الهامی: با وجود کرونا، فوتبال چه جایگاهی دارد؟

https://static.farakav.com/files/pictures/01479538.jpg

سرمربی تراکتور معتقد است در صورت تصمیم به ادامه بازی‌ها باید فرصت ۴۰ روزه برای تمرین تیم‌ها داد.

امیدوارم مردم ایران هرچه زودتر از این فاجعه و شرایط سخت عبور کنند تا بتوانیم زندگی راحت و آرام در کنار یکدیگر داشته باشیم.

او با بیان اینکه تمرینات تراکتور تا بیست و ششم اسفندماه ادامه داشت، ابراز کرد: تراکتور جزو آخرین تیم‌هایی بود که تمریناتش را تعطیل کرد. ما ابتدا پنجم فروردین و سپس هفتم فروردین را برای آغاز تمریناتمان تعیین کردیم که با توجه به بیانیه‌ی ستاد مقابله با کرونا، بلیت بازیکنان به مقصد تبریز را کنسل کرده و تمرینات را استارت نزدیم.

وضعیت کنونی تیم

مربی بدنساز تیم، برنامه‌های تمرینی را به صورت روزانه به بازیکنان اعلام می‌کند، اما معتقدم این روش‌ها چندان مفید نیست و جنبه سرگرم کننده دارد.

تمام بازیکنان تراکتور به جز اشکان دژاگه در داخل کشور حضور دارند و دژاگه نیز در صورت تاخیر ۲۴ ساعته، نمی‌توانست به خارج از کشور برود. بازیکنان خارجی‌مان به همراه یکی از اعضای کادرفنی در هتل، تمرینات اختصاصی انجام می‌دهند.

ادامه مسابقات

خیلی از خانواده‌‌ها حتی نمی‌توانند برای عزیزان از دست رفته‌شان مراسم سوگواری برگزار کنند؛ فوتبال در چنین شرایطی در دنیا ارجحیت ندارد. فوتبال خوب و مفید است، اما نمی‌تواند جای همه چیز را بگیرد.

در کشور ما حق پخش تلویزیونی، اسپانسر، بلیت فروشی و … چندان مطرح نیست و در سایر کشورها به خاطر این موضوعات به برگزاری ادامه مسابقات پافشاری می‌کنند. ما در کشورمان به خاطر لذت بردن مردم و حضورشان در استادیوم‌ها فوتبال برگزار می‌کنیم که در صورت برگزاری بازی‌ها بدون حضور هواداران، این لذت هم از بین می‌رود.

هر تصمیمی که فیفا،‌ای اف سی و فدراسیون فوتبال بگیرند، همه تبعیت می‌کنند، اما به این موضوع باید توجه شود که فوتبال در شرایط کنونی، چه جایگاهی در دنیا دارد؟

منبع: ورزش سه

The Latest