نامه انصرافی تراکتور به سازمان لیگ با دو شرط

https://static.farakav.com/files/pictures/01504396.jpg

باشگاه تراکتور سرانجام نامه خود به سازمان لیگ را ارسال کرد.‌

باشگاه تراکتور به عنوان جدی ترین مخالف برگزاری لیگ برتر، سرانجام نامه خود را به سازمان لیگ ارسال کرده و با تاکید به مواضع قبلی، روی دلایل خود برای عدم برگزاری پافشاری کرده است.

تراکتور در این نامه با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت و همچنین ذکر ماکتی درباره پروتکل فیفا، اعلام کرده که در صورت رعایت دو شرایط حاضر به برگزاری مسابقات است. نامه تراکتور به شرح زیر است:

«به نام خدا

ریاست محترم سازمان لیگ فوتبال جمهورى اسلامى ایران

جناب آقای حیدر بهاروند

موضوع ؛ یادآوری عواقب ناشى از شروع مجدد لیگ در وضعیت بحرانی شیوع بیمارى کووید ١٩

با احترام ؛ باشگاه فرهنگی ورزشی و اقتصادی تراکتور به‌عنوان یکی از باشگاه‌هاى خصوصى شاغل در لیگ برتر نکات ذیل را به استحضار مى‌رساند.

١- همانگونه که مستحضرید باتوجه به گزارش‌هاى وزارت بهداشت بیمارى کووید ١٩ در حال حاضر در کشور ما داراى شیب صعودی است و براساس اعلام دانشگاه علوم‌ پزشکی، استان آذربایجان شرقی نیز در وضعیت قرمز قرار دارد.

٢- وزارت بهداشت به‌عنوان عالی‌ترین مرجع بهداشت و درمان کشور ، مخالفت خود با شروع مجدد لیگ‌هاى ورزشى را صراحتاً اعلام نموده است، علاوه بر این معاون محترم وزیر بهداشت طی مصاحبه‌ای در مورخه٩٩/٣/٢٧ از بازگشت هوشمند محدودیت‌ها خبر داده است.

٣- عالی‌ترین مرجع فوتبال، فیفا پیش‌تر طی بخشنامه و همچنین مصاحبه ریاست آن ارگان بین‌المللی، اصل اول را سلامت بازیکنان و داوران و … اعلام نموده است.

٤- پیش از این چهار باشگاه خصوصی طی بیانیه‌ای مواضع خود را به‌صورت شفاف بیان کرده‌ و مربیان و بازیکنان هفت تیم لیگ‌برتری نیز با امضای طومارى از شرکت در بازی‌های لیگ در شرایط موجود اعلام معذوریت کرده‌اند.

٥- آقاى سهیل مهدى در مصاحبه‌ای صراحتاً اعلام کرده که اکثر باشگاه‌هاى امکان تامین هزینه اجرای پروتکل بهداشتى را ندارند حال سؤال این است که ایشان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چه تضمینى مى‌دهند که این بیمارى از بازیکنان باشگاه‌هایی که توانایی رعایت پروتکل را ندارند به سایر بازیکنان سرایت ننماید؟ اگر چه آقاى مهدى در مصاحبه خود با فرار به جلو اعلام نموده است که باشگاهها باید تضمین بدهند!

علی ایحال با عنایت به موارد فوق‌الذکر، اصرار سازمان لیگ بر شروع مجدد رقابتها به منظور تامین منافع چه کسانی است؟ آنچه مسلم است منافع و حقوق باشگاه‌ها مد نظر نیست!

از این رو، این باشگاه اعلام می‌دارد در صورت تحقق یکى از دو شرط ذیل موافق شروع مجدد لیگ است.

الف)) جنابعالی به‌عنوان سرپرست فدراسیون و رییس سازمان لیگ، مسئولیت کامل عواقب ناشى از شروع لیگ را صراحتاً بر عهده بگیرید.

ب)) جلسه‌ای با حضور تمامى مدیران عامل باشگاه‌هاى لیگ برتر تشکیل و در ارتباط با ادامه لیگ راى گیرى شود.

در غیر اینصورت ناگزیر از مراجعه به AFCوFIFA جهت احقاق حقوق خود خواهیم بود.

لازم به یادآورى است که سکوت سایر تیمها دلیل رضایت بر شروع لیگ نیست بلکه به سبب این است که مستقیم و یا غیر مستقیم تحت نظارت دولت هستند‌. به‌صورتی که پیش از این اکثر قریب به اتفاق تیم‌ها مخالفت خود با از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی را اعلام نموده‌اند.»

منبع: ورزش سه

The Latest