تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

مثلث طلایی تراکتور با ۲۵۵ بازی ملی

یک‌شنبه 06 بهمن 1398

تراکتور برای بازی با پرسپولیس به تهران آمده است و نقطه قوت این تیم حضور سه بازیکن طراز اول با تجربه بالای بین المللی است؛ اشکان دژاگه، احسان حاج صفی و مسعود شجاعی.

امسال برای سه بازیکن که با سابقه کاپیتانی تیم ملی ایران به تراکتور آمدند متفاوت شروع شد. حاج صفی در این فصل همان کیفیت همیشگی اش را داشت ، بازیکنی غیرقابل انکار در ترکیب تراکتور بود اما برای اشکان و مسعود فصل کمی سخت شروع شد. هرچه از بازی‌ها گذشت و سرانجام تغییر تحولات روی نیمکت همزمان با بازگشت به اوج دژاگه و شجاعی بود.

تراکتور صاحب مثلثی است که تبدیل به نقطه کانونی این تیم شده اند. این سه بازیکن که در نواحی مرکز زمین بازی می‌کنند روی هم در حدود 255 بازی ملی دارند، حضور در جام‌های جهانی و جام ملت‌های آسیا کارنامه آن‌ها را از نظر تجربه و بازی در عرصه‌های بین المللی سنگین کرده است. این موضوع باعث شده که آن‌ها بازیکنان بازی‌های حساس و بزرگ باشند و همین می‌تواند تبدیل به برگ برنده تراکتور در مسابقات دور برگشت در برابر مدعیان قهرمانی باشد.

تراکتور در بازی امروز هر سه بازیکنش را در آمادگی کامل در اختیار دارد ، آنها در محدوده مرکزی زمین می‌توانند تعادل و توازن بازی را به سود خودشان به هم بزنند. همین باعث شده که بازی امروز هفته هفدهم پرسپولیس و تراکتور یک بازی دشوار برای میزبان صدرنشین رقابت‌ها باشد. پرسپولیسی‌ها می‌دانند که با وجود داشتن بازیکنان ملی پوش و سطح بالا برابر بازیکنانی قرار می‌گیرند که بازی‌های مهم زیادی را تجربه کرده‌اند و برای چنین مسابقاتی از نظر روحی و ذهنی آماده هستند.

البته که این میزان تجربه خالی از نقطه ضعف هم نیست ، احسان در مرز سی سالگی ، اشکان 34 و مسعود 36 ساله هستند . تراکتور امروز بیشتر روی تجربه حضور این سه بازیکن در فوتبال اروپا و بازی‌های مداوم همراه تیم ملی در هشت سال حضور کارلوس کی روش حساب می‌کند و این موضوعی است که می‌تواند در سرنوشت این بازی حساس و مهم تاثیر گذار باشد.

در بازی رفت تراکتور با تک گل احسان حاج صفی سه امتیاز بازی را در تبریز گرفت. احسان در حالی که بازی از نظر تاکتیکی پیچیده و به نوعی در بن بست گیر کرده بود با یک شوت از پشت هجده قدم کار را تمام کرد. گلی که تنها روی تجربه و هوش بالای او به دست آمد و توانست توپ را در آن زمان و شرایط به جایی بزند که دست بیرانوند به آن نرسد.

امروز ساکت الهامی علاوه بر حاج صفی که توانایی بازی در پست‌های مختلف را دارد ، مسعود شجاعی را که در بازی‌های پایانی نیم فصل اول اوج گرفت در اختیار دارد. او نقش اول بازی‌های آخر تراکتور و یکی از مهره‌های تاثیرگذار برای بازگشت دوباره این تیم به بالای جدول بود.

اشکان دژاگه هم مثل مسعود هرچه از بازی‌ها گذشت بیشتر به اوج نزدیک شد به طوری که در بازی‌های آخر برای تیمش گل زد و پاس گل داد.

نکته‌ای که درباره این سه بازیکن وجود دارد رابطه خوبشان در زمین فوتبال و هماهنگی و لذتی است که از بازی کنار یکدیگر می‌برند.

منبع: ورزش سه