بازیکن ژرژ مندس چگونه سر از ایران در آورد؟

https://static.farakav.com/files/pictures/01470583.jpg

تیم تراکتور که در بازار نقل و انتقالات زمستانی فعالیت چندانی نداشت، امشب یک مهاجم الجزایری به خدمت گرفت.

تراکتور در نیم فصل اول چهار بازیکن خارجی داشت که به جز میمبلا که در مقاطعی به این تیم کمک کرد، بقیه آن‌ها نمایش قابل قبولی نداشتند. از میان خارجی‌های تراکتور، فورچونه و مازولا ضعیف تر از حد انتظار بودند و سوگیتا که برای دومین سال در تبریز بازی می‌کرد، با مشکل مصدومیت مواجه شد. همین مساله باعث شد ساکت الهامی در بازی‌هایی که هدایت تراکتور را به عهده داشت، از بازیکنان خارجی تیمش استفاده نکند.

حالا در شرایطی که فصل نقل و انتقالات زمستانی به پایان رسیده و تیم‌ها فقط می‌توانند بازیکن آزاد جذب کنند، تراکتور با یک مهاجم الجزایری به نام عکاشه (اوچاکا) حمزاوی به توافق رسیده است.

بر اساس اعلام باشگاه این قرارداد زیر نظر معاونت حقوقی تراکتور امضا شده طی آن شرایط حاکم بر محدودیت‌های ناشی از تحریم کشور در زمینه‌ نقل و انتقال پول در نظر گرفته شده و با توجه به سیاست‌های پیشگیرانه در خصوص خروج ارز از کشور، کلیه‌ واریزها به بانک ایران و با ریال صورت خواهد پذیرفت.

این مهاجم 29 ساله، با 185 سانتی متر قد، چپ پا است و در هر سه پست مهاجم نوک، وینگر راست و وینگر چپ بازی کرده. بهترین دوران فوتبال او به حضور در تیم دیپورتیو ناسیونال پرتغال برمی گردد که 41 بار در این تیم بازی کرد و 7 گل هم زد.

او در سال 2017 برای مدتی به صورت قرضی به کشورش بازگشت و از ابتدای سال 2019 هم به صورت قطعی از ناسیونال جدا شد و در لیگ الجزایر مشغول شد اما یک مصدومیت 4 ماهه، فرصت زیادی برای بازی کردن او ایجاد نکرد و حمزاوی فقط در 2 بازی به میدان رفت.

*شبی که حمزاوی پرتغال را ترساند

سه سال پیش در جریان یک بازی لیگ پرتغال، عکاشه حمزاوی بسیار خبرساز شد. او در بازی تیمش مقابل چاوز در میانه‌های میدان برای زدن یک ضربه سر بلند شد اما در همان لحظه کارلوس پونک،‌هافبک حریف برای زدن توپ بلند شد که نتیجه این اتفاق برخورد شدید دو بازیکن از ناحیه سر بود.

در این برخورد پونک ضربه شدیدی به پشت سر حمزاوی زد که باعث شد مهاجم الجزایری ناسیونال نقش بر زمین شود. بی‌حرکت بودن حمزاوی بازیکنان حاضر در زمین را ترساند. برای رسیدگی هرچه سریع‌تر به وضعیت حمزاوی آمبولانس وارد زمین چمن شد و او را در میان بهت و وحشت بازیکنان دو تیم به بیمارستان انتقال داد. البته نگرانی اعضای دو تیم خیلی دوام نداشت چرا که مدیر باشگاه ناسیونال ساعاتی پس از این حادثه اعلام کرد که بازیکن تیمش به حالت عادی برگشته است و مشکل خاصی ندارد.

*مهاجمی با یک سوپر ایجنت

عجیب ترین نکته درباره عکاشه حمزاوی این است که مدیربرنامه‌های او یکی از مشهورترین سوپرایجنت‌های جهان است. ژرژ مندس پرتغالی که ستاره‌هایی مثل کریس رونالدو، ادرسون، فابینیو، خامس رودریگز، آنخل دی ماریا، برناردو سیلوا، دیه گو کاستا و بسیاری از چهره‌های مشهور را دراختیار دارد، مدیر برنامه‌های این بازیکن الجزایری است.

منبع: ورزش سه

The Latest