تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

۹۰ دقیقه اعتراض در ورزشگاه آزادی !

یک‌شنبه 06 بهمن 1398

آن چیزی که بیش از هر چیزی در دیدار دو تیم پرسپولیس و تراکتور دیده شد، اعتراض‌های متعدد و مکرر بود که بارها به قطع بازی منجر شد.

چند دقیقه به پایان نیمه اول بازی باقی مانده بود که ساکت الهامی مربی تیم تراکتور در اعتراض به صحنه‌ای که در میانه میدان روی رضا اسدی‌هافبک تیمش رخ داد، شروع به اعتراض به داوران مسابقه کرد و تا دوباره بازی از سر گرفته شود، چند دقیقه از وقت‌های اضافی نیمه اول هم گذشته بود و بازی از تب و تاب افتاده بود.

البته پیش از این صحنه که در میانه میدان ایجاد شد و سپس به کنار خط طولی زمین و نیمکت دو تیم کشیده شد، هواداران دو تیم سنگ پراکنی به هم را شروع کرده بودند و فضای ملتهبی در ورزشگاه آزادی حاکم شده بود. نگاهی به دیدارهای فصل گذشته نیز چنین بازی‌هایی را به یادمان می‌آورد و می‌توانیم به بازی دو تیم سپاهان و پرسپولیس اشاره کنیم که بیش از هر چیزی تحت تاثیر اتفاقات روی سکوها قرار گرفته بود و در بازی نیمه نهایی جام حذفی در نقش جهان نیز اتفاقات مشابهی را مشاهده کردیم و حتی اوضاع بدتر هم شد.

در نیمه دوم بازی هم بارها شاهد قطع بازی و اعتراض بازیکنان به صحنه‌هایی بودیم که کمتر در فوتبال روز دنیا دیده می‌شود ولی به نظر می‌رسد، فوتبالیست‌های ایرانی هنوز از اتفاقی که منجر به حذف تیم ملی فوتبال ایران از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2019 امارات شد، درس نگرفته اند و همچنان پس از هر سوت داور، چند بازیکن به سمت او می‌دوند تا شاید تصمیم او را تحت تاثیر قرار بدهند و سوت‌های بعدی را به نفع تیم خودشان کنند.

اعتراض‌ها و شرایط بازی به گونه‌ای پیش رفت که محمدرضا اکبریان مجبور شد 10 بار از کارت زرد خود برای آرام کردن بازی استفاده کند و گاهی خود این کارت‌ها هم بهانه‌ای می‌شد تا بازی بیشتر از جریان بیفتد.

اینکه درگیری‌های ایجاد شده در سکوها باعث ملتهب شدن فضای بازی شد، یا بازیکنان دو تیم تحت تاثیر حساسیت این مسابقه قرار گرفته بودند، در نهایت نتیجه چیزی شد که به زیبا شدن فوتبال کمک نمی کند و هواداران میلیونی فوتبال در خانه‌ها و همینطور تماشاگرانی که در استادیوم حضور داشتند، بار دیگر مسابقه‌ای را تماشا کردند که پر بود از اعتراض و وقفه‌های پرشمار در بازی !

منبع: ورزش سه