تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

تصویری که فشار بازی بزرگ را نشان می‌دهد

یک‌شنبه 06 بهمن 1398

پرسپولیس-تراکتور همیشه از بازیهای حساس فصل بوده و هست.

این بار در تقابل دو رقیب دیرینه، مسابقه‌ای را دیدیم که از نظر تعداد خطا و کارت‌ها، یکی از مسابقات ویژه لیگ شد. نشان دادن کارت زرد به سرمربی پرسپولیس و کارت قرمز به سرمربی تراکتور، از نکات بسیار عجیبی بود که پس از تغییر قوانین داوری(حق دادن کارت زرد به اعضای کادرفنی) در هیچ مسابقه دیگری ندیده بودیم.

این تصویر از سایت آنالیز یازده(yazdah.net) متوسط استقرار بازیکنان پرسپولیس و تراکتور را در جریان بازی حساس امروز نشان می‌دهد؛ در این تصویر فشردگی شدید بازیکنان میانی دو تیم، از منظر فنی، دلیل پرفشار و ملتهب شدن بازی را نشان می‌دهد. تعداد زیادی‌هافبک طراز اول و ملی پوش یا سابقا کل در دو تیم، بارها در دوئل‌های سنگین شرکت کردند.

نکته جالب اینکه کامیابی نیا به تنهایی ۸ خطا مرتکب شد و اوساگونا ۱۰ بار خطا کرد. تعداد کل خطاها در بازی هم ۵۳ تا بود که به خودی خود سطح خشونت و فشار بازی را نشان می‌دهد. فشردگی در تصویر متوسط استقرار بازیکنان، البته حاوی یک نکته مثبت هم هست؛ اینکه عمق فعال هر دو تیم در جریان بازی چندان زیاد نبوده و هر دو تیم با فشردگی مناسبی بین خطوط بازی کرده اند.

با این حال، بازی امروز پرسپولیس-تراکتور به دلیل وقفه‌های زیاد در جریان مسابقه و همینطور اعتراضات پرتعداد بازیکنان، از کیفیتی که می‌توانست داشته باشد، دور شد اما پرسپولیس و تراکتور هر دو در ادامه راه می‌توانند در کورس قهرمانی بمانند.

عکس‌ها از پیام پارسایی و احمد معینی جم

منبع: ورزش سه