تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

شکاری؛ به پست جدیدت عادت کن

جمعه 20 دی 1398

رضا شکاری که در نیم فصل اول به دلیل شکایت ذوب آهن زیاد در ترکیب تیمش بازی نکرد، یکی از بازیکنان کلیدی تیم امید به شمار می‌رود.

رضا شکاری در مرحله اول مقدماتی المپیک هم یکی از 23 نفر اصلی تیم ملی امید بود و با تفکرات کرانچار جایی در ترکیب اصلی نداشت؛ با این حال با حضور استیلی شرایط برای او کاملا متفاوت شده است.

استیلی به توانایی‌های شکاری ایمان دارد، تا جایی که با تغییر پست از او ترکیب اصلی استفاده کرد و او بازیساز اصلی تیم به شمار می‌رود.

تیم ملی امید هر چه در بخش دفاعی و پست‌هافبک تدافعی با مشکل روبرو است، در بخش تهاجمی بازیکنان زیاد و توانمندی در اختیار دارد که می‌توانند برای هر تیمی دردسر ساز شوند.

شکاری روز گذشته در ترکیب 1-3-2-4 در پست‌هافبک پشت مهاجم بازی کرد و اگرچه پست اصلی او حضور نوک پیکان تهاجمی تیم است، نمایش بدی نداشت. البته که بازی در پست شماره 10 یا بازیساز یک تیم نیاز به قدرت بیشتر تکنیکی و ارسال پاس به فضاها دارد ولی شکاری با جنگندگی توانست نمایش خوب و امیدوار کننده‌ای داشته باشند و حضور دو بازیکن در پست‌هافبک تدافعی که خصوصیات تکنیکی خوبی دارند و اصولا مهاجم هستند، می‌تواند مایه قوت قلب شکاری باشد.

شکاری طبق آمار سایت رسمی کفدراسیون فوتبال آسیا، در دیدار برابر ازبکستان 34 پاس با دقت 73 درصد ارسال کرده است، که شامل 5 پاس بلند و 29 پاس کوتاه بوده است. این بازیکن در 7 دوئل به برتری دست یافته و 10 درگیری نفر به نفر را نیز به بازیکنان فیزیکی ازبکستان واگذار کرده است، اما دو شوت در چارچوب از این بازیکن ثبت شده و سه موقعیت گلزنی هم ایجاد کرده که می‌تواند هواداران تیم ملی امید را به درخشش او در بازی‌های بعدی امیدوار کند.

منبع: ورزش سه