خارجی‌های لیگ در خطر قرنطینه ۱۴ روزه!‌

https://static.farakav.com/files/pictures/01489771.jpg

بازیکنان خارجی تیم‌های لیگ برتری ممکن است برای بازگشت به ایران و اضافه شدن به تمرینات با مشکلات جدی روبرو شوند.

بعد از تعطیلی رسمی لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا بازیکنان خارجی بسیاری از باشگاه‌های لیگ برتری ایران را به مقصد کشورشان ترک کردند تا مدتی را در کنار خانواده‌های خود استراحت کنند.

اما با پایان دوران ممنوعیت باشگاه‌ها از تمرین کردن انتظار می‌رود بازیکنان خارجی هم به تمرینات اضافه شوند هرچند که در این مورد یک مشکل بزرگ وجود دارد؛ طبق قانون وزارت بهداشت و البته ستاد مبارزه با کرونا هریک از اتباع خارجی که بخواهند وارد ایران شوند باید 14 روز در قرنطینه باشند تا مسوولان بهداشت کشور از سلامت آنها مطمئن بشوند.

این موضوعی است که به طور طبیعی در مورد بازیکنان فوتبال هم صدق می‌کند و آنها باید در زمان بازگشت ایران قوانین این کشور را اجرا کنند، موضوعی که می‌تواند بازیکنان و باشگاه‌ها را وارد چالش جدی کند.

این خبر درست است و تمام اتباع خارجی که وارد ایران می‌شوند باید در بازگشت به ایران 14 روز قرنطینه شوند. اما یک تبصره در این باره وجود دارد، کسانی که در بازگشت به ایران نامه تایید سلامت از کشورشان بیاورند شامل این قانون نمی شوند و لازم نیست 14 روز قرنطینه شوند. البته ماموران بهداشت ایران از این نفرات به طور دقیق تست غربالگری خواهند گرفت.

با این شرایط من از باشگاه‌ها خواهش می‌کنم از مربی و بازیکنان خارجی خود بخواهند که نامه تایید سلامت از کشورشان داشته باشند وگرنه در بازگشت به ایران باید 14 روز قرنطینه شوند. البته باشگاه باید با ماموران ما برای انجام تست غربالگری همکاری کنند.

منبع: ورزش سه

The Latest