دروازه بانان سیاستمدار؛ طومار را امضاء نکردند

https://static.farakav.com/files/pictures/01503422.jpg

باشگاه‌های معترض به برگزاری ادامه بازی‌های لیگ برتر برای رسیدن به هدف اینبار دست به دامان بازیکنان شده اند. نامه اعتراض آمیز بازیکنان به ادامه برگزاری بازی‌های لیگ برتر دیروز در فضای رسانه‌ای منتشر شد.‌

ابتدا عنوان شد 7 تیم خواهان تعطیلی بازی‌های لیگ برتر هستند که بعد از انتشار این نامه و بازتاب آن مشخص شد نامه منتشر شده نامه بازیکنان است نه نامه باشگاه‌ها و تعداد آنها هم 7 تیم نیست و برخی هم موضع خود را پس گرفتند. نمونه اش عبدالله ویسی – سرمربی پیکان که درادامه هم مدیر عامل این باشگاه اعلام کرد آنها تابع تصمیم سازمان لیگ هستند ودر صورتی که قرار به برگزار بازی‌های لیگ برتر باشد حتما در بازی‌ها شرکت خواهند کرد.

اما درون تیم‌های معترض هم برخی از بازیکنان بودند که پای نامه اعتراض آمیز به برگزاری بازی‌های لیگ برتر را امضاء نکردند! نمونه اش حامد لک دروازه بان ماشین سازی که به نظر می‌رسد تنها بازیکن ماشین سازی باشد که نامه را امضاء نکرده است. در نساجی هم اتفاق مشابهی را شاهد بودیم. علیرضا حقیقی مرد شماره یک تیم نامه را امضاء نکرده است و به نظر می‌رسد موافق برگزاری ادامه بازی‌های لیگ برتر هست. شاید از نگاه این دو دروازه بان منعی برای ادامه بازی‌های لیگ برتر وجود نداشته باشد. وقتی تیم تمرین می‌کند. بازی دوستانه انجام می‌دهد و همه بازیکنان هم درتعطیلات به مسافرت می‌روند. به خصوص که در فضای عمومی عنوان شده که وارد دوران سازگاری با کرونا شده ایم و می‌شود با رعایت مسایل بهداشتی کارهای روزمره را هم دنبال کرد. در نساجی علاوه بر علیرضا – محمد عباس زاده کاپیتان تیم و حسین ماهینی هم نامه را امضاء نکرده اند.

دیدگاه این بازیکنان که در اکثریت قرار دارد قابل احترام بوده و نمی شود تیم‌های معترض به این تصمیم خرده بگیرند. به خصوص در چنین مواقعی باید حق را به مخاطب داد که بر اساس داده‌های خود تصمیم گیری کند نه اینکه تصمیم تحمیل شود. البته بودند دروازه بانی هم که در صف تیم‌های معترض بوده و قطعا بنا به دلایلی که از نگاهشان منطقی به نظر می‌رسد خواهان تعطیلی بازی‌های لیگ برتر هستند. نمونه اش محمد رشید مظاهری مرد شماره یک تراکتور. تراکتور و ماشین سازی که توسط یک مالک اداره می‌شوند از مخالفان سر سخت ادامه بازی‌های لیگ برتر هستند. به خاطر شیوع ویروس کرونا و خطری که سلامتی تیم‌ها را تهدید می‌کند.

تفاوت دیدگاه‌ها نزد دروازه بان‌ها در نوع خود جالب است. علیرضا حقیقی که در بازگشت دوباره به نساجی و با گذشت زمان آزمون و خطاها را پشت سر گذاشته در تعطیلات سه ماه با برگزاری تمرینات اختصاصی شرایط فنی و روحی و روانی خوبی پیدا کرده و در بازی‌های اخیر نساجی هم درخشان ظاهر شده. او بدون شک امیدوار است با ادامه بازی‌های لیگ و نمایش خوب درون دروازه نساجی بار دیگر شانس حضور دراردوی تیم ملی را پیدا کند. اشکالی پیش نمی آید حامد لک هم همین ایده را داشته باشد. در عین حال باید گفت رشید مظاهری در سال‌های اخیر به دفعات امتحان خود را پس داده و شاید خیالش از بابت حضور دوباره در اردوی تیم ملی راحت است و خیلی دغدغه عدم برگزاری بازی‌های باقی مانده لیگ برتر را ندارد.

منبع: ورزش سه

The Latest