تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

رکورد ویژه پرسپولیس برابر تراکتور در آزادی

یک‌شنبه 06 بهمن 1398

آخرین شکست پرسپولیس مقابل تراکتور در خانه، به ۱۹۶۹ روز قبل برمی‌گردد؛ جایی که شاگردان علی دایی با نتیجه ۳-۱ مغلوب حریف تبریزی شدند.

تیم‌های پرسپولیس و تراکتور امروز در حالی به مصاف هم خواهند رفت که تیم تبریزی در 5 سال اخیر از پیروزی مقابل پرسپولیس در تهران ناکام بوده است. آخرین بار آن‌ها روز 4 شهریور در ورزشگاه آزادی مقابل تیم علی دایی صف آرایی کردند و باوجود این که پرسپولیس در نیمه نخست با گل محسن بنگر از این تیم پیش افتاد اما در نیمه دوم، گل‌های نریمان جهان و ادینیو با یک گل به خودی همراه شد تا تی تی‌ها با نتیجه 3-1 پیروز شوند.

پس از آن این دو تیم 4 بار دیگر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که دو بازی با پیروزی سرخپوشان تهرانی به پایان رسید و دو دیدار نیز با نتیجه تساوی همراه شد. نکته جالب این که در این مدت پرسپولیس تعداد پیروزی بیشتر نسبت به تراکتور، حتی در تبریز داشته است. آن‌ها در 5 بازی اخیر با تراکتور در تبریز 2 برد به دست آوردند.

این در حالی است که قرمزهای تبریزی در نیم فصل اول با گل احسان حاج صفی طلسم 4 سال ناکامی مقابل پرسپولیس را شکستند و باید دید امروز هم طلسم ناکامی در ورزشگاه آزادی را خواهند شکست یا نه؟

نکته قابل توجه این که در آن مسابقه هم پرسپولیس یک مربی ایرانی روی نیمکت داشت. علی دایی سرمربی سرخ‌ها پس از باخت به تراکتور از سمت خود اخراج شد و در واقع این تیم در 5 سال اخیر با مربیان خارجی برابر تراکتور عملکرد بسیار خوبی داشت اما امروز با یحیی گل محمدی مقابل تراکتور قرار خواهد گرفت.

این بازی روز 14 شهریور 93 برگزار شد و در واقع تبریزی‌ها با طلسم 1969 روزه مواجه هستند. آن روز علی دایی تیمش را با ترکیب سوشا مکانی، محسن بنگر، مایکل اومانیا، میثم حسینی، حسین ماهینی، احمد نوراللهی، رضا حقیقی، محمد عباس زاده، مهدی طارمی، امید عالیشاه و محمد نوری. عالیشاه و ماهینی حالا تنها بازماندگان آن تیم هستند.

در لیگ پانزدهم تقابل این دو تیم در ورزشگاه آزادی با تساوی 1-1 به پایان رسید. گل هر دو تیم را مدافعان راستشان به ثمر رساندند. در لیگ شانزدهم پرسپولیس 3-0 تراکتورِ قلعه نویی را شکست داد و در لیگ هفدهم نیز شاگردان برانکو با نتیجه 2-0 تیم گل محمدی را از پیش رو برداشتند. فصل گذشته نیز نتیجه 0-0 روی اسکوربورد نقش بست.

منبع: ورزش سه