استقبال خطرناک مشهدی‌ها از استقلال + فیلم

https://cdn.isna.ir/d/2020/09/02/4/61722160.jpg

ورود استقلال به مشهد با تجمع پرتعداد هواداران این تیم مقابل فرودگاه و احاطه کاروان این تیم بدون رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی همراه بود اما ظاهرا مسئولان انتظامی و بهداشتی برنامه‌ای برای کنترل این اتفاق بدیهی نداشتند.

مسابقه فینال جام حذفی فوتبال ایران فردا (پنجشنبه) برگزار می‌شود و دو تیم استقلال و تراکتور نیز امروز راهی مشهد شدند تا در فاصله حدود ۲۴ ساعت در شهر اسکان پیدا کنند.

در نتیجه دیدار نهایی فصل جاری لیگ برتر هم مانند خیلی از بازی‌های گذشته نیازمند اقدامات پیشگرانه از شیوع کروناست که ظاهرا مسئولان امر هیچ اقدامی در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام ندادند.

هنگام ورود کاروان استقلال به شهر مشهد، هواداران این تیم همچون ماه گذشته (دیدار استقلال و شهرخودرو) استقبال بسیار زیادی از این تیم داشتند که موجب بر هم خوردن نظم فرودگاه و همینطور تماس نزدیک هواداران با بازیکنان و کادرفنی استقلال شده و همین موضوع ممکن است خطر ابتلا به کرونا را حتی برای هواداران و افراد حاضر این محل از جمله کاروان آبی‌پوشان ایجاد کند.

وقوع این اتفاق در حالی است که از تصاویر منتشر شده قبل از رسیدن استقلال به فرودگاه مشخص بود که هواداران زیادی راهی فرودگاه شدند تا بازیکنان محبوب خود را از نزدیک ببینند و حتی با وجود همه‌گیر شدن کرونا، عکسی هم به یادگار بگیرند اما مسئولان هیات فوتبال، نیروی انتظامی و شورای تامین این استان گامی در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنداشتند.

* استقلالی‌ها مراقب باشند

در تصاویر مشخص است که عده‌ای بدون زدن ماسک و محافظ به صورت فشرده بازیکنان آبی‌پوش را احاطه کرده‌اند و علاوه بر اینکه جان خود را به خطر انداختند، ممکن است در روزهای آینده یک فاجعه دیگر را در تیم‌های استقلال و تراکتور به خاطر شیوع این بیماری خلق کنند.

موضوع وقتی خطرناک‌تر می‌شود که قرار است استقلال طی روزهای آینده در تست‌های پزشکی مربوط به حضور در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند و در صورت پیدا شدن نمونه مثبت در کادر فنی، بازیکنان و تدارکات این تیم می‌تواند حضور آبی‌پوشان در لیگ قهرمانان آسیا را هم تحت‌الشعاع قرار دهد.

بدون شک بلافاصله بعد از این دیدار ضروری است که استقلالی‌ها و حتی تراکتور تست مربوط به کرونا را سپری کنند تا در فاصله حضور در این مسابقات آسیایی مسائل پیشگرانه رعایت و کنترل شود.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:

video/mp4

* کوتاهی مسئولان انتظامی و بهداشتی مشهد

به نظر می‌رسد با وجود قرار داشتن مشهد در زمره شهرهای قرمز از حیث ابتلا به ویروس کرونا، مسئولان برگزاری مسئولان فراموش کردند که کرونا همچنان قربانی می‌گیرد و ممکن است در نتیجه ازدحام حاصل از تجمع هواداران در برابر فرودگاه این موضوع تشدید شود و زندگی چندین و چند نفر را به خطر بیندازد.

کوتاهی مسئولان امر و پیش‌بینی نکردن این وضعیت - چنان که در بازی‌های گذشته هم دیده شده هواداران در مقابل هتل و فرودگاه تجمع کردند - در شرایطی است که دیدار نهایی یک تورنمنت مطمئنا پروتکل‌های امنیتی و بهداشتی بیشتری را در شرایط کنونی می‌طلبد.

احتمالا فردا هم از این قبیل تجمعات برابر هتل هر یک از این دو تیم پرطرفدار تکرار می‌شود و به نظر ضروری است که به متولیان کنترل پروتکل‌های بهداشتی گوشزد شود که الان وقت کوتاهی کردن نیست و باید بیش از پیش مراقب سلامت مردم و همینطور ورزشکاران باشند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:

video/mp4

منبع: ایسنا

The Latest