با برد ۳ بر ۲ پارس تمام شد.

شاهین شهرداری بوشهر- نساجی مازندران/ جمعه ۱۸ بهمن/ ساعت ۱۶/ ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر

بوشهری‌ها پس از کسب نخستین برد لیگ برتری شان از انگیزه مضاعفی برای بقا در لیگ برتر برخوردار هستند و در چنین شرایطی باید از نساجی میزبانی کنند که در نیم فصل دوم شش امتیاز به دست آورده است.

تیم ۱۰ امتیازی و قعرنشین میشو کریستیچویچ پس از متوقف کردن شهرخودرو و بردن پیکان برای تداوم روز‌های خوبش به پیروزی برابر قائمشهری‌ها نیاز مبرمی دارد و در صورت تحقق این امر با باخت احتمالی گل گهر به تراکتور می‌تواند پس از مدت‌ها یک رده صعود کند.

از طرفی شاگردان رضا مهاجری هم برای تثبیت جایگاه دهمی خود باید با سه امتیاز از زمین بیرون بیایند چراکه امتیاز از دست دادن شان در این دیدار، اگر با پیروزی سایپا و ذوب آهن همراه شود نساجی را تا رده دوازدهم پایین می‌آورد.

۲ تیم برای این دیدار بازیکن محرومی ندارند.

در بازی رفت نساجی با برتری ۲ بر صفر میهمانش را بدرقه کرد.

ذوب آهن- صنعت نفت آبادان/ جمعه ۱۸ بهمن/ ساعت ۱۶/ ورزشگاه فولاد شهر اصفهان

میودراگ رادولویچ مونته نگرویی با وجود شروع خوبی که در ذوب آهن داشت مقابل تراکتور شکست خورد و اکنون باید دومین بازی خانگی تیمش را مقابل حریفی برگزار کند که در فاصله ۳ روز مانده به این دیدار با سرمربی کرواتش خداحافظی کرد.

صنعت نفت پس از جدایی دراگان اسکوچیچ که در کل دوران موفقی در این تیم داشت در بازی با ذوبی‌ها از بهنام سراج به عنوان سرمربی استفاده می‌کند و امیدوار است این مربی آبادانی با امتیاز گرفتن از دیدار خارج از خانه مانع ثبت سومین باخت متوالی اش شود.

آبادانی‌های ۳۰ امتیازی و رده ششمی در صورت برد ذوب آهن حتی تا رده سوم هم شانس بالا آمدن دارند، اما شکست شان جایگاه آن‌ها را تغییر نمی‌دهد. در سوی مقابل اصفهانی‌های ۱۸ امتیازی و رتبه دوازدهمی با برد در دیدار خانگی شان می‌توانند تا رده دهم هم صعود کنند و باخت هم می‌تواند در صورت برتری پارس مقابل سایپا، این تیم را تا رتبه سیزدهم پایین بیاورد.

در بازی رفت ۲ تیم به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

گل گهر- تراکتور/ جمعه ۱۸ بهمن/ ساعت ۱۶:۵۰ دقیقه/ ورزشگاه امام علی سیرجان

تیم مجید جلالی که در نیم فصل دوم با جذب بازیکنانی باکیفیت تقویت شده از سه دیدار دور برگشت پنج امتیاز جمع کرده، اما سیرجانی‌ها خوب می‌دانند از دست دادن یک امتیاز در بازی‌های خانگی حتی مقابل تیم پرقدرت تراکتور می‌تواند شرایط سختی را برای بقای آن‌ها در لیگ ایجاد کند.

در چنین وضعیتی گل گهر ۱۲ امتیازی برای جدا شدن از جمع ۲ تیم سقوط کننده با هدف بردن تیم تبریزی به زمین می‌آید تا در صورت باخت پیکان به ماشین سازی از شکست پرگل پارس از سایپا حتی تا رتبه سیزدهم صعود کند، اما تیم ۳۳ امتیازی ساکت الهامی هم که با این مربی از ۶ دیدار پنج برد به دست آورده در صدد بالا کشیدن خود از رده سوم است و این موضوع تنها با بردن دیدار خارج از خانه شان و باخت سپاهان به نفت مسجد سلیمان محقق می‌شود.

البته تیم متمول تبریزی در صورت امتیاز از دست دادن برابر گل گهر احتمال دارد به رده پنجم هم سقوط کند.

میمبلا،‌هافبک پرویی و مصدوم تراکتور این روز‌ها در کشور خودش مشغول درمان است و ایمان سلیمی هم برای بازی با گل گهر محروم است. همچنین تیم میزبان هم خود یعنی علیرضا ابراهیمی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد.

در بازی رفت تراکتور با هدایت مصطفی دنیزلی یک بر صفر گل گهر را با سرمربیگری وینگو بگوویچ یک بر صفر شکست داد.

منبع: افکار نیوز