الهامی: تراکتور مظلوم‌ترین تیم ایران است

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2020/06/13/4/2824280.jpg

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: تراکتور مظلوم‌ترین تیم ایران است و از روزی که من آمده‌ام، حتی یک اوت به نفع ما نگرفته‌اند.

آخرین وضعیت تیمش

باشگاه تراکتور تا کنون دو تست خون، دو تست PCR و نوار قلب و اکو از تمامی اعضای تیم گرفته و در تست نخست، چهار بازیکن مشکوک به کرونا بودند ، جواب تست دوم کاملاً منفی بود؛ ولی متاسفانه در تست سوم، شش نفر از اعضای تیم ما که شامل چهار بازیکن، یک عضو کادرفنی و یک عضو کادرپزشکی است، مبتلا به کرونا تشخیص داده شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

صادقی: در فوتبال با «داد و بیداد» باید حق را گرفت

همچنین چهار بازیکن‌مان مشکل سفر به ایران را دارند، اکنون من با ۱۰ بازیکن باقی مانده، چگونه تمرین کنم؟ اگر شب قبل از بازی به کرونا مبتلا شوم، تکلیف تیم من چه چیست؟

وضعیت سه بازیکن تراکتور که در خارج از کشور حضور دارند

حمزویی در کشور الجزایر حضور دارد و این کشور درگیر کرونا نیست، اما دولت الجزایر برای جلوگیری از ورود این ویروس، تمامی پروازها را کنسل کرده است. جفرسون یوری هم در یکی از ایالت‌های برزیل حضور دارد که وضعیت آنجا قرمز بوده و اجازه خروج به هیچ فردی داده نمی‌شود؛ اشکان دژاگه نیز دوست دارد به ایران برگردد، ولی تمامی پروازهای خارجی فرودگاه برلین کنسل شده است.

فدراسیون فوتبال جلسه‌ای با مدیران و مربیان باشگاه‌ها برگزار نمی‌کند؟ هیچ ارزشی برای تیم‌ها قائل نیست. فدراسیون دلیل برگزاری بازی‌ها را بگوید، اکثر رشته‌های ورزشی که برخورد فیزیکی در آنها اجتناب ناپذیر است، همچون کشتی و رشته‌های توپی مانند والیبال، بسکتبال و… لغو شده‌اند و تنها فوتبال برگزار خواهد شد.

اکثر تیم‌ها مخالف برگزاری بازی‌ها هستند و حتی در این بین شهر خودرو و استقلال هم که تیم‌های آسیایی هستند هم با برگزاری بازی‌ها مخالفت می‌کنند؛ پس شائبه حذف تیم‌ها از آسیا در صورت عدم برگزاری لیگ آن کشور، صحت نداشته و قبلاً تکذیب شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ میلیون تومان برای انواع تست هزینه کرده‌ایم، مطرح کرد: تراکتور تنها باشگاهی بوده که چهار تست در راستای مشخص شدن وضعیت بازیکنان از حیث داشتن کرونا انجام داده و جا دارد از مهندس زنوزی تشکر کنم. اما سئوال بنده اینجاست که آیا تمامی تیم‌ها، توانایی مالی اجرای پروتکل‌های بهداشتی را دارند؟ تیم‌هایی همچون نفت مسجد سلیمان، پارس جنوبی جم و شاهین‌بوشهر که شرایط مالی خوبی ندارند، چه گناهی کرده‌اند؟ سلامتی آنان هم مهم است.

چرا مسئولان ستادی که مجوز برگزاری بازی‌ها را صادر کرده است، خودشان پشت میز و با فاصله دو متری از ماسک استفاده می‌کنند؟ بازیکن من چگونه ماسک بزند؟ افسر سلامت می‌گوید که بازیکنان فاصله اجتماعی را رعایت کنند، مگر هنگام زدن ضربه کرنر، رعایت فاصله ممکن است؟

ناشناخته بودن ویروس کرونا

قبل از عید همه می‌گفتند که با فرا رسیدن فصل گرما، کرونا از بین می‌رود، ولی اکنون شرایط برعکس شده، الان هم می‌گویند وضعیت در فصل پاییز بدتر می‌شود، آیا دلیلی برای این حرف دارند؟ اگر بدتر می‌شود، چرا AFC فصل پاییز را برای برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های ملی انتخاب کرده است؟ این ویروس اوایل دستگاه تنفسی را از کار می‌انداخت، ولی اکنون دستگاه گوارشی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، پس نشان می‌دهد که هنوز در شناخت آن مشکل داریم.

الهامی خواستار حضور هواداران تراکتور در بازی‌های خانگی این تیم شد و افزود : ما می‌توانیم ۱۰ هزار هوادار را با رعایت فاصله اجتماعی در ورزشگاه ۷۰ هزار نفری یادگار امام (ره) قرار دهیم.

تیم ما با بقیه تیم‌ها فرق دارد و شعار “عیبی یوخ” متعلق به ما بوده و برد و باخت برای‌مان مهم نیست. صرفاً لذت بردن از فوتبال برایمان ارزش دارد.

همه می‌گویند که فوتبال برای ایجاد نشاط اجتماعی است، ولی چرا گاهاً می‌گویید کشتی رشته اول ماست؟ دلیلشان برای برگزاری بازی‌ها را بگویند، آیا مسائل مالی مطرح است؟ موضوع را با باشگاه‌ها در میان بگذارند، رعایت پروتکل‌های بهداشتی بالای یک‌ونیم میلیارد تومان برای تیم‌ها هزینه دارد. ما که مشکلی بابت مسائل مالی نداریم و پیش از این نیز آقای زنوزی اعلام کرده که پول بازیکنان را تا ریال آخر پرداخت خواهد کرد.

پیام “مسعود شجاعی”

شجاعی خودش پیام را صادر کرده و از مفاخر قوتبال ایران به شمار می‌رود و شخصیتی دارد که با سفارش کسی، مصاحبه نمی‌کند.

موضوع افزایش احتمال آسیب‌دیدگی بازیکنان

میزان مصدومیت تیم‌هایی که تمرین می‌کنند، به ۲۵ درصد افزایش یافته و با گذشت چهار هفته از شروع بازی‌ها، میزان پارگی رباط بین بازیکنان به شدت افزایش خواهد یافت.

آقای خلیلیان ۴۸ ساعت قبل از صادر شدن مجوز آغاز بازی‌ها، اعلام کرده بود که شروع لیگ برتر بمب بیولوژیکی است، الان چه اتفاقی برای این بمب رخ داده است؟ اگر بازیکنی از خانواده‌اش کرونا بگیرد و به ۲۲ بازیکن دیگر سرایت دهد، گناه بقیه بازیکنان چه چیزی است؟

مصاحبه “صادق درودگر”

خواهش می‌کنم آقای درودگر اسم تیم خاصی را نگوید، تراکتور همواره بیش از سایر تیم‌ها مورد ظلم قرار گرفته است، حتی یک اوت به نفع‌اش نگرفته‌اند، اگر اسم می‌آورید مسئول هستید و باید پاسخگو باشید. شما از این باشگاه ارتزاق کرده‌اید، استفاده از این کلمات کار درست نبوده و در شان شما نیست.

منبع: مشرق نیوز

The Latest