تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

بیرانوند – رشید مظاهری؛ کری نه، یک دوئل بزرگ

یک‌شنبه 06 بهمن 1398

طی ماه‌های اخیر و برخلاف گذشته که رابطه نزدیکی بین دو گلر حال حاضر تراکتور و پرسپولیس وجود داشته، اکنون یک دوئل پنهان بین شماره یک شکل گرفته است.

علیرضا بیرانوند خیلی خوش شانس بود که سرنوشت فوتبالی‌اش را در لیگ هفدهم کاملا تغییر داد و در روزهایی که بزرگترین چالش را در نفت تهران پشت سر می‌گذاشت، سر از پرسپولیس در آورد و در نهایت با کامیابی‌های بزرگی چه از حیث فردی و تیمی مواجه شد. او در این مدت با دستیابی به قهرمانی‌های پیاپی و حضور در تیم ملی و تجربه فیکس در جام جهانی و جام ملت‌ها و البته حضور در فینال آسیا که نام او را در کنفدراسیون آسیا به عنوان یک گلر سرشناس و مدعی دستیابی به عنوان مرد سال آسیا بر سر زبان‌ها انداخت، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را از آن خود کرده است.

در سمت مقابل اما رشید مظاهری طی این فصول برخلاف پیشنهاداتی که داشت در نهایت فاصله زیادی برای ایجاد یک تغییر بزرگ در سرنوشت فوتبالی‌اش شکل داد و این مساله باعث شد تا در تقابل با رقیب اصلی‌اش مسیر پیشرفت‌اش با دست انداز مواجه باشد. با این حال او در این فصل با یک انتخاب هوشمندانه راهی تراکتور شد. تیمی جاه طلب با طرفدارانی منحصربفرد که اکنون امیدوارند در پایان فصل به قهرمانی‌های دیگر رقبا خاتمه داده و جام را به تبریز ببرند.

موضوع مهم اما در تقابل امروز دو تیم تراکتور و پرسپولیس در استادیوم آزادی به دوئل ویژه‌ای است که بین گلرهای دو تیم طی مدت اخیر شکل گرفته و از شکل کری خارج شده است و آنها به شکل کاملا مستقیم به یکدیگر در این مدت کنایه زده‌اند.

اختلاف بین بیرانوند و رشید مظاهری از زمانی شکل گرفته که گلر پرسپولیس، شماره یک تراکتور را پیش از حضور در تبریز به عنوان مدعی گرفتن جایگاهش دیده‌ است. موضوعی که در نهایت در یکی از اردوهای تیم ملی به بحث جدی بین طرفین نیز تبدیل شد و تعجب مارک ویلموتس را نیز در پی داشت تا با اولتیماتوم او مبنی بر پایان این ماجرا همراه شود.

مظاهری اما در آخرین بازی فصل و در پایان بازی با پیکان بار دیگر به بیرانوند کنایه زد و مدعی شد: قبلا هم این اتفاق افتاده که در ابتدای فصل علیرضا در پرسپولیس حضور داشته باشد و برانکو به من پیشنهاد حضور در تیم پرسپولیس را بدهد. بحث اینکه علیرضا در پرسپولیس بماند یا نماند نبود چرا که پیش از آغاز بازی‌های لیگ برانکو من را می‌خواست اما من در نهایت یک تصمیم دلی گرفتم و به تراکتور آمدم.

مظاهری که البته به انتخاب‌های چند باره بیرانوند به عنوان گلر برتر سال طی فصول اخیر نیز گلایه خود را مطرح کرده بود و از تیمش به عنوان بهترین ابزار برای دستیابی به این عنوان یاد کرده بود، از این حیث نیز چالش دیگری را با بیرانوند شکل داده بود: در چند سال گذشته بیرانوند به خاطر تیمش دروازه‌بان برتر شد. من اگر در هیچ مسابقه‌ای هم گل نخورم، حتی در صورت دعوت دیگر به این مراسم نمی‌روم.

این دو دروازه‌بان البته چندی پیش هم در جنگ استوری و با قرار دادن جملات و تصاویری کنایه‌آمیز به تقابل با یکدیگر می‌پرداختند.

موضوعاتی که باعث می‌شود در صورت حضور در ترکیب اصلی در بازی امروز در آزادی، این دو جنگ بالاتری از یک کری و در حد یک دوئل بزرگ را برابر یکدیگر داشته باشند. مسلما در بازی امروز لنز دوربین‌ها روی این گلر مدعی شماره یک تیم ملی نیز زوم خواهد بود و باید در انتظار ثبت تصاویر چالش برانگیزی نیز از سوی آنها در این تقابل بود.

منبع: ورزش سه