سپاهان، برنده قاطع در جدال قلعه نویی - تراکتور!

https://static.farakav.com/files/pictures/01509343.jpg

نگاهی به هماوردی سپاهان و تراکتور نشان می‌دهد که در دیدارهایی که قلعه نویی سرمربی یکی از این دو تیم بوده، اغلب زردپوشان برنده بازی شده اند.

حساس ترین این هفته فوتبال ایران در تبریز و بین تیم‌های تراکتور - سپاهان برگزار خواهد شد. این دو تیم که در جدول تنها یک امتیاز اختلاف دارند، در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که هدایت هر دو را مربی ایرانی برعهده دارد. آخرین باری که چنین اتفاقی رخ داد، لیگ شانزدهم بود که سپاهان با هدایت عبدالله ویسی موفق شد شاگردان امیر قلعه نویی را در تبریز و با گل‌های مهرداد محمدی و احسان حاج صفی شکست دهد.

نکته جالب این است که در بسیاری دیگر از تقابل‌های سپاهان و تراکتور که امیر قلعه نویی در آن حضور داشته، تیم زردپوش برنده بازی بوده است. در لیگ شانزدهم سپاهانی‌ها موفق شدند تراکتورِ امیر قلعه را دبل کنند و در لیگ یازدهم نیز سهم هر دو تیم یک پیروزی بود. سپاهان در اصفهان با دو گل تراکتور را از پیش رو برداشت و تیم قلعه نویی نیز در تبریز 1-0 برنده بازی شد؛ این تنها پیروزی تراکتور مقابل سپاهان با حضور این مربی باتجربه بود.

در لیگ‌های نهم و دهم که نخستین فصول تی تی‌ها در بازگشت به لیگ بود، شاگردان قلعه نویی سه بار آن‌ها را شکست دادند. دو پیروزی با نتیجه 3-1 رقم خورد که پرگل ترین شکست تراکتور در آن سال‌ها بود و یک برد هم با دو گل احمد آل نعمه و عماد رضا رقم خورد.

حالا باید دید در بازی جمعه چه اتفاقی رخ خواهد داد و آیا سپاهان با هدایت قلعه نویی موفق به شکست تراکتور می‌شود یا نه؟

منبع: ورزش سه

The Latest