آقا کریم و ستاره‌های سابق تراکتور با گرمکن طرح آلمان!

https://static2.farakav.com/files/pictures/01503081.jpg

تراکتور در سال ۱۳۷۱ یکی از قوی ترین تیم‌های فوتبال ایران بود و ستاره‌هایی تکرارنشدنی در ترکیب این تیم بازی می‌کردند.

لیگ آزاگان در سال اوایل دهه هفتاد در دو گروه هشت تیمی برگزار شد و در سال 1371 تیم‌های تراکتور و کشاورز با ستاره‌هایی که در آن دوران در اختیار داشتند، رتبه‌های اول و دوم را به خود اختصاص دادند تا به مصاف پرسپولیس و پاس بروند که در گروه دوم این رقابت‌ها رده‌های اول و دوم را از آن خود کرده بودند.

در نهایت این رقابت‌ها قهرمانی پاس که در ضربات پنالتی پرسپولیس را شکست می‌دهد، خاتمه پیدا می‌کند و اگرچه تراکتور و کشاورز در نیمه نهایی مغلوب دو تیم تهرانی شدند ولی بازیکنان بزرگی از این دو تیم به فوتبال ایران معرفی شدند.

در تصویری که مشاهده می‌کنید ستاره‌های تیم فوتبال تراکتور و نفراتی مانند احد شیخ لاری، کریم باقری، سیروس دین محمدی و .. با گرمکن طرح پیراهن آلمان در جام جهانی 1990 دیده می‌شوند؛ اگرچه نماینده فوتبال تبریز پیراهن قرمز و سفید را به عنوان طرح اصلی در همان سال استفاده می‌کرد.

کریم باقری و سیروس دین محمدی دو بازیکن شاخص این تصویر تیمی هستند که از تراکتور به فوتبال ایران معرفی شدند و بعدها توانستند پیراهن پرسپولیس و استقلال و تیم ملی را بپوشند و به ستاره‌هایی بی بدیل در تیم‌هایشان تبدیل شوند.

منبع: ورزش سه

The Latest