تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

ادعای تراکتور درباره گزینه زمستانی پرسپولیس

یک‌شنبه 22 دی 1398

معاون حقوقی تراکتور اعلام کرد آنتونی استوکس با این باشگاه تحت قرارداد است و هر تیمی او را بخواهد باید با تراکتور مذاکره کند.

در بین اخبار نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر فوتبال یکی از چهره‌های خارجی که شایعه بازگشتش به فوتبال ایران مطرح شده آنتونی استوکس است. ستاره بریتانیایی که ابتدای لیگ هجدهم به تراکتور پیوست و بازی‌های خوبی نیز برای این تیم انجام داد. این مهاجم اما رفته رفته درگیر حواشی و اتفاقاتی شد که تا پایان فصل نیز با مسئولان تراکتور در اختلاف بود و نتوانست بازی‌های خوبش را تکرار کند.

درباره استوکس گفته می‌شود که این مهاجم اسکاتلندی یکی از بازیکنان مد نظر مسئولان پرسپولیس برای تقویت خط حمله این تیم است. حتی شنیده شده که مسئولان پرسپولیس با او مذاکراتی نیز داشته اند و احتمال دارد او طی روزهای آینده به ایران بیاید.

این اتفاق در حالی رخ داده مسئولان تراکتور نسبت به استوکس از مدت‌ها قبل ادعا دارند. تراکتوری‌ها مدعی اند این مهاجم تحت قرارداد با انها است و عدم حضورش در تمرینات هم از ابتدای فصل جاری تخلف بوده است. حتی ابتدای فصل که استوکس با باشگاه آدنا اسپور قرارداد امضا کرد مسئولان تراکتور نامه نگاری‌های لازم را با این باشگاه ترکیه‌ای انجام دادند و اخطار دادند که استوکس تحت قرارداد با تیم تبریزی است. از این رو آدنااسپور نیز قرارداد استوکس را لغو کرد.

«استوکس از منظر خودش اعلام فسخ قرارداد کرده و رفته اما ما این مساله را قبول نداریم. همانطور که دیدید باشگاه آدنا اسپور ترکیه هم بعد از مطلع شدن از قرارداد این بازیکن با تراکتور تصمیم به لغو قراردادش گرفت. از سوی دیگر ما درباره استوکس و همچنین لی اروین به فیفا شکایت کردیم. آنها از ما اسناد و مدارک خواستند که ارائه دادیم و منتظر اعلام حکم هستیم. در این پرونده ما کاملا نسبت به وکلای استوکس اسناد برتر را داریم و اعتقاد داریم حکم فیفا به زودی به سود ما صادر می‌شود و او باید غرامت سنگینی پرداخت کند.»

مذاکره باشگاه‌های دیگر با استوکس

«طبیعتا استوکس بازیکن ما است و هر باشگاهی او را بخواهد باید با ما مذاکره کند و رضایت تراکتور را بگیرد. اگر باشگاه‌های دیگر استوکس را جذب کنند و چند وقت بعد فیفا او را محکوم کند طبیعتا باشگاهی که او را به خدمت گرفته نیز متضرر می‌شود.»

کاراندیش صحبت‌هایش را اینطور به پایان برد: «باید نکته‌ای را هم بیان کنم. اینکه بازیکنان اسکاتلندی و انگلیسی با توجه به روحیات و خلق و خوبی که دارند، به کار فوتبال ایران نمی آیند و نمی توانند کارساز باشند. خصوصا بازیکنی مثل استوکس که مشکلات روحی و روانی دارد و حکم قضایی در انگلیس هم علیه او صادر شده است.»

منبع: ورزش سه