تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

درام تلخ اشکان در روز عجیب ورزشگاه آزادی

دوشنبه 07 بهمن 1398

توهین به اشکان دژاگه در ورزشگاه آزادی یکی از اتفاقات عجیب دیدار پرسپولیس و تراکتور بود؛ اتفاقی که برای اولین بار هم رخ داد.

اشکان دژاگه یکی از فوتبالیست‌های موفق فوتبال ایران محسوب می‌شود. او از اولین مسابقه‌ای که به ایران آمد و مقابل تیم ملی قطر پیراهن تیم ملی را پوشید تا حالا که در لیگ ایران است و برای تراکتور توپ می‌زند، فراز و نشیب‌هایی را سپری کرده اما همواره به خاطر کاراکتر حرفه‌ای و سابقه خوب و حرفه‌ای اش در فوتبال اروپا مورد احترام هواداران فوتبال ایران بوده است.

دژاگه حتی زمانی که از نظر فنی هم عملکرد خوبی نداشت و از آمادگی به دور بود، هرگز از چشم هواداران فوتبال نیفتاد و اکثریت با حمایت از این ستاره باتجربه سعی داشتند او را به مسیر درست برگردانند. حالا اما با گذشت چند سال از این ابراز احساسات مثبت دژاگه روز تلخی را در ورزشگاه آزادی تجربه کرد.

در جریان دیدار روز گذشته پرسپولیس و تراکتور روی سکوهای ورزشگاه ازادی جو ملتهبی حکم فرما بود. درگیری‌هایی که میان هواداران دو تیم رخ داد و منجر به زخمی شدن چند هوادار هم شد از یک طرف موردتوجه قرار گرفت و اتفاقات ناخوشایندی که درون زمین رخ داد هم بار دیگر التهاب را به سکوها برد.

از آنجایی که جنگ تراکتور و پرسپولیس یک بازی حیثیتی محسوب می‌شد و نتیجه اش در سرنوشت جدول بسیار تاثیر داشت، دو تیم برای برد هر کاری از دست شان برآمد انجام دادند و طبیعی است که در چنین مسابقاتی تنش‌هایی هم ایجاد شود. منتهی روز گذشته این تنش‌های اندک به سکوها کشید و در نتیجه بازیکنی مثل اشکان دژاگه مورد اهانت هواداران پرسپولیس قرار گرفت.

دژاگه که البته سابقه زیادی هم در فوتبال آلمان، انگلیس، قطر و ایران دارد، خیلی محترمانه با این موضوع برخورد کرد. او وقتی برای اولین بار در ورزشگاه آزادی مورد توهین قرار گرفت، هرگز واکنشی نشان نداد. حتی بعد از تعویضش و هنگام ترک زمین نیز وقتی در کنار تشویق‌های تراکتوری‌ها صداهای عجیبی را نیز می‌شنید، باز هم واکنشی نداشت و بعد از دست زدن برای هواداران خودی به سمت نیمکت رفت. او حتی بعد از بازی نیز وقتی با سوال خبرنگاران درباره فحاشی به خودش مواجه شد با یک عبارت ساده جواب داد و از موضوع خیلی سریع گذشت: «فوتبال است دیگر…»

«من هیچ مشکلی با هواداران پرسپولیس ندارم.» جمله‌ای که نشان می‌دهد اشکان از بابت اتفاقات دلخور است اما نمی خواهد حرفی بزند که به تنش‌ها اضافه شود.

عکسها از محمدرضا عباسی و احمد معینی جم

منبع: ورزش سه