الهامی: نمی شود به دروغ بگوییم کرونایی شده ایم‌

https://static.farakav.com/files/pictures/01476608.jpg

ساکت الهامی در حالی که در برهه‌ای خواستار تعطیلی بازی‌های لیگ برتر شده بود اینبار درخواست کرده است در بازی‌های خانگی تراکتور ۱۰ هزار تماشاگر با فاصله اجتماعی در استادیوم حاضر شوند.‌

این تضاد بهانه‌ای شد که در اینباره دقایقی پای صحبت‌های سرمربی تراکتور بنشینیم:

*آقا ساکت؛ یک بار می‌گویید که لیگ باید تعطیل شود و یکبار هم می‌گویید در بازی‌های خانگی تراکتور باید 10 هزار تماشاگر در استادیوم حاضر شوند!

من هیچ وقت نگفته ام که لیگ باید تعطیل شود. گفتم اگر شرایط برای برگزاری بازی‌های لیگ برتر مهیا نیست، بهتر است بازی‌ها را تعطیل کنند چون ادامه تعطیلی باعث می‌شود فرصت را برای برگزاری بازی‌ها در فصل آتی را هم از دست بدهیم. در مورد قهرمانی پرسپولیس هم به این نکته اشاره کردم که در بین مدعیان این تیم بیشترین شانس را برای قهرمانی دارد. حالا می‌گویند شرایط برای برگزاری بازی‌ها مهیا است. من این را قبول می‌کنم و اگر واقعا شرایط برای برگزاری بازی‌ها مهیا است اجازه دهند ما از وجود تماشاگر بهره ببریم. دراین بین البته نکات آزار دهنده‌ای هم وجود دارد.

*چه نکاتی؟

فدراسیون فوتبال پاسخ باشگاه‌ها را نمی دهد! این به طور حتم برای باشگاه‌ها آزار دهنده است. یک بار می‌گویند با گرمی هوا کرونا از بین می‌رود. بحث آغاز دوباره بازی‌ها که از پاییز مطرح شد، گفتند پاییز کرونا دوباره اوج می‌گیرد در حالی که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در این تایم برای برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و هم چنین مقدماتی جام جهانی برنامه ریزی کرده اند. برای اینکه در مورد من قضاوت کنید باید خود را در جایگاه و وضعیت من قرار دهید. 6 بازیکن من مبتلا به کرونا شده اند و باید 14 روز در قرنطینه باشند. قرنطینه این بازیکنان دو سه روز قبل از بازی با نساجی به پایان می‌رسد و اگر مشکلی برای همراهی تیم نداشته باشند به واقع 14 روز از تمرین بدور بوده اندو این قطعا به ضرر ما تمام می‌شود. از سویی چند بازیکن خارجی ما هنوز برای سفر به ایران با محدودیت مواجه هستند و 10 – 11 بازیکنی که در اردوی تیم حضور دارند با ترس و لرز تمرین می‌کنند. این شرایط است که تیم را از حالت عادی خارج کرده. افسر سلامت هر روز سر تمرین ما است. چند روز پیش می‌خواستم با بازیکنان صحبت کنم به من گفت با فاصله با بازیکنان صحبت کنید. من گفتم خب من اینجا فاصله را رعایت می‌کنم آیا در زمین و به هنگام ضربات ایستگاهی هم می‌توانم به بازیکنان بگویم که از هم فاصله بگیرید! این تضادها و ابهامات آزار دهنده است. من هم گفته ام اگر واقعا شرایط برای برگزاری بازی‌ها مهیا است اجازه بدهید تماشاگر هم به استادیوم بیاید. البته به تعداد محدود و با رعایت فاصله اجتماعی.

*به هر صورت به نظر می‌رسد شما دنبال کننده سیاست‌های باشگاه هستید؟

خب این طبیعی است. به این خاطر که باشگاه ما خصوصی است و وقتی باشگاه سیاستی را تعیین می‌کند من نمی توانم ساز مخالف بزنم و تبعیت من از سیاست‌های باشگاه بدیهی ترین کار ممکن است.

*واقعا 6 بازیکن شما به کرونا مبتلا شده اند؟ چطور پیش از تست فوتبالیست‌ها پاساژ گردی و … می‌کردند اما با شروع تست‌ها یکباره خیلی‌ها کرونایی شدند!

این نوع نگاه شما بد اندیشی است. درست می‌گویید پاساژ گردی وجود داشت. اما اعلام همین طوری کرونا هم امکان پذیر نیست. وزارت بهداشت روی آزمایشات نظارت می‌کند و افسر سلامت هم مدام به تمرین ما می‌آید. لیگ قرار است برگزار شود و برنامه بازی‌ها نیز تدوین شده است. یقینا ما به دنبال خودآزاری نیستیم و اینکه 6 بازیکن را از حضور بر سر تمرین منع کنیم! در این ماجرا اول ماییم که ضرر می‌کنیم. آزمایشات و پاسخ آزمایشات برای فدراسیون فوتبال هم ارسال می‌شود و ما در شروع از سازمان لیگ می‌خواهیم بازی ما با نساجی را با تاخیر بیشتری برگزار کند. شرایط در تیم ما به گونه‌ای است که هر 5 روز تست می‌دهیم. برای من جای سوال است چرا برخی تیم‌ها جواب تست خود را اعلام نمی کنند. اصلا مگر می‌شود به دروغ اعلام کنیم 6 بازیکن ما کرونا گرفته اند!

*به هر صورت این گفته شما که تماشاگر به استادیوم بیاید موجب انتقادات زیادی از شما شده است. به خصوص توسط تماشاگران تیم پرسپولیس…

مهم این نیست که دیگران در مورد شما چه فکری می‌کنند. مهم این است که شما راه درست را بروی. خیلی‌ها می‌گویند اگر مربی پرسپولیس بودی هم این حرف‌ها را می‌زدی؟ بار دیگر به شما می‌گویم من با برگزاری بازی‌های لیگ مخالفتی ندارم و بر این عقیده ام پرسپولیس بیشترین شانس را برای قهرمانی در لیگ برتر دارد. مشکل اینجاست که در فوتبال ما هر آدمی هر گونه که دوست دارد فوتبال را تفسیر می‌کند. من مربی تراکتور هستم و باید از منافع تیمم دفاع کنم. الان هم می‌گویم اگر شرایط برای برگزاری لیگ مهیا است اجازه بدهیم ما به خوبی تمرین کنیم. در بازی‌ها از تماشاگر بهره ببریم. اینکه افسر سلامت در تمرین می‌گوید با فاصله تمرین کنید فوتبال نیست. از همه مهمتر فدراسیون فوتبال باید با باشگاه‌ها تعامل داشته باشد و دغدغه‌ها را از بین ببرد. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ الان از باشگاه‌ها فاصله گرفته اند و هیچ پاسخی به صحبت‌های ما نمی دهند.

*و حرف آخر اشکان دژاگه و مسعود شجاعی بر سر تمرین حاضر نمی شوند…

این هم یکی از چالش‌هایی است که با آن روبرو هستیم. خیلی دوست دارم هر مربی‌ای که مرا نقد می‌کند ابتدا در وضعیت من قرار بگیرد. مسعود شجاعی به عنوان یک بازیکن باتجربه نظرات خودرا در مورد بازی‌های لیگ برتر ارایه داده است و اشکان هم هنوز به تمرین ما ملحق نشده است. دیدگاه و دغدغه‌های این دو قابل احترام است. حتی آنهایی که سر تمرین هستند و با ترس و لرز تمرین می‌کنند. قطعا دوست دارم شرایط باشگاه ما از سوی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال درک شود. در نهایت این را می‌گویم دوست دارم با فوتبال نشاط به جامعه برگردد.

منبع: خبر ورزشی

منبع: ورزش سه

The Latest