تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

شکاری: در جدول سید چهاریم، در زمین سید یک

یک‌شنبه 22 دی 1398

رضا شکاری یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان تیم امید در مالزی است. شماره ۱۰ و بازیساز اصلی این تیم که استیلی امید بسیاری به توانایی‌های او دارد.

شکاری که در بازی نخست یکی از بازیکنان مؤثر تیم امید برابر ازبکستان بود، آماده رویارویی با کره‌جنوبی است. از نظر شکاری، تیم امید بازی آسانتری نسبت به تقابل با ازبکستان پیش رو دارد.‌هافبک 21 ساله تراکتور، هدف تیم امید را نه‌تنها صعود بلکه حضور در فینال رقابت‌ها می‌داند. شکاری معتقد است در گروه سید چهار هستیم اما در زمین سید یک.

با توجه به اینکه تیم امید در زمان مربیگری فرهاد مجیدی با نتایج چهار بر صفر و یک بر صفر مغلوب ازبکستان شد، انتظار داشتیم که موفق به کسب امتیاز مقابل این تیم قدرتمند نشوید. همین مساله همه را به آینده این تیم امیدوار کرده. خودتان چطور؟ امیدوارید که بتوانید نتایج درخشانی در این تورنمنت سخت کسب کنید؟

ما بازیکنان به این تیم امید نگاه دیگری داریم و هدف‌مان نه‌تنها صعود بلکه حضور در فینال این رقابت‌هاست. دیدید که در بازی نخست، قهرمان دوره قبل که چند بازیکن هم از آن تورنمنت به همراه داشت، جلوی ما زانو زد و خوش‌شانس بود که یک امتیاز کسب کرد. چند موقعیت گل داشتیم که نزدیم و همه دیدند که سرتر و برتر از ازبکستان بودیم. حتی مربی تیم امید چین که در هتل ما حضور دارد، معتقد بود که باید به راحتی ازبکستان را شکست می‌دادیم. شرایط بازی اما طوری پیش رفت که نتوانستیم سه امتیاز را به‌دست بیاوریم و به تساوی رسیدیم.

حتماً می‌دانی که این تیم ازبکستان، همان تیمی است که قبل از جام جهانی به تهران آمد و مقابل تیم ملی ایران با مربیگری کارلوس کی‌روش با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

دقیقاً همان تیم بود، منتهی چند تغییر کوچک هم در تیم‌شان ایجاد کرده بودند. این موضوع مهم است که ازبک‌ها از همان زمان می‌خواستند بازیکنان را رشد بدهند و به سطح بالا برسانند. حتماً بازی‌های بعدی ازبکستان را ببینید، چون مطمئنم که همه تیم‌های حاضر در گروه کار سختی مقابل این تیم خواهند داشت. آن وقت عملکرد ما را با سایر تیم‌ها که مقابل ازبکستان بازی می‌کنند مقایسه کنید تا به ارزش این یک امتیاز پی ببرید.

اما در گروه‌بندی تیم امید سید چهار بود و این نشان می‌دهد که نباید بخت بالایی برای صعود شما در نظر گرفت.

ما در قرعه‌کشی سید چهار بودیم اما در زمین سید یک هستیم و از همه 15 تیم دیگر قدرت بیشتری داریم. همانطور که گفتم هدف‌مان حضور در فینال است و امیدوارم که به این خواسته خود برسیم.

یعنی امیدوار باشیم که کره‌جنوبی را شکست می‌دهید؟

درست است که بازی اول را نباید ملاک ارزیابی قرار داد اما نمایش کره‌جنوبی مقابل چین را دیدیم که چنگی به دل نمی‌زد. ما خودمان در رده‌های نوجوانان و جوانان بازی‌های اول را به سختی گذراندیم اما کره‌جنوبی نشان داد که از ازبکستان ضعیف‌تر است و شرایط ایده‌الی را تجربه نمی‌کند. از نظر من بازی با کره آسانتر از ازبکستان است و درصد امتیازگیری ما بیشتر از بازی اول خواهد بود.

نتیجه بازی با کره را پیش‌بینی می‌کنی؟

بازی قبل همه گفتند می‌بریم که من گفتم یا برد یا مساوی. این بازی اما با قاطعیت می‌گویم که منتظر پیروزی ما باشید.

بازی قبل در پست شماره 10 حضور داشتی و عملکرد قابل قبولی ارائه دادی. امیدوار باشیم که بهتر از این بازی کنی؟

من در تمام پست‌های هجومی بازی می‌کنم. چپ، راست، پشت مهاجم و یا مهاجم نوک. در تراکتور مهاجم هدف بودم اما پست اصلی‌ام پشت مهاجم است که مقابل ازبکستان هم آنجا بازی کردم. همیشه بازی‌های اول، بازیکنان یک مقدار از شرایط آرمانی دور هستند اما قول می‌دهم بازی‌های بهتری از من خواهید دید.

منبع: ورزش سه